Skocz do zawartości

Japoński myśliwiec/bombowiec


Waters
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zwracał się do Was z następującym pytaniem, prośbą. Czy ktoś posiada albo może wie gdzie znaleźć dobre plany do samolotów:

 

Bombowiec nurkujący AICHI D3A1 "Val"

Myśliwiec NAKAJIMA Ki-27a lub Ki-115

 

Mam zamiar zbudować w najbliższym czasie którąś z tych maszyn ale nie mogę dobrnąć do planów. Albo marny ze mnie poszukiwacz.

Będę ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

Michał

 

P.S.

Oczywiście jak jużruszy budowa będę zamieszczał tu relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domo arigatō gozaimasu (jakby to powiedzieli najstarsi japońscy górale :P ) wszystkim za pomoc. Wybór padł na "Val".

Teraz zaczynam zbieranie materiałów do budowy. Myślę, że w przyszłym tygodniu coś zacznie się dziać. Deklaruję relację, masę pytań upierdliwych zapewne itd.

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzięki za propozycję. Kawasaki odpada bo dwusilnikowiec na tą chwilę nie znalazł się na ekranie mojego radaru zainteresowań. "Val" jakoś chodził za mną od kilku lat i znalazł wreszcie swój czas. Jak pewnie zauwazyliscie wszystkie interesujace mnie opcje maja podwozie stałe. Wiąże się to z tym ze mam pomysł na amortyzator do tego typu zawieszenia i chcę to sprawdzić. Oczywiście to nie główny powód wyboru ale udział ma.

Plan działań wygląda tak ze jutro drukuje plany. Po głębszej analizie mam nadzieje dojść ze sobą do porozumienia z czego samolot ów zrobię. Następnie wycieczka na "zakupy" i dłubanie. Czasu mam dużo, bo do końca lipca wiec licze na to ze coś uda mi się stworzyć. Ale droga daleka ze ho ho jak to mawiają Japończycy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
10 godzin temu, dziobak napisał:

Może to Ci pomoże, rozpiętość to 1434mm, ten w PDF to rozpiętość 1774mm

Aichi_D3A2_Val.dwg 421 kB · 11 pobrań Aichi_D3A1_Val_Plan.pdf 1 MB · 10 pobrań

 

Dzięki wielkie. Spodobał mi się bardzo ten model i rozglądam się co jest dostępne jeśli chodzi o plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.