Skocz do zawartości

Całkowity zakaz posługiwania się aparatami latającymi kontrolowanymi zdalnie!


rafał .k

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zakaz ma obowiązywać tylko w przedziale wysokości 0-150m. Powyżej będzie można latać swobodnie. Więc jeśli uda się komuś niepostrzeżenie wystartować i wznieść się do wolnej strefy to hulaj dusza. Służby nie będą miały podstaw do zatrzymania pilota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczegóławiając, to rozporządzenie dotyczy nie tylko latających, ale również jeźdżących i pływających. Dopuszcza tylko zabawę w obiektach zamkniętych. Na basenie SGGW w Warszawie są już wyznaczone godziny dla modelarzy pływających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia ! Ja i kilku kolegów  dostaliśmy się do programu(eksperymentu ) Eksperyment  miał pokazać co da się zrobić z pozornie niegroźnych elementów dostępnych na rynku modelarskim i nie tylko .Do zamkniętej sali w której przebywaliśmy dostarczono nam różne tańsze i droższe zabawki zdalnie sterowane wraz z prawdziwym modelarskim sprzętem .Było tego dosyć sporo .Po kilku godzinach światło dzienne ujrzały dwie konstrukcje, jedna jeżdżąca druga latająca, owe konstrukcje swoimi możliwościami przeraziły Pana Ministra B. Mogę tylko powiedzieć że pokaz naszych wypocin odbył się na poligonie .Niestety jak się później okazało swoim kreatywnym postępowaniem przyczyniliśmy się do powstania nowego przepisu a właściwie paragrafu 21 do ustawy o ruchu lądowym i lotniczym i jak nas poinformowano wdrożenie bez (vacatio legis) wakacjo legis czyli ze skutkiem natychmiastowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia ! Ja i kilku kolegów  dostaliśmy się do programu(eksperymentu ) Eksperyment  miał pokazać co da się zrobić z pozornie niegroźnych elementów dostępnych na rynku modelarskim i nie tylko .Do zamkniętej sali w której przebywaliśmy dostarczono nam różne tańsze i droższe zabawki zdalnie sterowane wraz z prawdziwym modelarskim sprzętem .Było tego dosyć sporo .Po kilku godzinach światło dzienne ujrzały dwie konstrukcje, jedna jeżdżąca druga latająca, owe konstrukcje swoimi możliwościami przeraziły Pana Ministra B. Mogę tylko powiedzieć że pokaz naszych wypocin odbył się na poligonie .Niestety jak się później okazało swoim kreatywnym postępowaniem przyczyniliśmy się do powstania nowego przepisu a właściwie paragrafu 21 do ustawy o ruchu lądowym i lotniczym i jak nas poinformowano wdrożenie bez (vacatio legis) wakacjo legis czyli ze skutkiem natychmiastowym 

 

..."Paragrafu 22" Hellera, cytat:

 

"Był więc tylko jeden kruczek – paragraf 22–który stwierdzał, że troska o własne życie w obliczu realnego i bezpośredniego zagrożenia jest dowodem zdrowia psychicznego. Orr był wariatem i mógł być zwolniony z lotów. Wystarczyło, żeby o to poprosił, ale gdyby to zrobił, nie byłby wariatem i musiałby latać nadal. Orr byłby wariatem, gdyby chciał dalej latać i byłby normalny, gdyby nie chciał, ale będąc normalny musiałby latać. Skoro latał, był wariatem i mógł nie latać; ale gdyby nie chciał latać, byłby normalny i musiałby latać."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dam już spokój, chodź po pierwszych postach miałem nadzieje że każdy którego temat zaintryguje  puści wodzę fantazji .Ciekaw jestem ilu skusiło się żeby poszukać jakiś informacji o rzekomej ustawie czy nowemu prawu .Nowe prawo dotyczące naszego hobby pewnie niedługo wejdzie w życie (podobno) ale ja nie mam z tym nic wspólnego i nie brałem udziału w żadnych eksperymentach cały temat jak jeden kolega zechciał zresztą zauważyć to ściema  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłócicie sie, a i tak zabronią latać. bo jak czegoś można zabornić, to prędzej czy później będzie zabronione. Moja rada BUDÓJCIE ŁÓDKI :) łódek nie zabronią. Jakby co to służę pomocą :D

A.C.

Każda pliszka swój ogonek chwali... I dobrze. A ja nie umiem pływać i boję się wody  :o !

 

P.S.: Jak już zbudujemy, to może Nam nie zaborną. Sorki  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.