Skocz do zawartości

ENYA fanclub


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Odpisal , ze odpalany i pozniej w witrynie ?

10 godzin temu, bubu2 napisał:

A wiesz, skąd się wzięło powiedzenie-oszwabić kogoś?

 

Gdyby Polacy  sie TYLKO tyle  oszwabiali co "Szwaby"  sie oszwabiaja  , zyboby sie w tym kraju duzo przyjemniej .........

Bylem kilka dni temu w malutkiej niemieckiej podgorskiej miejscowosc ( rowerem) i znalazlem tam maly piekny basen. Poniewaz tylko "chwilowo" przejezdzalem przez Niemcy ( byla to taka mala "wyrwa" pomiedzy Czechami i Niemcami , wiec nie mialem wiele Euro , ktore wydalem wczesniej w Niemczech . Na tablicy bylo napisane , zeby sie kapac , a pan ratownik przyjdzie z biletem. Poniewaz nie wiedzialem ile kosztuje bilet , znalazlem pana ratownika i okazalo sie bilet kosztuje 5 EUR. Powiedzialem , ze jestem przejazdem i juz chyba nawet tyle nie mam. Usmiechniety ratownik doradzil , aby wziac bilet 4 godzinny za 2 Euro . Zaplacilem wiec , poszedlem sie kapac , wyszedlem z wody , opalam sie i nagle podchodzi dalej usmiechniety pan ratownik z biletem !

 Kilka dni po tym bylem w Lagowie Lubuskim i wypozyczylalem lodke. Zaplacilem iles tam PLN i zapytalem o bilet , pan ( pewnie pracownik , jak i niemiecki pan ratownik ) powiedzial , ze dostane jak przyplyne. Po przyplynieciu zapytalem o bilet i odpowiedzial ze sie skonczyly !!! I dlatego niemiecki basen wygladal slicznie , zadbana zielen i toalety z ktorych mozna by pic wode , a polskie lodki obdrapane , pomost ledwo trzymajacy sie kupy........

Tyle ze taki patriota jak bubu 2 nigdy nie zrozumie roznicy ( tak jak i tego , ze jego ziomal wali mu olej w zolty ser i sprzedaje jako wyrob z nabialu , odmraza w nocy kostki fileta z mintaja , ktore bubu2 kupi pozniej jako "swiezego" dorsza nad morzem ITP ITD ) 

 Podac tysiac innych przykladow ? Moglbym , ale uwazam ze dyskusja jest bezcelowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszwabić było w  Wielkopolsce używane w zeszłym wieku  o ile dobrze pamiętam (tam się urodziłem) . W słowniku Abrahama Troca z lat 1743-45 oszwabić oznacza ogołocić, obrabować. Z kolei w XVI wieku u Marcina Bielskiego znajdujemy szwabić – okpiwać, oszukiwać i drugie znaczenie kraść, okradać. U Doroszewskiego śliczny rzeczownik, kompletnie nieużywany – oszwabka – rzecz sfałszowana, będąca oszustwem. Szwabia część Niemiec skąd pochodzili IMIGRANCI O BRZYDKICH CECHACH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku. Mieszkałem ponad dwa lata w Niemczech (nie, będąc tylko przejazdem) i coś na ten temat, z własnego doświadczenia, mogę powiedzieć . Na Ebayu, na ok 30 zakupów, większość miała opis "oszwabiony". Wiele razy nie zapłacono mi za robotę. W tym powiedzeniu coś jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bubu2 napisał:

Wiele razy nie zapłacono mi za robotę.

 

Co to znaczy NIE zaplacono mi za robote ?  Jak Ci nie zaplacono , to idzie sie z tym do sadu. No chyba ze tak wykonana, ze sie moze obawiasz czy powinienes zadac pieniedzy ( ale raczej nie podejrzewam MODELARZA o spartaczona prace , bardziej o ladowanie ? ) .

 

 

5 godzin temu, bubu2 napisał:

Mieszkałem ponad dwa lata w Niemczech

Za przeproszeniem tacy co mieszkaja dwa lata , zazwyczaj wiedza NAJWIECEJ o ludziach i kraju do ktorego sie przeprowadzili . Znam takich w Szwecji . Ciagle narzekanie na Szwecje , Szwedow i zreszta na WSZYSTKO . 

 

Dobra , konczymy , bo Marcin sie piekli , a on tu SZEF najwyzszy , wiec musimy uwazac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, witold_pi napisał:

 

No masz ? Witku, a co ma ta aukcja wspólnego z przedmiotem tego wątku?


Panowie, za zaśmiecanie wątku proszę kolegów: 
Rysiek, bubu2, Jarek 996 i witold_pi o pokazanie na jednym zdjęciu WSZYSTKICH posiadanych silników Enya - w ramach pokuty ? Ponadto proszę o przeczytanie pierwszego postu w tym wątku - Ty też Jarku, bo powinieneś błyszczeć tu przykładem :)
Mam nadzieję, że ktoś z moderatorów posprząta ten bałagan ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MASK napisał:

 

No masz ? Witku, a co ma ta aukcja wspólnego z przedmiotem tego wątku?


Panowie, za zaśmiecanie wątku proszę kolegów: 
Rysiek, bubu2, Jarek 996 i witold_pi o pokazanie na jednym zdjęciu WSZYSTKICH posiadanych silników Enya - w ramach pokuty ? Ponadto proszę o przeczytanie pierwszego postu w tym wątku - Ty też Jarku, bo powinieneś błyszczeć tu przykładem :)
Mam nadzieję, że ktoś z moderatorów posprząta ten bałagan ;)

 

Co ja moge zrobi aby sie poprawic ? OK , zbieram wszystkie ENYe ( ktore mam NIE zamontowane ) do kupy  i robie im zdjecie. Mysle , ze pokuta bedzie wtedy "wazna" ?

Super Tigre faktycznie pasuje tutaj jak piesc do oka ..........

 

Poniewaz na jednym zdjeciu ciezko mi je wszystkie zgromadzic , zrobilem dwa . Na pierwszym sa TYLKO nowe ( w kartonie jednej 90 lezy "zwykla" 120 ) , wiec w kolekcji brakuje diesla  i open rockerow .

Na drugim uzywki ktore mam tymczasowo w domu

u gory 46 i 80 , po lewej na dole 3 x R120 , po prawej 2 x 155 , a ta w czesciach to remontowana 120 , juz po wymianie lozysk , ale czeka na "sodowanie" , nowe uszczelki i zlozenie do kupy . Bedzie prawdopodobnie na sprzedaz . Moze ktos z forumowiczow ???

Na modelarni mam jeszcze kilka zamontowanych w modelach i tak na szybko to beda

3 x 53 

3 x 80

1 x 90

1 x R 120

2 x 46

Poza tym wszystkim troche czesci zapasowych , swiec , tlumikow i innego "badziewia" 

P.S wczoraj znalazlem ogloszenie z dwoma nowymi R120 , ale jak dzisiaj ( dzieki Marcinowi ) zobaczylem ile ich mam , to jednak

    odpuszcze , tym bardziej , ze cena jest "takase" ( pan Niemiec chce po 320 EUR za sztuke ) . 

Czaje sie caly czas na jeszcze jedna 240 ( uzywke ) , bo chcialbym bardzo na niej "polatac" !

 

 

IMG_1752.JPG

IMG_1753.JPG

 

 

Zamowilem wczoraj 3 gradacje sody do mojego pistoletu , bo chce sprawdzic , czy beda "braly" wiecej ( szczegolnie twarda- grubsze ziarno ). Do tej pory uzywalem tej "najmniejszo-ziarnistej"  i bylo w sumie OK , ale moze ta wieksza ( twardsza ? ) , bedzie brala jeszcze lepiej ( szczegolnie  wieksze zabrudzenia ) . Soda dojdzie w przyszlym tygodniu i czekam dlatego z renowacja 120 , aby na niej przetestowac wszystkie rodzaje .Co z tego wyjdzie , opisze  oczywiscie natychmiast po testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.