Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz szybka relacja z Weilheim- ostatnich zawodów zaliczanych do Contest Eurotour.

Warunki bardzo przyjazne- wieje tylko od kominów, słoneczna pogoda i przyjemna temperatura. Dzisiaj odlataliśmy 5 lotów eliminacyjnych, jutro jeszcze dwa, a na koniec dla 12 szczęśliwców finały. W zawodach bierze udział 80 zawodników. Nigdy jeszcze nie byłem na zawodach, na których było tak ciasno w czołówce. Z moimi wysokościami 38m, 38m, 38m, 43m, 71m i łączną stratą w czterech lotach 30.8 pkt (na 4000 możliwych po odrzuceniu jednego lotu) jestem 10 (!!!). Na szczęście mam ten komfort, że wszystko jest dolatane i jutro mogę szaleć i trochę poprawić wynik z eliminacji. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

 

Dodatkowo bonus- mała modyfikacja gadaczki Wieśka, aby nie było szans na pomylenie przycisku start. Zaklejenie przycisku od zmiany trybu kapslem od piwa działa i dealnie  :D

post-1903-0-42513000-1536434761_thumb.jpgpost-5998-0-97650700-1536434469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchar Polski Szczecin 08 września 2018 - wyniki

 

Wyniki eliminacji i finałów i końcowe wyniki Pucharu Polski (liczą się trzy najlepsze wyniki). Gratulacje dla Tomka :-) 


Dołączyłem obrazki bo pdf coś się ciężko ściągają.

eliminacje.pdf

finaly.pdf

PP.pdf

post-8240-0-88023700-1536475827_thumb.png

post-8240-0-46660400-1536475844_thumb.png

post-8240-0-14259500-1536475881_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak na dobrą sprawę po sezonie F5J. 

W tym roku można zauważyć dwie tendencje zarówno na krajowym jak i europejskim podwórku. :)

 

W kraju widać, jeszcze małe, ale jednak zainteresowanie tą bardzo fajną dyscypliną. Patrząc na MP 2017 gdzie startowało 14 zawodników to w tym roku na MP 2018 wystartowało 24 a bawi się w F5J prawie 28 jak widać po zestawieniu PP 2018. Wiem że ze dwie, trzy osoby to tylko w ramach treningu i rozrywki ale jednak. Może uda się ja przekabacić już na stałe. :D

Myślę, że w przyszłym sezonie pojawią się nowe osoby, które chciałyby się pobawić w to F5J. A że F3J coraz bardziej, tak mi się przynajmniej wydaje, zaczyna zamierać to może zawodnicy z F3J zasilą za sezon może dwa grono F5J.

Trzeba tylko urżnąć w odpowiednim miejscu nochala i dołożyć silniczek z regulatorem i po sprawie.  :)   ;)

 

Z dochodzących mnie plotek :ph34r:, być może w przyszłym sezonie pojawią się dwa nowe miasta, które zorganizują zawody. Byłoby świetnie gdyby karawana F5J latała w różnych miastach i propagowała tą dyscyplinę. Oczywiście nie widzę sensu na organizację więcej niż 4 zawodów PP, ale jestem za tym żeby PP odbywał się w rożnych miastach w kraju.

 

Teraz jeszcze trzeba nam w kraju poważnych zawodów rangi Contest lub za jednym podejściem MMP+Contest+WordTour. I Czesi i Słowacy z którymi gadałem pytają dlaczego u nas nic nie ma. Cóż mogłem im odpowiedzieć...

Ale Bielsko i Wrocek to dobre miejsca leżące niedaleko granicy i myślę, że gdyby się udało w tych miastach zorganizować międzynarodowe zawody to frekwencja byłaby co najmniej tak liczna jak u Czechów czy Słowaków. No ale do tego trzeba ludzi bez których szans nie ma na cokolwiek poza PP.

 

Zaś na rynku europejskiego F5J można w tym roku zauważyć znaczący wzrost poziomu w rywalizacji. Tak jak wyżej napisał Tomek F., w finałowych tego sezonu zawodach, pierwszych 10 zawodników dzieli zaledwie 30 pkt. po 5 kolejkach. W zeszłym różnice sięgały 50-100 pkt. Wyniki tegoroczne w Contest naszych zawodników (nie moje :)) dały by miejsca w zeszłym przynajmniej o 50 jak nie więcej pozycji wyżej. Europa zaczęła bardzo mocno trenować i rywalizacja się bardzo zaostrzyła. Teraz już sobie nie można pozwolić na więcej niż jeden błąd w czasie rywalizacji. Proszę zerknąć na wyniki Tomka F. i jego 71m. To być może tu uciekło te 30pkt. :)  ;)  ;)  ;)

Pisze być może, bo nie znam warunków i może te 71m było najniższym wyłączeniem. :)

Nie mniej poziom z roku na rok się podnosi i chciał nie chciał trzeba trenować żeby nie zajmować tak jak ja w tym sezonie ogonów. :)

 

Panie, Panowie myślcie o tym F5J bo to naprawdę świetna rozrywka, atmosfera na zawodach jest zawsze wspaniała, ludzie strasznie sympatyczni a takich akcji jak w tegorocznych MP we Wrocku ze świecą szukać na innych zawodach czy Piknikach (mówię tu o zawodach wielorybów :D).

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak na dobrą sprawę po sezonie F5J. 

...

 

 

 

eeeeee... tam.... Jeszcze mamy w planach Coburg :-)

 

 

Baaaaaardzo ciekawa analiza ostatnich ME ukazała się na FB - widać kiedy wiało i kiedy warunki były bardziej pokojowe i np. "...w trzeciej i ósmej rundzie tylko jeden pilot wylatał pełny czas! (z 65). w 9 rundzie tylko trzech a w 12 pięciu..."  (tłumaczenie i podkreślenie moje) 

 

 

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2233635013332722&set=gm.10156710685294810&type=3&theater&ifg=1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę. Dzida Szamana V.2.0 w pełnej krasie. Niestety displayu nie udało się sfotografować bo to OLED i aparat łapie tylko aktualne wyświetlane linie ale wyświetla:

 

Dla górnego sensora: temp, cisnienie i wysokość barometryczną nad dolnym sensorem.

Dla dolnego sensora: temp, ciśnienie i wilgotność powietrza

 

poza tym: różnicę temperatur pomiędzy górnym i dolnym sensorem, różnice ciśnień.

 

J5F6Cg.jpg

4zxsgK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.