Skocz do zawartości

ENYA fanclub


MASK

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarla dzisiaj do mnie nowa,i rzadka ENYA 40 4C open rocker. 

 

 

 

W dniu 23.11.2023 o 20:06, witold_pi napisał:

 

"to jedna z największych i najmocniejszych jednocylindrowych jednostek napędowych SAITO"

 

Dobrze, ze nie napisal NAJWIEKSZA i NAJSILNIEJSZA jednocylindrowa jednostka napędowa SAITO

Taka (nowa), to lezy u mnie w szafie i czeka na lepsze czasy - SAITO ZEUS 220 ?

IMG_1934[1].JPG

IMG_1935[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak nie chcesz mnie zdradzic, to moze chociaz zdradz z CZEGO dorobiles brakujaca czesc? 

Milo mi bardzo, ze nasz klub sie powieksza. Przewodniczacy Marcin, tez sie pewnie cieszy ?

W czym to bedzie krecilo? 

 

Do mnie dotarla dzisiaj (w sumie to DOTARLY) "egzotyczna" wersja silnika ENYA 53 4C. Wersja SMIGLOWCOWA ?

W pudelku polkompletny drugi silnik i troszke nowych czesci do niego. Bedzie to trzeba rozkrecic, OCZYSCIC ze smiglowcowych dodatkow i poskladac na nowo. 

Bedzie relacja. 

 

 

IMG_2356[1].JPG

IMG_2357[1].JPG

IMG_2358[1].JPG

IMG_2359[1].JPG

IMG_2360[1].JPG

 

 

Widac, ze to dziwadlo raczej w smiglowcu NIE krecilo! Silnik jest czysty i raczej byl tylko jechany "na desce". 

 

 

IMG_2361[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze z ta pania od wczoraj. Nie rozumie , ze silnik RAZ odpalony, NIE jest juz nowy. Nie jest pewna czy ojciec go odpalal, czy nie. Pisze tylko, ze stal w witrynie . Poprosilem o test wacikiem do uszu. Jak wlozy w wydech i tam nim pokreci, to MUSI byc slad od spalin! Nawet jak dzialal tylko 15 sek. 

Mam nadzieje, ze POJDZIE na taka probe ?

 

Miala tez ENYe V240, ale uzywke. Poszla za 850 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 20:15, jarek996 napisał:

Jak nie chcesz mnie zdradzic, to moze chociaz zdradz z CZEGO dorobiles brakujaca czesc? 

Milo mi bardzo, ze nasz klub sie powieksza. Przewodniczacy Marcin, tez sie pewnie cieszy ?

W czym to bedzie krecilo? 

 

Do mnie dotarla dzisiaj (w sumie to DOTARLY) "egzotyczna" wersja silnika ENYA 53 4C. Wersja SMIGLOWCOWA ?

W pudelku polkompletny drugi silnik i troszke nowych czesci do niego. Bedzie to trzeba rozkrecic, OCZYSCIC ze smiglowcowych dodatkow i poskladac na nowo. 

Bedzie relacja. 

 

 

IMG_2356[1].JPG

IMG_2357[1].JPG

IMG_2358[1].JPG

IMG_2359[1].JPG

IMG_2360[1].JPG

 

 

Widac, ze to dziwadlo raczej w smiglowcu NIE krecilo! Silnik jest czysty i raczej byl tylko jechany "na desce". 

 

 

IMG_2361[1].JPG

Popychacz to drut sprężynowy, średnica idealnie pasowała, reszte szpejów zrobiłem z aluminium, być może to nawet PA6 

Silnik miał napędzać P 11 ale zrobiło mi się  szkoda makiety silnika, i wzrostu poziom skomplikowania mocowań silnika spalinowego, itp.

Ale silnik pięknie pyrka, pewnie pójdzie do jakiegoś modelu w układzie silnika rzędowego. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec Pani Niemka przeslala mi film na WHATSAPP, jak z corka czyszcza wydech (?) wacikiem.

Jest BEZ sladow spalania!

Biore !!!

P.S. Marcin, czego ja tam jeszcze z czterosuwow nie mam?

Diesle ! Te cholerne diesle ?

To sie NIGDY nie skonczy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jarku  , tez mam taka zasade   :   zadnych wodnych  ,   samochodowych ...  i  z plastikowymi  czesciami ( Dekle,Gazniki,Venturi)  -  dopuszczone sa tylko COX-y ...

Silniczek musi byc   m e t a l o w y  !  ...     dlatego pozbylem sie polowy kolekcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z obecnych tu kolegów, chcą mnie chyba wkurzyć nie na żarty...??

A co wam przeszkadzają wodne najpiękniejsze silniki na świecie, a do tego najmocniejsze?

Właśnie negocjuję zakup tego ślicznego  silnika...Do mojej starej-nowej łódki FSR 7,5

Znajdźcie mi piękniejszy silnik i bardziej rasowy silnik od tego GPXa  45 CMB?

A.C.

CMB 45gpx2022.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za życzenia dziękuję?

Jeżeli chodzi o sam zakup, to na pewno kupię, bo negocjuję z samym właścicielem CMB i  zależnie od tego ile będę musiał zapłacić, to może kupię dwa. To nie są motory na półkę. One służą do wygrywania ?. Kiedyś na pewno zostaną  eksponatami, ale nie teraz.

Fakt, gusta są różne. Ale mnie nie interesują  motory (jeżeli chodzi o ściganie na zawodach), które maja  mniej niż minimum 3,5 KM.

A jak jeszcze są tak piękne i rasowe jak ten CMB, to mam to co lubię.

A poza tym dla  mnie, każdy silnik spalinowy modelarski, to cacuszko, niezależnie od tego czy ma plastiki w sobie czy nie?

Tu wybredny nie jestem. I jak Kolega Janeczek nie pozbył się jeszcze  wszystkich silniczków, tych z plastikami, wodnych i autkowych a nawet kolejowych, to się poświęcę i chętnie je od Kolegi zabiorę?.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - musze przyznac ze ladny ten CMB  !   , ale zbieram tylko lotnicze motorki  ... kiedys zbieralem wszystkie "dyscypliny"   no niestety nie mam juz wodnych, autkowych ,helikopterowych  no i tych z plastikowymi Dekielkami ,Venturiami itp.   Jedynie COX-y stanowia wyjatek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 16:27, AndrzejC napisał:

Właśnie negocjuję zakup tego ślicznego  silnika.

 

Andrzej, tutaj TYLKO o ENYAch dyskutujemy, a Ty na sile wpie....asz wszedzie swoje motorowkowe "cuda". 

Zaloz temat; SILNIKI DO MOTOROWEK i tam "zanieczyszczaj".

I pamietaj, ze dla mnie nawet Twoj "najpiekniejszy" silnik, bedzie TYLKO silnikiem do motorowki ?

 

Koniec OT

 

No a teraz powrot na wlasciwe tory. Dzisiaj odebralem R 120 GP

IMG_2555[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, jarek996 napisał:

 

Andrzej, tutaj TYLKO o ENYAch dyskutujemy, a Ty na sile wpie....asz wszedzie swoje motorowkowe "cuda". 

Zaloz temat; SILNIKI DO MOTOROWEK i tam "zanieczyszczaj".

I pamietaj, ze dla mnie nawet "najpiekniejszy" silnik, bedzie TYLKO silnikiem do motorowki ?

No, zaraz... W końcu sam zacząłeś, więc pretensji nie miej.

A tak swoją drogą, pomimo, że mam ze 200, albo i więcej motorków  na półce i w szafie, to nie mam w kolekcji ani jednej ENYi

Mam trochę rodzynków, ale Enyi żadnej. Choć  kiedyś miałem jedną piękną małą  Enię , ale ale oddałem, zanim zacząłem zbierać motorki

A.C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AndrzejC napisał:

 

No, zaraz... W końcu sam zacząłeś, więc pretensji nie miej.

A tak swoją drogą, pomimo, że mam ze 200, albo i więcej motorków  na półce i w szafie, to nie mam w kolekcji ani jednej ENYi

Mam trochę rodzynków, ale Enyi żadnej. Choć  kiedyś miałem jedną piękną małą  Enię , ale ale oddałem, zanim zacząłem zbierać motorki

A.C.

 

 

Nawet nie wiedzialem, ze zbierasz. Myslalem, ze zostawiasz sobie swoje "zuzyte" (a Wam sie szybko zuzywaja) ?

Jakies male, to mozna za pare groszy kupic . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.