Skocz do zawartości

FSR STANDARD FORMUŁA ASP


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Nastąpiła poważna zmiana więc napiszę:.  Krajowa KLASA FSR STANDARD została wreszcie zaliczona do oficjalnych kategorii rozgrywanych na zawodach FSR NAVIGA, więc teraz każda łodka mieszcząca się w ramach przepisów może brać udział w każdych zawodach NAVIGA. To dobra wiadomość, bo klasa się bardzo rozwinie, ponieważ jeżeli będą zorganizowane Mistrzostwa Świata FSR NAVIGA (a będą) to można zostać mistrzem świata. O ile wiem, to z tej okazji buduje się już parę łódek, także na wschodzie, ale mają zakaz startów z wiadomych powodów...Tu jest infomacja oficjalna : http://www.naviga.org/?p=1652#more-1652  Więc Koledzy budujcie łódki, gdyż "partyzantka się skończyła i wyścigi STD ruszą z kopyta. O ile wiem w konkurencyjnej organizacji IMBRA także STD ma być zatwierdzone jako klasa oficjalna. Po szesnastu latach doczekaliśmy się...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jak ktoś ma blisko, to zapraszam na zawody szybkich łodek FSR V, czyli spalinowych do Brzegu Dolnego. Ostania runda zawodów cyklu Mistrzostw Polski Pucharu Europy NAVIGA. Obsada zawodników na najwyższym poziomie. Kto ciekawy wiele się dowie o szybkich łodziach spalinowych, a być może połknie bakcyla.Będzie na co popatrzeć, bo jak zawsze będą się ścigać o sekundy przez cały czas wyścigu (30minut). Zaczynamy w sobotę od rana, a zakończenie w niedzielę ok 13.00 Zapraszamy Zawody odbędą się tu: https://www.google.pl/maps/search/brzeg+dolny+ośrodek+wały/@51.2627725,16.7675577,480m/data=!3m2!1e3!4b1?entry=ttu Wstęp wolny oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FockeWulf napisał:

Byłem, zobaczyłem i polecam każdemu 😉 wyławiania łódek przez łódź wsparcia. 

 

 

Szkoda ze sie nie poznaliśmy bo na tej łodzi pływałem własnie ja.Ten przy silniku.I podczas ceremoni dekoracji w czerwonej polówce.

IMG-20230917-WA0003.jpg

 

IMG-20230917-WA0014.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Szkoda ze sie nie poznaliśmy bo na tej łodzi pływałem własnie ja.Ten przy silniku.I podczas ceremoni dekoracji w czerwonej połówce.


Mieliście mnóstwo pracy, więc nie chciałem przeszkadzać

Czy zawody tak zawsze wyglądają, że jest tak dużo usterek technicznych? W zasadzie wniosek mam taki, że być może lepiej wolniej i ostrożniej, a do celu. Bo wy łowienie Łodzi, wystartowanie silnika i wyregulowane kosztuje cenny czas...

Mam kilka fotek, za Twoja zgodą mogę wstawić. Mam też materiał wideo, może się uda gdzieś podlinkować.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zawody FSR własnie tak wygłądaja.Te usterki to wyczyn w czystej postaci.Tam się jedzie na maxa lub wcale.Dużo patentów rasowań silników i ja wszystko masz dograne to sukces.Pozatym byłeś na biegach eliminacyjnych, w niedziele były finały to już był ogień.Tak wklejaj materiał jak najbardziej.Na tuba daj video.

Edyta:

Na jakich klasach byłeś w sobote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem do przerwy obiadowej, zatem chyba wszystkie 3 klasy pojemności silników były. Zawody bardzo ciekawe, coś nowego dla mnie 😉 Bardzo mnie zdziwiło, że bojki omijane są bardzo daleko, z wyjątkiem może kilku zawodników, którzy idealnie wstrzeliwali się. Reszta z bardzo dużym marginesem, czasami wręcz nieproporcjonalnie duży. Zastanawia mnie czy tak się ciężko steruje i nie da się delikatnie wycelować a ster działa na zasadzie "zero jedynkowej". Bo perspektywa to jedno, ale nawet z mojego punktu widzenia widać było, że tor ślizgu był czasami bardzo dziwny. Rozumiem, że unika się wpłynięcia w kilwater innych zawodników. 

 

Druga obserwacja - ile tam jest awarii... Rozumiem, że to techniczny sport - dużo zawodników startuje, niewielu dopływa. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie. Ponadto łódź ratownicza - czy nie da się szybciej odbierać łodzi i jakoś bardziej zbiorczo? Pewnie kto pierwszy się wywrócił ten ma pierwszeństwo, niemniej trochę wolno Panowie pływali, chyba że po to, aby fali nie robić.

 

Ogólnie ciekawe wrażenia. Życzę powodzenia w kolejnych zawodach. Jeśli będą koło Wrocławia, postaram się przyjechać, może mi to wyjaśnicie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pływania to nie wolno szybko bo powstaje fala i jak ktoś sie wywali na takiej fali to potem Cię zlinczuje zato.Z perspektywy pomostu to wygląda trochę inaczej pływanie przy bojkach.Wiem co piszę bo jestem też zawodnikiem.Musiał byś sam spróbować ,to miał byś zupełnie odmienne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.