Skocz do zawartości

ENYA fanclub


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj doszly do mnie kolejne 4 szt silnika ENYA 120R-4C 

Sa w dosyc roznym stanie , a jeden przyszedl w czesciach. Jedna jest ZALANA olejem , ale dosyc swiezym ( jakis "ciezki" olej ) . Zostala rozebrana i  "pierze" sie  w pralce naddzwiekowej. Niestety przez moja nieuwage , pekl mi pierscien przy probie zdjecia z tloka. Nie ma tragedii , bo i tak musze zamowic do tej ktora przyszla w czesciach. Jest to JEDYNA brakujaca czesc ! Zamowie po prostu 3 szt ( jeden na TZW "zas" ) Oto kilka fotek i pierwsze wyjete z pralki czesci :

 

 

 

 

IMG_8866.JPG

IMG_8870.JPG

IMG_8869.JPG

IMG_8871.JPG

IMG_8872.JPG

IMG_8873.JPG

IMG_8874.JPG

 

Tutaj odkrecone pokrywki w pozostalych silnikach ( jak widac , znacznie lepszy stan )  

 

 

IMG_8867.JPG

IMG_8868.JPG

 

 

 

Wyjalem drugi rzur z pralki . Prosze porownac pierwsze zdjecie i zdjecie wymytych ( zdemontowanych )  czesci klawiatury 

ponizej !!!

 

Zawor wydechu mial na sobie 2 mm spalonego wegla , a teraz jest gladziutki jak nowy !!!

 

 

 

IMG_8875[1].JPG

IMG_8876[1].JPG

 

 

Natychmiast po wykonaniu zdjec , wszystkie czesci zostaly "prysniete" Brunoxem do konserwacji broni , a jutro jak zlapie sasiada na moim starym magazynie , to posoduje wszystkie czesci "zewnetrzne" silnika

( mam nadzieje , ze Jacek nie czyta ) . Ja nie mam niestety stabilnego kompresora i pozyczam powietrze od sasiada

Bosniaka.

 

Na dole fotki tej samej czesci PRZED i PO "praniu ponaddzwiekowym" 

 

 

IMG_8866.JPG

IMG_8876.JPG

 

 

IMG_8871.JPG

IMG_8878.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj kupilem ( za 80 EUR ) uzywana ENYA 155 . Jest to moja 3 uzywana , wiec moze kiedys jakis wloski bombowiec 😅

Wydechow mam kilka ,  wiec te "kolanka" ze zdjecia mi specjalnie nie przeszkadzaja . 

 

Zmarl modelarz i rodzina wyprzedaje mase fajnych rzeczy ( ceny pomogl ustalic jego kolega , ale takie zeby to SZYBKO sprzedac )  . Byl chyba milosnikiem CUBa , bo ma z 10 modeli z roznymi silnikami. Jeden z FIALA VM 85 B2-4T . Sam silnik kosztuje dobrze ponad 1500 EUR , a oni sprzedaja model z silnikiem i serwami za 750 EUR . Silnik jest NOWY !!!

Na dole fotka . Model to BALSA USA (skala  1/3 ) 

 

 

image_6772.jpg

image_6753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj naszlo mnie cos i poustawialem zawory we WSZYSTKICH moich uzywanych ENYAch ktore mam w garazu przy domu (15 szt. ?). Reszta jest w moim magazynie. Przed tym jak zabralem sie za robote,  kupilem paste do docierania zaworow, bo tak jak przypuszczalem, ze 3 szt. mialy nieszczelnosci na zaworach i nawet po ustawieniu "klawiatury" nie mialy zadowalajacej kompresji. Troszke pasty, zawor w mala wiertarke ( na jedynce) i powolne docieranie. Po dotarciu sa tak szczelne , ze dwoch 120 to prawie nie moge reka przekrecic (bez smigla). Prosta operacja, a ile jednak daje! Oczywiscie po czyszczeniu wszystko wymylem w przeroznych plynach i wyplukalem dokladnie resztki pasty. Teraz silniki juz zlozone, zakonserwowane i czekaja (choc nie wiem za bardzo na 😂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2022 o 20:05, Józef 21 napisał:

Pomyślności i udanych lotów.

Niestety, ale 80 % z nich nigdy nie poleci 😞

Zbieranie tych silnikow, to moja najwieksza slabosc. Jak gdzies tylko widze, to MUSZE kupic, a pozniej rozkrecic , podlubac, wyczyscic, zmienic lozyska, wysodowac (Jacek na szczescie nie czyta) i zlozyc z nowymi uszczelkami. Pozniej psiknac oleju do srodka i na polke w garazu 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To fajna forma zbieractwa, kiedyś kolekcjonowałem znaczki potem widokówki jeszcze puszki po piwie. Wiadomo co kto lubi.

Wychowałem się na książkach Schilera, Wojciechowskiego jak widziałem na fotkach takie silniki to pojawiały mi się wypieki na twarzy, wówczas miałem piętnaście lat.

A tu proszę są w zasięgu ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.