Skocz do zawartości

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, darkarll napisał:

teraz w extrze 2,7 m  mam 14 śrub do wkręcenia 

A ja na dodatek te śrubki traktuję klejem , od czasu jak mi się silnik na nakrętkach samohamownych odkręcił w Radawcu i zerwał snap z gazu co skończyło się złamaniem goleni przedniego podwozia, nie wierzę w żadne zabezpieczenia przed odkręceniem metalowej śruby z metalowego gwintu , jedynie polegam na śrubie wkręconej na klej, klejone sie nie odkręcają , ale to upierdliwe zajęcie po dwóch wkręceniach śruby trzeba przelecieć narzynką w celu usunięcia nadmiaru zaschniętego kleju , i nie przepadam za skręcaniem i rozkręcaniem modelu.

A ta guma to jest dopiero fajny patent, używam gumy w oplocie związanej na supeł i bardzo mi sie to rozwiązanie podoba , zapięcie skrzydeł trwa sekundę, i kilka sekund na przykręcenie kabinki na dwie plastikowe śrubki takie z takimi motylkami aby się je łatwo palcami wkręcało, i to wszystko mozna latać, stateczników nie demontuję bo mi się kadłub do auta mieści z statecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dziś starałem się ogarnąć w głowie ta nową extrę jako model gotowy do lotu , no i zaimponował mi ogromnie.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli sie mylę i mam bujną wyobraźnię , ale ten model do lotu będzie warzył 7700g i to z wydechem kanister.

Kurcze wygląda dobrze , domyślam się że to extreme flight więc musi świetnie latać, a waga 7,7kg przy rozpiętości prawie 2,4m robi wrażenie.

Czyżby to była nowa najlepsza opcja na pierwszy model konstrukcyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ret1911 napisał:

Jaka Extra gdzie, co, jak? Daj link do niej

No jak to jaka, na poprzedniej stronie Konrad wstawił zdjęcie tego modelu , jeszcze jest nie oklejony.

Nowy projekt Krzysztofa , jest w ofercie u Marcina , model 3D prawie 2,4m.

Zestaw jest droższy od Mx-a ale biorąc pod uwagę że w zestawia jest komplet poszycia z balsy , to na jedno wyjdzie jak by kupić z 25 desek jak na Mx-a po dzisiejszych cenach balsy , o dostępności drewna dobrej jakości nawet nie wspominam, a tu jest wszystko w komplecie i nic cię nie obchodzi.

Mimo że modeli kilka się buduje to z tego co wiem jeszcze nikt go nie zbudował do końca, tak aby się nim dało polecieć.

Sam dopiero pierwszy raz zobaczyłem ten model w całości na zdjęciu Konrada.

Ja się nie mogę na niego porwać z obawy o życie.

Mam bardzo tolerancyjną żonkę ale limit tolerancji wyczerpałem na extrze 2,7m.

Choć zmam sposób na przeskoczenie problemu , wystarczy oglądać akordeony , i to naprawdę w zupełności by wystarczyło po kilku dniach było by zielone światło.

Ale nie będę świrował , wnerwiał małżonki , lepiej trzeba podgonić pilotaż spędzać więcej czasu na lataniu i nacieszyć się tym co juz zbudowałem, bo nowym modelem 2,7 m nie nacieszyłem sie jeszcze ani trochę , i mimo że transport i ogarnięcie go mnie drażni to jest w nim jakiś magnes który mnie do niego ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka zrozumie. Nie mów, że się żonki boisz? Nie po to chłop tyra caly miesiąc, żeby sie ograniczać do kilku modeli. Bez tej Extry to seria relacji będzie niepełna.

Wysłane z mojego Redmi Go przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Shock napisał:

I zdarza się że podczas mniejszego crashu, skrzydła rozsuwaja się na rurze nie powodując rozerwania kadluba co bywa w przypadku śrub ?

Rafał , daj spokój? . Przy tej papierowej sklejce, nawet guma na nic się zda.

skrzydła rozsuwaja się na rurze nie powodując rozerwania kadluba

Jasne , rozsuwają się ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem ale w nawiązaniu do tego co napisałem, widziałem model po krecie gdzie jedno skrzydło przy uderzeniu zsunęło się z rury, wyskoczyło z otworów kołków ustalających, zerwało kable i skrzywiło rurę. Poza tym żadnych szkód tylko dlatego że skrzydła były spięte gumami.

Przy śrubach kadlub lub skrzydło było by zmasakrowane. Tyle lub aż tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Shock napisał:

Nie do końca rozumiem ale w nawiązaniu do tego co napisałem, widziałem model po krecie gdzie jedno skrzydło przy uderzeniu zsunęło się z rury, wyskoczyło z otworów kołków ustalających, zerwało kable i skrzywiło rurę. Poza tym żadnych szkód tylko dlatego że skrzydła były spięte gumami.

Przy śrubach kadlub lub skrzydło było by zmasakrowane. Tyle lub aż tyle...

Cuda się zdarzają , to przypadek nie reguła. Rafał nie ma idealnego lekarstwa dla 50 cm rury w płacie , co by był gdyby to była rura  węglowa ? Coś musi puścić. Może inaczej . Gdyby nie było spięte gumą to być może wcale by się nic nie stało. Nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idealnego lekarstwa na krety też :) ale guma modelarska w zupełności wystarcza w modelach 2.6m typu Velox i nie pamiętam sytuacji żeby skrzydło się wysunęło ale może za krótko zajmuję się modelarstwem tylko jakieś 30 lat :). Zresztą to rozwiązanie jest przyswojone z Veloxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie takie jest przeznaczenie tej gumy,  ona ma za zadanie błyskawicznie przymocować płaty i w tej roli sprawdza się znakomicie, jedną z zalet Mx-a jest to że wyjęcie go z auta i złożenie jest wykonalne w ciągu jednej minuty.

To samo w kwestii materiału , sklejka na pierwszy rzut oka wydaje sie licha , ale posklejana w całość konstrukcja jest w sam raz , jest bardzo lekka i wystarczająco wytrzymała.

Model ma byc tak mocny aby zniósł w powietrzu wszystko co pilotowi przyjdzie do głowy  wykonać , i tutaj konstrukcja spisuje sie doskonale , i po wielu latach intensywnego używania nie wykazuje oznak zmęczenia czegokolwiek , no jedynie rurkę węglową w statecznikach wymieniłem bo sie wytarła.

A nieudane lądowania czy krety ? , no cóż nad tym władzę ma tylko i wyłącznie pilot.

A jeśli się nie ma władzy nad modelem to warto rozważyć zamiast budowy modelu budowę "cepa"  jest to proste, tanie urządzenie i bardzo szybkie w budowie i ma taką zaletę że można nim napierd....... o ziemię do upadłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, przyszła dziś paczka od Marcina:).

Śmigło do poprawy osiągów i przód kadłuba Mx-a któremu się oberwało.

I to jest fajny bajer , uszkodzenie modelu nie jest wielkim problemem , nie muszę się martwić logistyką , rysowaniem ,  i wycinaniem co trwa tyle czasu że można w tym czasie zbudować cały model.

Odbudowywałem kadłub extry 260 ,produkt sklepowy , rysowanie i wycinanie zajęło mi dwa i pół miesiąca , a w dwa miesiące można takiego całego Mx-a zbudować.

I proszę , nic nie muszę kleić na kupę jakiejś sztukaterii odwalać, mam oryginalne części , precyzyjnie wycięte , dwie godziny sklejania w całość po czym wrzucam to w kadłub , uzupełniam do tego zabiegu usuniętą folię i model naprawiony i można latać.

Wszystko jak w wersji modelu po poprawkach , więc mam i zestaw laminatowych wzmocnień

A całość kosztowała kilkadziesiąt złotych, i jak tu nie lubić tych modeli :).

spacer.png

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ret1911 napisał:

Gdzie zakupiles?

 Zapewne tutaj:)  https://builderrc1.pl/pl/c/MODELE-RC/16

 

 

1 godzinę temu, extra67 napisał:

A dzisiaj zakupilm  Extre 2300. Pozdrawiam

Łoo  panie ,  to gratuluję.

Chyba bym zrobił tak samo , miałeś Mx-a a masz chęci coś zbudować, extra 2,3m wyjdzie z 400zł drożej , to dobra opcja.

A relacja będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, enter1978 napisał:

A jeśli się nie ma władzy nad modelem to warto rozważyć zamiast budowy modelu budowę "cepa"  jest to proste, tanie urządzenie i bardzo szybkie w budowie i ma taką zaletę że można nim napierd....... o ziemię do upadłego.

Wiesiu , troszkę zbyt arogancko. Do kogo była dedykowana ta wypowiedz ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.