Skocz do zawartości

ENYA fanclub


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarla dzisiaj do mnie nowa,i rzadka ENYA 40 4C open rocker. 

 

 

 

W dniu 23.11.2023 o 20:06, witold_pi napisał:

 

"to jedna z największych i najmocniejszych jednocylindrowych jednostek napędowych SAITO"

 

Dobrze, ze nie napisal NAJWIEKSZA i NAJSILNIEJSZA jednocylindrowa jednostka napędowa SAITO

Taka (nowa), to lezy u mnie w szafie i czeka na lepsze czasy - SAITO ZEUS 220 😉

IMG_1934[1].JPG

IMG_1935[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak nie chcesz mnie zdradzic, to moze chociaz zdradz z CZEGO dorobiles brakujaca czesc? 

Milo mi bardzo, ze nasz klub sie powieksza. Przewodniczacy Marcin, tez sie pewnie cieszy 😉

W czym to bedzie krecilo? 

 

Do mnie dotarla dzisiaj (w sumie to DOTARLY) "egzotyczna" wersja silnika ENYA 53 4C. Wersja SMIGLOWCOWA 😛

W pudelku polkompletny drugi silnik i troszke nowych czesci do niego. Bedzie to trzeba rozkrecic, OCZYSCIC ze smiglowcowych dodatkow i poskladac na nowo. 

Bedzie relacja. 

 

 

IMG_2356[1].JPG

IMG_2357[1].JPG

IMG_2358[1].JPG

IMG_2359[1].JPG

IMG_2360[1].JPG

 

 

Widac, ze to dziwadlo raczej w smiglowcu NIE krecilo! Silnik jest czysty i raczej byl tylko jechany "na desce". 

 

 

IMG_2361[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze z ta pania od wczoraj. Nie rozumie , ze silnik RAZ odpalony, NIE jest juz nowy. Nie jest pewna czy ojciec go odpalal, czy nie. Pisze tylko, ze stal w witrynie . Poprosilem o test wacikiem do uszu. Jak wlozy w wydech i tam nim pokreci, to MUSI byc slad od spalin! Nawet jak dzialal tylko 15 sek. 

Mam nadzieje, ze POJDZIE na taka probe 😂

 

Miala tez ENYe V240, ale uzywke. Poszla za 850 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 20:15, jarek996 napisał:

Jak nie chcesz mnie zdradzic, to moze chociaz zdradz z CZEGO dorobiles brakujaca czesc? 

Milo mi bardzo, ze nasz klub sie powieksza. Przewodniczacy Marcin, tez sie pewnie cieszy 😉

W czym to bedzie krecilo? 

 

Do mnie dotarla dzisiaj (w sumie to DOTARLY) "egzotyczna" wersja silnika ENYA 53 4C. Wersja SMIGLOWCOWA 😛

W pudelku polkompletny drugi silnik i troszke nowych czesci do niego. Bedzie to trzeba rozkrecic, OCZYSCIC ze smiglowcowych dodatkow i poskladac na nowo. 

Bedzie relacja. 

 

 

IMG_2356[1].JPG

IMG_2357[1].JPG

IMG_2358[1].JPG

IMG_2359[1].JPG

IMG_2360[1].JPG

 

 

Widac, ze to dziwadlo raczej w smiglowcu NIE krecilo! Silnik jest czysty i raczej byl tylko jechany "na desce". 

 

 

IMG_2361[1].JPG

Popychacz to drut sprężynowy, średnica idealnie pasowała, reszte szpejów zrobiłem z aluminium, być może to nawet PA6 

Silnik miał napędzać P 11 ale zrobiło mi się  szkoda makiety silnika, i wzrostu poziom skomplikowania mocowań silnika spalinowego, itp.

Ale silnik pięknie pyrka, pewnie pójdzie do jakiegoś modelu w układzie silnika rzędowego. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec Pani Niemka przeslala mi film na WHATSAPP, jak z corka czyszcza wydech (😂) wacikiem.

Jest BEZ sladow spalania!

Biore !!!

P.S. Marcin, czego ja tam jeszcze z czterosuwow nie mam?

Diesle ! Te cholerne diesle 🤣

To sie NIGDY nie skonczy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jarku  , tez mam taka zasade   :   zadnych wodnych  ,   samochodowych ...  i  z plastikowymi  czesciami ( Dekle,Gazniki,Venturi)  -  dopuszczone sa tylko COX-y ...

Silniczek musi byc   m e t a l o w y  !  ...     dlatego pozbylem sie polowy kolekcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z obecnych tu kolegów, chcą mnie chyba wkurzyć nie na żarty...😡🙂

A co wam przeszkadzają wodne najpiękniejsze silniki na świecie, a do tego najmocniejsze?

Właśnie negocjuję zakup tego ślicznego  silnika...Do mojej starej-nowej łódki FSR 7,5

Znajdźcie mi piękniejszy silnik i bardziej rasowy silnik od tego GPXa  45 CMB😀

A.C.

CMB 45gpx2022.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za życzenia dziękuję🙂

Jeżeli chodzi o sam zakup, to na pewno kupię, bo negocjuję z samym właścicielem CMB i  zależnie od tego ile będę musiał zapłacić, to może kupię dwa. To nie są motory na półkę. One służą do wygrywania 🙂. Kiedyś na pewno zostaną  eksponatami, ale nie teraz.

Fakt, gusta są różne. Ale mnie nie interesują  motory (jeżeli chodzi o ściganie na zawodach), które maja  mniej niż minimum 3,5 KM.

A jak jeszcze są tak piękne i rasowe jak ten CMB, to mam to co lubię.

A poza tym dla  mnie, każdy silnik spalinowy modelarski, to cacuszko, niezależnie od tego czy ma plastiki w sobie czy nie🙂

Tu wybredny nie jestem. I jak Kolega Janeczek nie pozbył się jeszcze  wszystkich silniczków, tych z plastikami, wodnych i autkowych a nawet kolejowych, to się poświęcę i chętnie je od Kolegi zabiorę😀.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - musze przyznac ze ladny ten CMB  !   , ale zbieram tylko lotnicze motorki  ... kiedys zbieralem wszystkie "dyscypliny"   no niestety nie mam juz wodnych, autkowych ,helikopterowych  no i tych z plastikowymi Dekielkami ,Venturiami itp.   Jedynie COX-y stanowia wyjatek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 16:27, AndrzejC napisał:

Właśnie negocjuję zakup tego ślicznego  silnika.

 

Andrzej, tutaj TYLKO o ENYAch dyskutujemy, a Ty na sile wpie....asz wszedzie swoje motorowkowe "cuda". 

Zaloz temat; SILNIKI DO MOTOROWEK i tam "zanieczyszczaj".

I pamietaj, ze dla mnie nawet Twoj "najpiekniejszy" silnik, bedzie TYLKO silnikiem do motorowki 😂

 

Koniec OT

 

No a teraz powrot na wlasciwe tory. Dzisiaj odebralem R 120 GP

IMG_2555[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, jarek996 napisał:

 

Andrzej, tutaj TYLKO o ENYAch dyskutujemy, a Ty na sile wpie....asz wszedzie swoje motorowkowe "cuda". 

Zaloz temat; SILNIKI DO MOTOROWEK i tam "zanieczyszczaj".

I pamietaj, ze dla mnie nawet "najpiekniejszy" silnik, bedzie TYLKO silnikiem do motorowki 😂

No, zaraz... W końcu sam zacząłeś, więc pretensji nie miej.

A tak swoją drogą, pomimo, że mam ze 200, albo i więcej motorków  na półce i w szafie, to nie mam w kolekcji ani jednej ENYi

Mam trochę rodzynków, ale Enyi żadnej. Choć  kiedyś miałem jedną piękną małą  Enię , ale ale oddałem, zanim zacząłem zbierać motorki

A.C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AndrzejC napisał:

 

No, zaraz... W końcu sam zacząłeś, więc pretensji nie miej.

A tak swoją drogą, pomimo, że mam ze 200, albo i więcej motorków  na półce i w szafie, to nie mam w kolekcji ani jednej ENYi

Mam trochę rodzynków, ale Enyi żadnej. Choć  kiedyś miałem jedną piękną małą  Enię , ale ale oddałem, zanim zacząłem zbierać motorki

A.C.

 

 

Nawet nie wiedzialem, ze zbierasz. Myslalem, ze zostawiasz sobie swoje "zuzyte" (a Wam sie szybko zuzywaja) 😉

Jakies male, to mozna za pare groszy kupic . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.