Skocz do zawartości

Wicherek 15 - moje podejście


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mierzę suwmiarką  :). Jego pojemność to 2100mah, napięcie 1,2v. Był właśnie owinięty w cieniutką, przezroczystą folię lub koszulkę termokurczliwą, pomyślałem że to zabezpieczenie... zdjąłem i bateryjka miała zwarcie. Teraz chciałbym ją ponownie zabezpieczyć, ale nie wiem czym, więc chce kupić nową bateryjkę, to ogniwo ma po bokach kawałki metalu i myślę że to spowodowało zwarcie.

Do tej grzałki AA jest za małe a R14 jest za duże.

To jest taka grzałka:

 

zapalarka-ze-wskaznikiem_4726.jpg

Znalazłem takie. Mają ze 30 lat i jeszcze dusza się w nich tli. Tylko to Ni-Cd (niklowo-kadmowe), co nie powinno mieć większego znaczenia, jeżeli Twoja ładowarka takie obsługuje.

 

post-18335-0-97162900-1467930707_thumb.jpg

 

Jak nie będziesz mógł łatwo zdobyć takich Ni-MH, to zrobię tym zastrzyk adrenaliny i Ci podeślę, mi nie są potrzebne.

Patrzyłeś w BTO ? Powinni mieć takie. Ale czy te 1,35V nawet świeżego Ni-MH to nie za mało dla świecy? Niech się wypowie jakiś ekspert od silników żarowych, bo ja jestem niekompetentny w tym temacie  :unsure: .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem o sklepie BTO, nie słyszałem o nim nigdy, a wygląda na to że mają ciekawy asortyment. Dzięki.

 

Takie znalazłem pasujące do wymiarów mojej:

http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=49742

http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=44847

 

EDIT: Napisaliśmy w tym samym czasie, skoro tak mówisz to myślę że te wyżej będą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem o sklepie BTO, nie słyszałem o nim nigdy, a wygląda na to że mają ciekawy asortyment. Dzięki.

 

Takie znalazłem pasujące do wymiarów mojej:

http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=49742

http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=44847

 

EDIT: Napisaliśmy w tym samym czasie, skoro tak mówisz to myślę że te wyżej będą ok.

To identyczne ogniwka, tylko jedne z przygrzanymi języczkami do połączenia z czymś tam, a drugie - te tańsze - bez. To jest zaznaczone w indeksie handlowym literkami "ST". Tobie języczki chyba na nic się nie zdadzą, raczej będą przeszkadzać (uniemożliwiać  włożenie ogniwka w obudowę grzałki). Kup to tańsze ogniwko, albo wyślę Ci te ze zdjęcia  :).

 

EDIT : bez języczków to te niżej, 44847 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Gdzie znajdę ładowarkę do takich ogniw? Mam modelarską ładowarkę Turnigy Accucel 6, ale nie mam koszyczka, mam dość kombinowania z podłączeniem krokodylków do nimh (nie pytajcie). Wiecie może gdzie mogę kupić koszyczek lub ładowarkę do takiej baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Gdzie znajdę ładowarkę do takich ogniw? Mam modelarską ładowarkę Turnigy Accucel 6, ale nie mam koszyczka, mam dość kombinowania z podłączeniem krokodylków do nimh (nie pytajcie). Wiecie może gdzie mogę kupić koszyczek lub ładowarkę do takiej baterii?

Coś mi się widzi, że i koszyczek i ładowarkę to trzeba by samemu sobie sklecić - nigdzie nie spotkałem koszyczków do Sub-C. Ale nie przerażaj się, to nie jest trudna sprawa. Nie wiem, czy Accucel 6 obsługuje NiMH, zaraz sprawdzę. Krokodylki wprost do NiMHa bez dogrzewek sobie daruj (nie pytam  ;)).

Sprawdziłem - obsługuje na full wypas, ma delta peak i zadawany czas. Tylko koszyczek trzeba. Można też kupić ogniwko z języczkami (to droższe za 14+ złociszy), ewent. przyciąć lub podgiąć je tak, żeby nie uniemożliwiały włożenia ogniwka w obudowę grzałki i do nich już łatwo podpinać krokodyle. Plus na ogniwku pomalować markerem na czerwono ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w zestawiez ładowarką nie było takiego kabelka z końcówką jak świeca ? wkładasz to w żarke i ładujesz

 

No właśnie nie było, właśnie się dowiedziałem że coś takiego istnieje  :huh:

Cóż, to dużo rozwiązuje, tylko nie wiem gdzie taki kabelek znajdę bo patrzyłem w kilku sklepach i niestety nic :/

Natomiast znalazłem coś takiego: https://www.gimmik.pl/Ladowarka_do_klipsa_200-250mAh_-_T10026,o,8289.html

Chyba będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie było, właśnie się dowiedziałem że coś takiego istnieje  :huh:

Cóż, to dużo rozwiązuje, tylko nie wiem gdzie taki kabelek znajdę bo patrzyłem w kilku sklepach i niestety nic :/

Natomiast znalazłem coś takiego: https://www.gimmik.pl/Ladowarka_do_klipsa_200-250mAh_-_T10026,o,8289.html

Chyba będzie ok?

To raczej prosty zasilacz, nie wiadomo czy posiada obwody obsługi i zabezpieczenia Ni-MH. Raczej nie, ładuje "na chama" i na czas. Jednak jeżeli nie znajdziesz takiego kabelka, to po upewnieniu się, że ten w tym zasilaczu wtykiem pasuje do żarki, będziesz mógł z niego zrobić sobie przyłącze do profesjonalnego ładowania Twoim Accucelem. Tylko to wyjdzie dość drogi kabelek. Poszukaj jeszcze, czasem rozmowa telefoniczna coś daje. No i koledzy z Forum - czy ktoś wie, skąd wziąć taki kabelek ? Może ktoś ma zbyteczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.strefahobby.pl/product-pol-17777-Hype-kabel-ladowania-grzalki-do-swiec-zarowych.html

Bo dłuższych poszukiwaniach znalazłem, tylko że ten kabelek + wysyłka to już ponad 50zł, za głupi kabelek. Ten kabelek wyjdzie jeszcze drożej  :wacko:

 

EDIT: http://www.karambol.pl/product-pol-5570-przewod-ladowarki-banan-4mm-do-grzalki-swiec.html - tu już trochę lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Gdzie znajdę ładowarkę do takich ogniw? Mam modelarską ładowarkę Turnigy Accucel 6, ale nie mam koszyczka, mam dość kombinowania z podłączeniem krokodylków do nimh (nie pytajcie). Wiecie może gdzie mogę kupić koszyczek lub ładowarkę do takiej baterii?

 

Też miałem problem z ładowaniem tego ogniwa w swojej grzałce. Kombinowałem z koszyczkiem własnej roboty itd. Sposób na ładowanie okazał się tak prosty, że sam sobie się dziwiłem, że wcześniej na niego nie wpadłem... mianowicie:

 

ładowarka Accucel 6 + krokodylki + ogniwo + zacisk stolarski: 

 

post-7049-0-81676300-1467970248.jpg

 

koszt zacisku jakieś 3 zł...

 

Te pomarańczowe ruchome "łapki" wywijasz na zewnątrz wtedy ogniwo nie ucieka następnie wkładasz ogniwo, pomiędzy ogniwo a łapki wkładasz krokodylki od ładowarki i ładujesz.

 

Proste i skuteczne bez kombinowania

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z ładowaniem tego ogniwa w swojej grzałce. Kombinowałem z koszyczkiem własnej roboty itd. Sposób na ładowanie okazał się tak prosty, że sam sobie się dziwiłem, że wcześniej na niego nie wpadłem... mianowicie:

 

ładowarka Accucel 6 + krokodylki + ogniwo + zacisk stolarski: 

 

attachicon.gifzacisk-stolarski-sprezyn_2943.jpg

 

koszt zacisku jakieś 3 zł...

 

Te pomarańczowe ruchome "łapki" wywijasz na zewnątrz wtedy ogniwo nie ucieka następnie wkładasz ogniwo, pomiędzy ogniwo a łapki wkładasz krokodylki od ładowarki i ładujesz.

 

Proste i skuteczne bez kombinowania

 

Pozdrawiam

Dzięki! Akurat przed budową modelu zaopatrzyłem się w kilka zacisków różnego rodzaju, Twoja rada dużo zmieni, wielkie dzięki  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Akurat przed budową modelu zaopatrzyłem się w kilka zacisków różnego rodzaju, Twoja rada dużo zmieni, wielkie dzięki  :)

No i nie zarobią  panowie handlowcy na Kubie  :D ! Możesz spróbować osłabić nieco sprężynę w tym zacisku, gdyby była bardzo twarda, bo ogniwka nie przepadają za wzdłużnym ściskaniem. I zwróć uwagę przy "+" ogniwka, żeby nie zrobić zwarcia krokodylkiem o krawędż kubka aku, na którym jest "-". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinacje!? Masz sklejeczkę  i listewkę 5x5 wytnij sklej i masz coś porządnego.Blaszki można pozyskać z innego koszyczka., będzie lepiej bo będą sprężynować.A w zestawie ładowarki masz krokodylki.Masz dobrą ładowarkę i nie kombinuj z innymi.

post-3422-0-04577600-1467995778_thumb.jpg

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu możesz gołe druciki od ładowarki przylepcem przykleić do baterii i naładować. To działa! Naprawdę!!!

:lol:

... albo dobre gumki - recepturki dookoła ogniwka. Też się tak da  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to działa tak: każesz człowiekowi pokonać metrową kałużę i dasz mu dwie deski i kij, to najpierw będzie deski układał, potem kijem się podpierał i przelezie. A ile się przy tym napoci! Drugi weźmie i przeskoczy...

Ergo: gdybym nie miał gotowca do ładowania, za nic by mi się nie chciało koszyczków kombinować, szczypców jakichś, że o kupowaniu kabelka za 5 dych nie wspomnę. Tylko w jednej kieszeni bym nosił rolkę najtańszego przylepca a w drugiej recepturkę.

Aha, jeszcze dwa druciki z izolacji na końcach obstrugane.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to działa tak: każesz człowiekowi pokonać metrową kałużę i dasz mu dwie deski i kij, to najpierw będzie deski układał, potem kijem się podpierał i przelezie. A ile się przy tym napoci! Drugi weźmie i przeskoczy...

Ergo: gdybym nie miał gotowca do ładowania, za nic by mi się nie chciało koszyczków kombinować, szczypców jakichś, że o kupowaniu kabelka za 5 dych nie wspomnę. Tylko w jednej kieszeni bym nosił rolkę najtańszego przylepca a w drugiej recepturkę.

Aha, jeszcze dwa druciki z izolacji na końcach obstrugane.

:)

Też mi się nie chce kombinować, tym bardziej robić koszyczka :D

Zrobię tak jak mówicie z tymi gumkami czy też zaciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.