Skocz do zawartości

ENYA fanclub


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila odebralem na poczcie przesylke z Niemiec. Dawno nie "zlowilem" silnika ENYA 80-4C, wiec jak ostatnio zobaczylem, to natychmiast uderzylem 😉 Pan Niemiec twierdzil, ze silnik jest nowy i sprzedaje po zmarlym ojcu. Silnik moze i byl po ojcu, ale na 100% nie byl nowy (choc prawie nowy). Zauwazylem tez, ze mial wymienione uszczelki ( stare znalazly sie na jednym ze zdjec) . Wyprostowalem Pana Niemca, zbilem mocno cene i kupilem. Nie wiem PO CHOLERE byly wymieniane uszczelki, bo widac, ze silniok chodzil , ale bylo to chyba kilka (nascie) minut- 

Ladna kompresja, brak sladow po dokrecaniu do loza (trzymali w reku ?). Jutro go rozkrece (a moze i dzisiaj) i zobacze co w srodku piszczy. Uszczelki wykonam nowe (Pan Niemiec zostawil wzorniki! ). 

Ponierwaz na wWASZE szczescie mam jakies narzedzie w domu na biurku, wiec zajrzalem do "klawiatury" Jest czysto i swiezo. 

 

 

 

IMG_3779[1].JPG

IMG_3780[1].JPG

IMG_3781[1].JPG

 

 

 

 

IMG_3782[1].JPG

 

 

Jednak nie wytrzymalem! Rozkrecanie ENYi, jest jak szybki sex z nieznajomym facetem, noca na plazy.

NIE da sie tego nie zrobic, jak nadarzy sie okazja 😉

 

ENYA jest swiezutenka (tak jak podejrzewalem), ale polezala dosc dlugo "na sucho". To co w sobie miala wyschlo BAAARDZO dawno temu, wiec nalezy jej sie dokladne mycie z pozostalosci dawnego oleju.

Beda nowe uszczelki i ustawienie zaworow. Za te cene za ktora ja kupilem, to po prostu strzal w trzynastke! Jak juz wspomnialem, osiemdziesiatki sa bardzo rzadkie i zazwyczaj dosc drogie. 

Pochwale sie jeszcze, ze walcze o uzyewana (w super stanie) 155!!! To jest jeszcze rzadsza okazja. Raczej jej nie odpuszcze i powalcze do upadlego. 

Ponizej kilka fotek z "rozbiorki" 80 ;

 

 

 

 

 

 

IMG_3783.JPG

IMG_3784.JPG

IMG_3785.JPG

IMG_3786.JPG

IMG_3787.JPG

IMG_3788.JPG

IMG_3790.JPG

IMG_3792.JPG

IMG_3794.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymiekam ??? Co w takim razie o Tobie mozna napisac ???

To Ty BARDZO szybko wymiekasz (patrze tez na inne Twoje aukcje). Za silniki trzeba PLACIC Witek. Za darmo ich nie daja 😂

Bylem na rowerze, a tu sie narobilo . Wiecej za nia nie dam, bo za (prawie) tyle to ja nowe 155 kupuje. Ty widze wymiekles juz przy 120 EUR, ja przynajmniej walczylem do 400, ale dla mnie, samozwanczego specjalisty od silnikow ENYA, koczy sie tutaj rozsadna granica za ten silnik. Nowe mozna zlapac za 500 EUR. Mam jeden nowy i dwie uzywki, wiec nawet lzy nie uronie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, witold_pi napisał:

Jak widać nie tylko Ciebie 🙂

I tak tanio poszedł, gdyby nie fakt, że jestem spłukany to walnąłbym ze 300 ojro...

Jak bardzo się pragnie mieć jakiś motorek to albo trzeba zaszaleć, albo czekać na okazję, która może nie trafić się nigdy 🙂

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paweł Prauss napisał:

trzeba zaszaleć

 

 

ZASZALEC przy kupnie silnika, to jest wspaniale uczucie. Najpierw czlowiek mysli, "CO JA ZROBILEM ?", a poniej, jak sie juz sie troszke uspokoi, to mysli dalej  ; "przeciez gdybym go nie kupil, to bym to kase przejadl,  i wysral". 😉 

 

Witek nie zna tego uczucia. On chce ENYE 155 za 120 EUR, a nowego ROSSI 60 SPEEDa za 50 EUR kupic 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku z Twoim pożądaniem do Enyi musisz jakoś żyć bo to już nie jest miłość lecz chyba choroba. Ta 155 była w opcji kup teraz za 2300 sek, więc gdybym chciał ją kupić to bym kupił. To , że coś licytuje często oznacza tylko zainteresowanie ceną końcową. Staram się ze zbieractwem walczyć, bo silniki są prawie wszędzie w domu i małżonka może się w końcu wku zdenerwować. Mam jedną nową 155 o ile pamiętam a biorąc to co się dzieje z przepisami w Polsce to może się okazać, że jedynym miejscem dostępnym mi będzie tor w Gliwicach 😞 . No i kto wie może tylko na prąd? W  tym roku zdążyłem kupić już 3 samopały (nowe) i może wystarczy? Był jeszcze saito 100 za 1000 PLN, ale nie byłem pewien czy nowy i zanim gość mi odpowiedział ktoś inny go kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witold_pi napisał:

bo silniki są prawie wszędzie w domu i......

prawie czyni bardzo wiele....u mnie są  wszędzie ale TM  ma zrozumienie

Godzinę temu, witold_pi napisał:

Staram się ze zbieractwem walczyć,

ta walka jest absolutnie  bezcelowa, nie należy walczyc ale polubić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, witold_pi napisał:

Ta 155 była w opcji kup teraz za 2300 sek, więc gdybym chciał ją kupić to bym kupił.

 

Cos kolego zle tlumaczysz ....... 

Gdyby byl za 2300,  to nikt by ze mna nie walczyl powyzej 3000 tylko kupil wczesniej.

 

Witek, choroba to bym nazwal nadzieje , ze nowego ROSSI 60 kupi sie za 50 EUR (na tylu zakonczyles swoj "wystep"). Niestety w tym "sporcie" (jakim jest kolekcjonowanie silnikow), kobra w kieszenie NIE jest pomocnikiem.  

 

Z KALTem to chce bardziej sprawdzic ILE jestes w stanie dac 😂

Mi nie jest az tak bardzo potrzebny, bo mam dwa nowe w pudelkach. Tego ( jak wygram, ale nie bede bardzo mocno walczyl) odpale sobie w domowym zaciszu i sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jarek996 napisał:

Gdyby byl za 2300,  to nikt by ze mna nie walczyl powyzej 3000 tylko kupil wczesniej.

Potwierdzam słowa Witka, ze była opcja kup teraz za 2300 koron.

Pierwszy licytujący cenę wywoławczą , kasuje automatycznie opcje kup teraz.

Dlatego jej już nie widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co żeś tak sie Witka uczepił?To jego sprawa ile postawił.I mysle ze publicznie takie info nie powinno mieć miejsca.A co jak by przeplacił?To by sie z niego śmiali,a to jego sprawa.Nawet jak by 1000€ postawił i wygrał to jego kasa i satysfakcja.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Grzesiek napisał:

Ale co żeś tak sie Witka uczepił?To jego sprawa ile postawił.I mysle ze publicznie takie info nie powinno mieć miejsca

 Zazwyczaj to Ty sie go czepiales.     Jasne ze jego sprawa ile postawil , ale poniewaz to jest widoczne na tej stronie, wiec dlaczego akurat na naszym forum ma byc tajemnica ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty Witus piszesz za bzdety ? Przeciez Twoje "obstawianki" nie sa zadna tajemnica. Na TRADERA kazdy moze zobaczyc na ile Cie ( ale rowniez MNIE) "stac".

 

Pawel wygral ROSSI w kazdym razie. Dac trzeba wiecej jak 50 EUR, a mianowicie  199 EUR (co jest i tak smiesznie niska cena za ten silnik).   Mozna dodac, ze gentelmeni to WYGRYWAJA aukcje 😂

 

Na tym koniec OT. Info o ROSSIm powinno lezec w aukcjach, ale poniewaz jest to dokonczenie wczesniej zaczetego TUTAJ tematu, wiec niech tutaj sie rowniez ZAKONCZY.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek996 napisał:

Pawel wygral ROSSI w każdym razie.

To już mój trzeci, ale dopiero pierwszy w wersji CL, i pierwszy z garniturem ABC. Pozostałe dwa są na pierścieniach i z gaźnikiem RC.

Jeden pragnę odsprzedać w tym momencie.

A dokładnie ten ze zdjęć poniżej.

Dla forumowiczów za jedyne 300€

 

370A4560-DEB8-45C8-9072-533D73321244.jpeg

3B617D45-4F38-4918-A6EA-75A12B4CF0E9.jpeg

1B431B83-86E2-4E20-BED8-B3A26C8B164A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.