Skocz do zawartości

Elitar-Sigma


sp2jbs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rafale nie do końca poczytałeś co robię.Model jest w skali i tak wygląda na fotkach.Kabina jest w wydruku u Emila.Całość ma być dla mnie.Zrobiona jest tak przedstawiona w opisach walczę obecnie z wykończeniem.Jest opcja dwa modele benzyna elektryk czas pokarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli chodzi o eksperyment z benzyną to część przybrała kolor benzyny. O dziwo jest to na tyle delikatny odcień, że mój aparat fotograficzny nie wyłapuje róznicy:

SAM3450JP_asxwesw.jpg

 

Wczoraj wydrukowałem elementy deski rozdzielczej:

SAM3447JP_asxweas.jpg

 

oraz poprawiłem podkładki pod nakrętki kłowe:

SAM3448JP_asxweqr.jpg

 

Ja również jestem dość sfrustrowany, że to tak długo trwa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych budową Elitar-Sigma.

Emilu jak powtarzają znawcy tematu wszystko wymaga czasu. Wczoraj otrzymałem przesyłki z drobiazgami np. narzynką 2,5 u dostawcy było napisane 2,5 M a tu brak tej literki "M"gwint taki  wcześniej pisałem o gwintach chciałem sprawdzić sam na sobie a tu klops....pozostawię ten temat bez podawania handlowca znanego z internetu, to nie leży w mojej naturze. Dzisiaj latałem moim uwielbianym modelem Wilgą :wacko: tak na" Grzegorza Zima idzie do Morza"a model na wieszak do remontu. Nie potrafię powiedzieć, co zakłóciło sygnał, model spadł jak skaleczony liść na jesień. Na lotnisku Chudobie było sporo modelarzy i pełny szok mój i innych. U Ciebie jedna źle dokręcona śrubka i wydruk nie spójny do kosza a właściwie na klej.

Pytanie do znawców ABS-u czym najlepiej malować napisy na kabinie?

Czy zastąpić naklejkami.

Jutro będziecie świt to tak na spokojnie siądę w modelarni do dalszej zabawy modelarskiej.  

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do podkładek chcę przećwiczyć różne warianty.Inne modele mają sklejkowe tu kabina ma być z ABS-u ,mocowania gwintowane nakrętkach kłowych.wklejane na klej w acetonie rozpuszczony ABS. Zobaczę jak to wiążę ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Centro płat i nowe problemy do rozwiązania jak i gdzie umieścić elektronikę do silnika rozbieram po kilkanaście razy zanim zabuduje

post-14202-0-24477100-1489436934_thumb.jpg

Tłumik to następny jak go przerobić mam inną wizje Stanisław ma inna wizje porozmawiam jutro :rolleyes: .

post-14202-0-23410200-1489437405_thumb.jpg

Taka bańka zepsuje wygląd modelu  ;)

Najbliższy tydzień posunie nie tylko przemyślenia jak to po małym kroczku budowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już też ręce opadły. Tego się nawet nie da poprawić, bo nie wiadomo chwilami, "co poeta miał na myśli". A szkoda, bo temat interesujący.

Temat średni, wykonanie na razie daleko od działu makiet.

Zdjęcia: mało modelu, za to dużo tego co każdy zobaczy w katalogach (narzędzia i wyposażenie typu np. tłumik).

Model w miarę ciekawy, bo rzadki.

Za to samo prowadzenie wątku poniżej krytyki.

Pisane byle gdzie i byle jak.

Bez składni polskiej i interpunkcji.

Zdjęcia nie dość, że niewiele przedstawiają to są niewykadrowane, znowu byle jakie.

 

Gdyby ten temat był w spalinach, to jeszcze dało by się to jakoś przeżyć i pomagać autorowi w pracach nad modelem, ale tu to profanacja działu makiet.

 

Dla porównania proszę autorze zerknij do :

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/64682-pzl-p50a-jastrz%C4%85b-143-czyli-a-mog%C5%82o-by%C4%87-tak-pi%C4%99knie/

 

lub :

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/65650-piper-j3c-konstrukcja-z-rurek/

 

Można ?

 

Proszę moderatorów o przeniesienie tego wątku do innego działu.(spaliny? elektryki?dla początkujących?)

Przynajmniej do momentu kiedy autor zacznie budować makietę.

Ten dział to elita tego forum,najwyższa półka modelarstwa i niech tak zostanie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne elementy wydrukowane (jeszcze z podporami):

IMG201703_asnhwxp.jpg

Rys.1 Dwie połówki części dziobowej z założoną diodą.

IMG201703_asnhwxn.jpg

Rys.2 Klapka też pasuje:D

 

Skoro już się czepiamy to przed znakami interpunkcyjnymi nie stawia się spacji:

Tomku ("Można ?"), Marku ("zasad ,", "wiem ,").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro już się czepiamy to przed znakami interpunkcyjnymi nie stawia się spacji:

@Tomeku "Można ?",

Nie wiem jak ma Marek, ale ja od szkoły średniej mam zdiagnozowane wszelkie dysortografie i inne dys....

i jest mi totalnie obojętne czy u czy ó, potrafię w jednym zdaniu w dwóch takich samych wyrazach użyć raz ó drugi raz u.

A spacje czy jej brak to dla mnie już najmniejszy problem :)

Tak więc mnie można się czepiać , mam na to papiery.

 

Ale mimo wszystko od lat nikt nie zwraca mi uwagi na forach , że nie da się mnie zrozumieć co piszę albo piszę w sposób wyjątkowo niechlujny.

Nie mówiąc o błędach ortograficznych.

Po pierwsze wspiera mnie technika (sprawdzanie pisowni), po drugie wiedząc jaki jestem, staram się więcej niż inni nad tym pisaniem myśleć tak aby nikt nie musiał się ze mną męczyć.

To kwestia czy mi się chce czy nie i to wszystko.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Skoro już się czepiamy to przed znakami interpunkcyjnymi nie stawia się spacji:

Tomku ("Można ?"), Marku ("zasad ,", "wiem ,").

Po "czepiamy" ja bym postawił przecinek, a Ty?

Przecież tu nie chodzi o robienie fakultetu polonistyki na potrzeby forum. Próbowałeś czytać, co Twój, jak mniemam, kolega Marian pisze w swoich postach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - tak dla jasności obrazu - żadnych papierów stwierdzających jakieś dolegliwości gramatyczno-ortograficzne nie posiadam, ale na próbnej maturze, jako jedyny w klasie, zaliczyłem z polskiego pałę, bo w ostatnim zdaniu wypracowania napisałem "na pewno" razem. Więc też żadnym autorytetem nie jestem i także wspomagam się techniką /samo forum podkreśla mi na czerwono jakieś literówki i byki ortograficzne/. Staram się natomiast bardzo usilnie pisać tak, aby jak najwięcej czytających mnie zrozumiało. Czy mi się to udaje, to już inna sprawa i nie mnie oceniać. Tyle i AŻ tyle...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Widzę że w kolejnym temacie zaczyna się burza nt. pisowni.

Przepraszam Marianie że w Twoim wątku, ale zanim obrazisz się  jak Radosław i wątek zniknie, wtrącę swoje 3 grosze.

Też nie jestem asem z ortografii i stylistyce, ale, jak napisał Marek w poście #111-, szanujmy j. polski.

Jako modelarze, z natury jesteśmy dokładni i dążymy do perfekcji, więc również w posługiwaniu się naszym ojczystym językiem powinno to być naszą domeną.

To że, "kapral Tomek"  ;)  (przepraszam Tomku  :D , tak mi się skojarzyło) robi porządek uważam za słuszne, zwłaszcza że czyta  to forum mnóstwo osób.

Pisanie na forum, jak i publiczne wypowiadanie się, idzie w świat i świadczy o naszej kulturze, wychowaniu i poziomie.

Gdy piszę, a czytać to będą osoby trzecie, kilkukrotnie sprawdzam, czy abym gdzieś "byka" nie walnął, zwłaszcza że są do tego narzędzia, - to kwestia "chciejstwa" i profesjonalizmu.

Poza tym, wstyd by mi było jeśli ktoś by mi zwrócił uwagę, że Polak - a po polsku pisać nie  potrafi  :blush:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.