Skocz do zawartości

ENYA fanclub


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, Ty o czym innym. Nie . Na razie nic nie wiem (TZN za ile).  Jest jakis nowy za 200?

 

Czekajac na 35 , zabralem sie za remoncik  46 ktora kupilem za jakis psi grosz. Silnik troszke zaniedbany, ale absolutnie nie zniszczony. Rozkrecilem i wszystko co ze stali wymylem w myjce (mialem w niej jakis stary , dozyc juz brudny plyn). Na reszte (stopy alu), poczekam na specjalny plyn, ktory nie poszarza "alupodobnych". Na 100% zamowie lozycka, bo przednie jest podrdzewiale i sie troszke "kolebie" na boki. W ostatnim pudeleczku wymyte i gotowe czesci.

 

 

IMG_2257.JPG

IMG_2258.JPG

IMG_2259.JPG

IMG_2261.JPG

IMG_2262.JPG

IMG_2263.JPG

IMG_2266.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest  prawie 300 EUR, bo dojdzie VAT i podatek (przynajmniej w Szwecji)

Cena jest  i tak OK, ale jakos nie mam na nia cisnienia. Myslac o moich ENYAch , nigdy jakos nie bralem DIESLA pod uwage. Czasem o nim myslalem, ale nigdy na powaznie 😉. Moze mi to z czasem przyjdzie. 

 

No i tak w ogole, to jest 270 EUR ( 1 yen = 0,007 EUR ), czyli z wysylka i oplatami robi sie nagle (z Twoich 200) prawie 350+.

I kto tu jest niemozliwy? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 01:20, MASK napisał:

Swoją drogą był moment, że żarowe 36-4C kosztowały równowartość $150

 

Ale piszesz o sklepach, czy TZW  druga reka?

 

Dzisiaj pomylem reszte rzeczy i znalazlem w koncu plyn do myjki, ktora ABSOLUTNIE nie rusza stopow silnikowych. Z tymi co uzywalem wczesniej bylo roznie. Kilka razy mi stopy pociemnialy, ale nie bylo problemu, bo i tak sodowalem. Ten dzisiejszy plyn nie pozostawia NAJMNIEJSZYCH sladow, a "zlogi" olejowo-nagarowe odpadaja po 20 min prania. Rezst plynow (a mam kilka roznych) , bede uzywal TYLKO do czesci stalowych , a ten bedzie tylko do  odlewow stopow alu.  

 

IMG_2314.JPG

IMG_2315.JPG

IMG_2316.JPG

IMG_2317.JPG

IMG_2321.JPG

IMG_2322.JPG

IMG_2323.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic piekniejszego w sobotni poranek, jak zjesc obfite sniadanie i zajac sie skrecaniem silnika ENYA. 

Skrecilem glowice z zaworami, wykonalem nowe uszczelki ("skrzyni" rozrzadowej i przednia), zlozylem rozrzad, wlozylem popychacze zaworow i skrecilem ustrojstwo do kupy, popsikujac wszystko bogato Brunoxem. W poniedzialemk musze kupic tylko przednie lozysko walu (jedyne jakiego nie mialem niestety w domu), zalozyc je na wal i skrecic silnik w na gotowo. Pozostanie ustawienie zaworow i do ludzi (lub na ENYOwy sklad).

Jesli sa chetni, to juz mozna rezerwowac na swieta ten wspanialy kamien milowy w silnikach czterosuwowych 😉

 

 

IMG_2329.JPG

IMG_2330.JPG

IMG_2331.JPG

IMG_2332.JPG

IMG_2333.JPG

IMG_2334.JPG

IMG_2335.JPG

IMG_2336.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zakupilem lozysko i skrecilem silniczek do konca. Jak sie wszystko uda, to niedlugo zrobi sie BARDZO goraco w naszym klubie. Na razie nie pisze o co chodzi, ale akurat cierpliwosc to jedna z naszych glownych "wartosci", wiec wstrzymajmy oddechy jeszcze kilka dni 😉

 

 

IMG_2403[1].JPG

IMG_2404[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ENYe ktorej nalezaloby sie "troszke" milosci.

Jesli bedzie odpowiednia cena, to jej te milosc dam!

 

OK; Pan Niemiec odpowiedzial: 20 EUR, wiec dam jej te obiecana milosc !

Bedziecie mogli sledzic przeobrazanie sie gasienicy w motyla 😂

 

Co za fart ! Dzisiaj rano uzupelnilem (TZN kupilem) lozyska do WSZYSTKICH modeli ENYA 4C !

Chce miec w domu po dwa z kazdego rodzaju, i juz widac, ze sie przydadza !!!

 

 

9d4fb237-288e-475b-b4ab-2065359cfcc5.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto czesc mojego dzisiejszego nabytku, a DANIE GLOWNE dojdzie niebawem poczta. Pochwale sie natychmiast.

 

 

 

UKES1941.JPG

 

Marcin , a pomysl, ze kilka dni temy walczylem o 35 😅

Teraz bede mial 5 ( z ta co idzie z Australii). Z tego cztery, w cenie tej australijskiej 🤣

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.