Skocz do zawartości

ENYA fanclub


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jarek996 napisał:

Oto czesc mojego dzisiejszego nabytku, a DANIE GLOWNE dojdzie niebawem poczta. Pochwale sie natychmiast.

 

 

 

UKES1941.JPG

 

Marcin , a pomysl, ze kilka dni temy walczylem o 35 😅

Teraz bede mial 5 ( z ta co idzie z Australii). Z tego cztery, w cenie tej australijskiej 🤣

Nie chwaląc się miałem w tym przedsięwzięciu mały udział😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarek996 napisał:

Oto czesc mojego dzisiejszego nabytku, a DANIE GLOWNE dojdzie niebawem poczta. Pochwale sie natychmiast.

 

 

 

UKES1941.JPG

 

Marcin , a pomysl, ze kilka dni temy walczylem o 35 😅

Teraz bede mial 5 ( z ta co idzie z Australii). Z tego cztery, w cenie tej australijskiej 🤣


No właśnie, silniki nie tylko się rozmnażają, czego dowiodłem w innym wątku, są również zwierzyną stadną. Wystarczy jeden, żeby pojawiły się inne :D

Gratuluję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MASK napisał:

Gratuluję!!!

 

Dzieki! Bedzie wiecej ciekawostek.

 

11 minut temu, MASK napisał:

No właśnie, silniki nie tylko się rozmnażają, czego dowiodłem w innym wątku, są również zwierzyną stadną. Wystarczy jeden, żeby pojawiły się inne :D

 

 

Byle nie w tak kroliczym tempie, bo mimo ze dom mam spory, to za chwile miejsca zabraknie😂

Ale najsmieszniejsze jest to, ze przy tej ilosci ktora kupilem( to zdjecie to tylko czesc) jedyna ktora mi ktos sprzatnal sprzed nosa, to 36 diesel 🤣

Moze i dobrze, bo bylbym "skonczony", a tak to sie zawsze bedzie jednym oczkiem spozieralo na dieselki. 

 

Najbardziej sie jednak ciesze, ze idzie juz do mnie, ta styrana zyciem 60 4-C w czesciach (zdjecia wyzej). Nie moge sie doczekac , kiedy wrzuce ja do "pralki ponaddzwiekowej" i wyjdzie noweczka, ktora skrece na nowych lozyskach i uszczelkach, ktora odpali po 3 obrocie rozrusznika . Do takich mam jakis wiekszy sentyment, jak do tych nowych wygranych tylko pieniedzmi 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarek996 napisał:

Najbardziej sie jednak ciesze, ze idzie juz do mnie, ta styrana zyciem 60 4-C w czesciach (zdjecia wyzej). Nie moge sie doczekac , kiedy wrzuce ja do "pralki ponaddzwiekowej" i wyjdzie noweczka, ktora skrece na nowych lozyskach i uszczelkach, ktora odpali po 3 obrocie rozrusznika . Do takich mam jakis wiekszy sentyment, jak do tych nowych wygranych tylko pieniedzmi 😉

 

A składałeś jakąś Enyę z zamkniętymi oczami? Ja próbowałem kiedyś z Saito 91 i... odpalił! 
Teraz już ręce nie te ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj ENYA ( z powyzszych zdjec) dotarla do mnie (wczesniej widzialem ja w Berlinie, ale lecialem tylko ze szczoteczka do zebow, wiec nie moglem zabrac z powrotem). Silnik w BDB stanie (faktycznie , to jeden z czysciejszych jakie "rozbieralem")

Zostanie teraz wyczyszczony, zamowie mu gaznik (z Japonii) , dostanie nowe uszczelki (lozyska sa w idealnym stanie), nasmaruje i pojdzie lezec w szafce ze swoimi bracmi. 

 

 

IMG_3380[1].JPG

IMG_3381[1].JPG

IMG_3382[1].JPG

IMG_3383[1].JPG

 

IMG_3385[1].JPG

IMG_3386[1].JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem wyciac uszczelki (wychodza mi juz jak fabryczne 😉) i skrecilem, to co bylo do skrecenia. Zamowie gaznik i silnik bedzie gotowy. Podocieralem tez i ustawilem zawory i kompresja jest jak w nowym!

 

P.S. Pan Niemiec latal na nim BEZ uszczelek, bo jak rozkrecalem, to nie bylo nawet resztek 😁

IMG_3429[1].JPG

IMG_3430[1].JPG

IMG_3434[1].JPG

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebralem wygrana w zeszlym roku na "Ebaju" ENYe 35-4C (open rocker). Moglbym powiedziec, ze jest to ostatni silnik ktorego mi brakowalo, ale poniewaz apetyt rosnie w miare jedzenia, poszukam jeszcze "dizelkow" i 120R z pompa. Nie bede jednak szalal, bo wypelnilem w 100% postawione sobie zadanie. To beda bonusy do kolekcji. Bez pospiechu, bez placenia milionow Euro (czy innych twardych jak skala walut). Bedzie klasyczne POLOWANIE na okazje.

Jak znajde czas, zrobie zdjecie rodzinne mojej kolekcji i oczywiscie zamieszcze w naszym ENYowym kaciku. 

 

IMG_3461[1].JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stol. a nozyce sie odezwa 😁

 

[JUNK]ENYA R120-4C GP Cycle R/C Moteur Modèle Avion Moteur Ancien Vintage Rétro | eBay

 

Szkoda ze uzywka ( choc raczej niewiele uzywana, a moze nawet nie byla latana). Moglbym w sumie wrzucic pompe do mojej nowej i udawac, ze oryginal 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj doszla do mnie kolejna "brzydka" Enya 46-4C, ktorej nalezy przywrocic godnosc.

Silnik klasycznie "zlezaly" na jakims strychu ( czy w innej piwnnicy), ale w sumie calkiem swiezy (pod skorupa brudu).

Zostal momentalnie rozkrecony, rozebrany na czesci i wymyty. Niestety ma lekkie przebarwienia w metalu, ktore moze zeszlyby przy sodowaniu, ale nie chce mi sie w to bawic, bo dodaje mu tyo nawet uroku. Poza tym jest swiezutki i widac, ze wiele nie latal ( brak "wegla" na zaworze wydechu). Wymienilem dwa lozyska i pozostaje produkcja uszczelek + skrecenie i bedzie gotowy do latania!!

 

IMG_3650.JPG

IMG_3651.JPG

IMG_3652.JPG

IMG_3653.JPG

IMG_3654.JPG

IMG_3655.JPG

IMG_3656.JPG

IMG_3666.JPG

IMG_3667.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.