Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy dzień to był prawdziwy „roller coaster”. Warunki rano bardzo, bardzo trudne. Termika? Była ale bardzo trudna, nieuchwytna wręcz. Ja jestem bardziej zadowolony z tego porannego lotu bo był duuuuuużo trudniejszy i te wylatane 9:55 i 969 pkt. Było dużo krążenia na 20-30 m. Poszło nadzwyczaj dobrze bo wczoraj Tomek zagroził mi paralizatorem jak będę robił błędy. potem pizgało i to zdrowo. 10-11 ciągłego z podmuchami do 13 m/s. Ostatni mój lot to po prostu trafione w punkt wyłączenie, trochę halsowania i po dwóch minutach Taktyk stwierdził, ze jestem dwa razy wyżej od następnego. Lądowanie było znad głowy. Miałem model nad sobą na wys. 10-15 m. Gdyby ktoś myślał o kółeczku to... byłbym za taśmą. Butterfly na 2 sek, ostre nurkowanie i lądowanie w punkt. Ok za 45 bo był błąd metr nad ziemią. Drobny ale do 50 zabrakło 2 cm. Próbowaliśmy naciągać taśmę ale mało elastyczna była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera mi się podoba

Zero za problemy ze sprzętem?

Czy 75+?

 

W moim pierwszym locie dzisiaj złapałem zero z powodu mojego bardzo dużego błędu taktycznego. Rozochoczony lotem treningowym 5 - 10 minut przed startem, w którym złapałem całkiem sensowną termikę z około 10m, zacząłem zdecydowanie za nisko(60m). Wczesna godzina szybko zweryfikowała możliwość wykręcenia pełnego czasu z tej wysokości i skończyłem daleko za taśmą szukając jakiejś nawet najsłabszej windy.

Na szczęście z tej sytuacji wyszedłem dzisiaj obronną ręką robiąc dwa dobre loty w bardzo trudnych warunkach. Wróciłem na 6 pozycję, ale to jeszcze nie koniec eliminacji- będziemy walczyć  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadaczki używamy. Wszyscy się bardzo interesują co to i. Gdzie to kupić. Mamy jeszcze „dzidę szamana” lepszą od Riznerowej i tajemny płyn do uzyskania zwiększonej siły nośnej płata (patent Wojtka) który to płyn ma własności antygrawitacyjne. Mikstury płynu nie mogę zdradzić bo jej nie znam. Można podobno ten płyn trafić w dobrych sklepach pod nazwą Pronto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo duże różnice punktowe pomiędzy zawodnikami. Punktacja bardziej przypomina zawody f3f w górach niż zawody klasy termicznej ;) no ale jak na zawodach f3f ledwo wieje a tu jest fajny wiaterek, to ewidentne widać ze jednym przeszkadza brak wiatru a innym jego nadmiar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiatr nie wszystkim pasuje. W F5J wiatr niesie z sobą spory element losowości. Szczęściu można i trzeba pomóc ale przy wietrznej pogodzie rozrzut wyników jest zawsze ogromny. To jest jeszcze 5 lotów. Dużo. I dużo może się zdarzyć. Klasyfikacja końcowa będzie na pewno inna niż ta obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.