Shock Opublikowano 14 Maja 2016 Opublikowano 14 Maja 2016 Przeniosłem dyskusję odnośnie wyrwanej wręgi w Tomka Falkonie, do właściwego tematu ,tam można kontynuować . http://pfmrc.eu/index.php?/topic/41644-new-falcon-by-lkwarci%C5%84ski-idzie-nowe/page-37 Marku ,śmiało możesz dalej relacjonować budowę Respecta .
cZyNo Opublikowano 14 Maja 2016 Opublikowano 14 Maja 2016 Respect lata pięknie ; jak pilot go czuje. Robimy i trenujemy.
Sage Opublikowano 19 Maja 2016 Opublikowano 19 Maja 2016 Marku mam pytanie. Czy wazyles naped (silnik z przekladnia) ? Ciekaw jestem czy waga silnika Jeti Phasor Race 2026/3600 podana przez producenta 303 g wraz z przekladnia odpowiada rzeczywistej wadze napedu ? Pytam poniewaz w przypadku mojego silnika New 1509G waga katalogowa 310 g to waga w opakowaniu ! Silnik wraz z przekladnia, ku mojej radosci, zwazyl sie na 280 g. Jak ida prace ?
mmarkow Opublikowano 19 Maja 2016 Autor Opublikowano 19 Maja 2016 Prace posuwają się zgodnie z planem czyli ... tak jak napisałem w pierwszym słowie pierwszego postu tego wątku "Powoli" Ostatnio lutowałem "goldy". Starałem się to zrobić z należytą starannością, gdyż prądy zapowiadają się znaczne. Zważyłem napęd: - Jeti Phasor Race 2026/3600 - 304g (z goldami), - Jeti Mezon 165 OPTO Lite - 146 (również już z goldami). Trochę ważą te graty Z tego co już widzę całość wyjdzie mi ok. 2864g. I to jest chyba dobra wiadomość. Jak mi się uda to jeszcze dziś zamontuję napęd, a w następnych dniach poeksperymentuję z pakietami. Pomierzę prądy i sprawdzę spadki napięcia. Ciągu mierzył nie będę bo raz, nie wiem jak to zrobić, a dwa nie wiem czy do czegoś ta wiedza będzie mi potrzebna. Sprawdzę w rękach czy ciągnie należycie. EDIT: Troszkę się pośpieszyłem z tym planowaniem. Najpierw muszę zaprogramować regiel. Niestety jeszcze nie wiem jak to zrobić więc muszę się tego nauczyć. A to może trochę potrwać 1
Sage Opublikowano 20 Maja 2016 Opublikowano 20 Maja 2016 Dzieki za info. Troche wazy ten silnik. Dziobek wyjdzie ciezki. Widze, ze zasilanie serw bedzie musialo pojsc w ogon. Wiekszy kolpak ? Jesli chodzi o programowanie Jeti Mezon (duza ilosc ustawien) i nie dysponujesz radiem Jeti to najlepsze rozwiazanie to Jeti Box. Kilka minut i po sprawie Dostepny u naszego przedstawiciela Jeti.
mmarkow Opublikowano 20 Maja 2016 Autor Opublikowano 20 Maja 2016 Jak złożę model do kupy to wtedy się okaże co robić dalej. Nie chcę wkładać ołowiu w tyłek, więc być może przytnę trochę dzioba Liczyłem się z tym od początku, wiedziałem, że silnik powinien ważyć ok. 250g i regiel też powinien być lżejszy. Czas pokaże. Na razie bawię się w pseudo programowanie Robiłem dziś próby z programowaniem regla (tu podziękowania dla kolegów, którzy pomogli mi prawidłowo podłączyć regiel do Jeti BOX mini). Opcji do ustawienia jest od groma, a ja nawet nie wiem do czego służy większość z nich ... no czarna magia powiem Wam Ustawiłem: Timing 8st. (8-12), przekładnię 1:6,7, liczbę pól 4, częstotliwość 8kHz (8-12) (tak pisze instrukcja od silnika)- reszty nie ruszałem. Co sądzicie o takich ustawieniach?
TommyTom Opublikowano 20 Maja 2016 Opublikowano 20 Maja 2016 Jeszcże ustaw hamulec, na początek soft, z uwagi na przekładnię. Rozważyłbym tez soft start silnika, ale tu jest rożna technika. Do ustawienia masz cut off na pakiecie - 3,8V na początek i wersja soft cut off hard lub soft pakietu. Soft polecam, ale trzeba ustawić timer czasu działania silnika, żeby nie przegrzać pakietu.
mmarkow Opublikowano 20 Maja 2016 Autor Opublikowano 20 Maja 2016 Hamulec też ustawiłem, z tym że medium. Masz Tomku rację, z uwagi na przekładnie zmienię na soft. Cut off na pakiecie jest ustawione chyba na 3,2V. Reszty ustawień na razie nie rozumiem. Jak założę śmigło i zrobię na świeżym powietrzu stół do testów, wtedy będzie mi łatwiej zrozumieć co się z napędem dzieje, przy zmianie poszczególnych ustawień. Tu chyba najcenniejsze będzie własne doświadczenie, aby dobrze wczuć się w napęd.
Konrad_P Opublikowano 20 Maja 2016 Opublikowano 20 Maja 2016 Hamulec to jedno ale start czyli rozpędzanie śmigła tak samo obciąża przekładnie jak hamulec typu hard. Jak masz start (nie wie jak jest u ciebie czy normal czy hard) to przekładnia dostaje w kość identycznie jak przy hamulcu. Ja mam w swoich wszystkich silnikach z przekładnią start soft. U mnie jeszcze idzie podać części sekundy lub całe sekundy zwłoki w której to silnik ma osiągnąć maksymalne obroty. Tyle, że ja latam z silnikiem na przełączniku czyli od razy mam silnik na 100% no na 95%. Problemu ze startem nie ma jak masz gaz na drążku. Druga uwaga to 3,2V to jak dal mnie strasznie mało. Zajedziesz pakiety dość szybko, chyba że to dla Ciebie nie problem. Proponowane przez Tomka 3,8V jest OK.
mmarkow Opublikowano 20 Maja 2016 Autor Opublikowano 20 Maja 2016 U mnie gaz będzie na drągu. W innych modelach mam zrobiony soft start silnika, więc i tu pewnie zrobię. Napięcie 3,2V było domyślnie ustawione i też wydaje mi się za niskie ... zmienię na 3,6 - 3,8V. Doczytam jeszcze co poniżej tego progu regiel może mi zaproponować (np. ograniczenie mocy?). Wiedzy do przyswojenia mam trochę ... nie sądziłem, że będę w takie kwestie kiedykolwiek wnikał
Konrad_P Opublikowano 20 Maja 2016 Opublikowano 20 Maja 2016 Wiedzy do przyswojenia mam trochę ... nie sądziłem, że będę w takie kwestie kiedykolwiek wnikał No i bardzo dobrze ucz się ucz. A na poważnie to z 80-90% będzie nie do wykorzystania dla szybowców. Soft pisany jest uniwersalnie i dla silnikowców i dla helikopterów. Ja jestem fanem Castle i tam jest też od groma wszystkiego. Ustawiam kilka podstawowych parametrów a reszty nie tykam.
Marcin851 Opublikowano 20 Maja 2016 Opublikowano 20 Maja 2016 3.8v to chyba przesada - to masz w opcji storage myślę że ustawienie 3.5 będzie w sam raz a nawet 3.4 będzie dobrze
TommyTom Opublikowano 20 Maja 2016 Opublikowano 20 Maja 2016 3,8V na początek szkoda pakietu. Jak po nalataniu sie do woli, jak zostaje jeszcze trochę energii w pakiecie to mozna obniżyć do 3,5- 3,6V. Ale w sumie, bogatemu zabronisz...
mmarkow Opublikowano 10 Czerwca 2016 Autor Opublikowano 10 Czerwca 2016 Coś lekko drgnęło z robotą ... właśnie wklejam serwa w skrzydła. Zastanawiałem się dlaczego ta robota idzie mi jak przysłowiowa krew z nosa ... Jak wyjaśnił mi przyjaciel cierpię na dość popularną w moim wieku dolegliwość ... dysfunkcję systemu motywacyjnego. Podobno da się z tym żyć
Shock Opublikowano 11 Czerwca 2016 Opublikowano 11 Czerwca 2016 Ważne że powoli ale jednak do przodu . Czy te ładne ciężarki to zestawowe wkłady do bagnetu ? to stal czy ołów ?
mmarkow Opublikowano 11 Czerwca 2016 Autor Opublikowano 11 Czerwca 2016 Te stylowe ciężarki to balast, chyba mosiężny. Jak widać ma nie jedno zastosowanie
mmarkow Opublikowano 25 Czerwca 2016 Autor Opublikowano 25 Czerwca 2016 Krok po kroczku ... i do przodu
mmarkow Opublikowano 5 Lipca 2016 Autor Opublikowano 5 Lipca 2016 RESPECT w zasadzie gotowy jest do lotu Krótkie podsumowanie poniżej, a zdjęcia może jutro lecz jeszcze nie z oblotu. W konfiguracji zaplanowanej z pakietem 5S 2700mAh, żeby wyważyć model musiałem wsadzić w kuper 50g ołowiu. Pakiet ładnie wchodzi pod skrzydło. Model do lotu waży ok. 2900g. Nie mam dokładnej wagi więc podaje tak trochę na oko. Waga jak do planowanego zastosowania czyli szybszej zabawy wydaje się być ok. Z dupereli dołożyłem dodatkowo telemetrię EAM, której pierwotnie nie planowałem. Wielki klamot z tego EAM, porobię pomiary i pewnie wywalę. Chcę jeszcze zrobić próby naziemne napędu i połączeń elektrycznych i może z 2-3 tygodnie RESPECT poleci No cóż ... nie będę ukrywał ... mam pietra przed ulotnieniem
Rekomendowane odpowiedzi