Skocz do zawartości

Bellanca Citabria 60cm


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Łojojoooj! Ale piękności!! Aż szkoda puszczać. ;) Andrzej, jak w końcu rozwiązałeś mocowanie śmigła do osi napędu (na fotach co nieco widać, ale bez szczegółów). Mam na warsztacie w trakcie prac (czytaj: rozgrzebane póki co) dwa napędy DIY z przekładniami do moich (przyszłych) maluchów i nie mogę się jakoś na nic zdecydować przy tej maliźnie. Może twoja koncepcja mocowania śmigła rozświetli mi mroki ciemności.  :)  Pokaż, albo opisz szczegóły.

 

PS Z czego jest zrobione "oszklenie" kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsprzeczna zaleta maluchów: takim modelem (do 600 gram max.) można latać obecnie w strefie CTR/ATZ w odległości nie mniejszej jak 1 km od granicy (siatki) lotniska, do wysokości 30m (lub wysokości najbliższych przeszkód: budynki, drzewa) i nie będzie to kolidować z obowiązującym aktualnie prawem (nic nie trzeba nikomu zgłaszać).

 

PS Krzysiek, co z twoją "trumienką" Puławskiego? Kiedy kończysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Będzie fajnie latał. :)

Narobiłeś się przy oklejaniu, gwiazdki powycinałeś, paseczki. :rolleyes: Obleć je czarnym cienkopisem, będą bardziej wyraziste.

Muszę spróbować z cienkopisem. Mocowanie śmigła, o które prosił Jerzy. Wykorzystałem obciętą część napędu do lotek, tą tulejkę. Mam nadzieję, że fotki wyjaśniają. Do pełni szczęścia muszę pokombinować z kołpakiem :) .

 

post-270-0-80308500-1490681078_thumb.jpg

 

post-270-0-16230500-1490681100_thumb.jpg

 

post-270-0-20030400-1490681115_thumb.jpg

 

post-270-0-07351600-1490681144_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, o jakiej średnicy masz ten "simering"  ;)  do śmigła? Zostało mi z dawnych czasów trochę krótkich pasków gumowych od sprzęgieł do sprzętu audio, to może uda mi się coś dobrać, tak żebyś nie miał tego supła, który trochę szpeci ogólny look modelu (chociaż teraz pod kołpakiem to go nie widać). Z tym, że w razie czego będą czarne, nie białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.