Skocz do zawartości

Airco DH-2 1/3


wdowi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Godzinę temu, mirolek napisał:

Strasznie mała ta puszka z piwem na zdjęciu 😋

Pięknie się prezentuje model, robi wrażenie wielkość modelu i detal - SUPER

Oblot to będzie coś, na co juz czekam niecierpliwie.

 

ms

a u mnie w biedronce znalazłem piwko  w 100ml puszkach 😀

ale mucha za to jaka wielka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Godzinę temu, japim napisał:

Kiedy i gdzie oblot?

no i tu jest zasadniczy problem, bo nasze klubowe lotniska w Czarnym Lesie jest urocze, ale ma swoje ograniczenia, szczególnie jak nie do końca wiem czego po modelu się mogę spodziewać. Mówiąc krótko trochę ciasno i brak czystego podejścia.

Być może wybór padnie na Chrcyno, albo jak się nie wyrobię to Piła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Silnik to GA6000.9s (158kv), Lipo 12s 5800 SLS Magnum, Esc Mezon 135 opto. Latamy na 1/2 gazu. Śmigło 24/12. Spokojnie można próbować na 10s i śmigło 26'-27'. Jeszcze trzeba zwiększyć opóźnienie reakcji na gaz z 2 do 3-4s.

Podczas całego lotu zużyto 2Ah. Maksymalny prąd w locie to 80A. Do lotu wystarcza 30-40A. Maksymalny prąd dla tej konfiguracji to 100A. Ale nie próbowaliśmy ;)

Wcześniej był zamontowany ZG38 z przekładnią ale masa kompletu powodowała konieczność doważania ołowiem (prawie 3kg)

Po zamontowaniu elektryka obyło się bez ciężarków i model schudł do 16.5 kg. Całkowicie zmienił się charakter lotu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, robas69 napisał:

Czy możecie napisać o napędzie?

silnik dualsky ga6000 /9 regulator pożyczył mi Paweł jakiś mezon chyba 130 A i pakiety 12S 5700, śmigło 24/12, jest ok mocy w .... . Model wyważył sie pakietami 3kg ołowiu zostało w garażu :). Docelowo mają być pakiet li-ion, no i może jeszcze pokombinujemy ze śmigłem, może z ilością pakietów, ale to przyszłościowo, na razie szukam gdzie kupić przyczepę za jakieś rozsądne pieniądze, żeby go wozić :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.