Skocz do zawartości

Dlaczego ptaki śpiewają.


grzegor

Rekomendowane odpowiedzi

A właściwie to dla czego ptaki śpiewają ? Bo potrafią ?

Czy jest jakakolwiek analogia do psa co liże sobie.....   bo dosięgnie ?

 

Idzie dwoch facetow a na trawniku siedzi pies i lize sobie ....

"Chcialbym moc to zrobic" mowi jeden.

A drugi mowi: "Daj mu herbatnika, moze ci pozwoli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już tak wkurzyła nas ta chemia w praktycznie wszystkim, bo nie dość że rozwala system immunologiczny, to jeszcze smakuje jak... A jak taka kupna wędlina poleży parę dni w lodówce, to coś oślizłego z tego wyłazi i nadaje się tylko do wyrzucenia.. brrr... (nie wiem czy wiecie jak i czym "wędzą" te wyroby..?)

A że dawno już nosiłem się z zamiarem zmajstrowania wędzarenki + pieca chlebowego (żona piecze 2 rodzaje w kuchni elektrycznej), to i w końcu zmajstrowałem (nie sam). Cały obiekt jeszcze nie skończony(bo i altana ze stołem dla gości), ale wędzarnia już ogrzmiana.

 

Polecam kolegom (jak kto ma warunki - choćby kawałeczek ogrodu) sprawienie sobie choćby takiej małej, kompaktowej jak na filmiku, wędzarenki (np z wymagającym mało atencji niedrogim generatorem dymowym, np DYMBOX,  jeśli nie macie ochoty samemu pilnować paleniska z drewnem i temperatury, która w wędzeniu jest najważniejsza)

http://www.dymbox.pl/pl/home/10-generator-dymu-maly.html

https://www.google.pl/search?client=firefox-b&dcr=0&biw=1224&bih=753&tbm=isch&sa=1&ei=qKQ2WuadF8nYwQKK5pLACg&q=generator+dymu+do+wedzarni&oq=generator+dymu+do+wedzarni&gs_l=psy-ab.1.0.0i30k1.3578.7543.0.10082.12.5.0.7.7.0.391.1441.2-3j2.5.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.11.1264...0j0i67k1j0i5i30k1j0i24k1.0.LBAmCX4edzA

 

 

bo wędzenie to naprawdę żadna wielka sztuka, a smak, zapach, i...  satysfakcja - bezcenne.. Nie porównując nawet jakości takich swojskich wyrobów do tych sklepowych... jak zapomnicie w lodówce o jakim kawałku, to prędzej wyschnie na wiór a się nie zepsuje...

Jak wędzenie i wyrób wędlin samotrzeć jest popularne można się przekonać szukając informacji w necie, dostęp do potrzebnych akcesoriów i ingrediencji również nie nastręcza kłopotu... (a w razie czego też mogę podpowiedzieć co sam wiem...)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj, to sam się przekonasz jaka jest różnica...

A wiecie co jest najbardziej poszukiwanym i najdroższym produktem u węglarzy (tych co wypalają węgiel drzewny) ?

Jest to zbierany w ich "piecach" rodzaj smoły drzewnej, z której robi się(rafinuje) tzw. "ekstrakt wędzarniczy", z którego to powstaje płyn w którym w ramach minimalizacji kosztów macza się/impregnuje (a nie wędzi !) wędliny w zakładach mięsnych... Niestety prawie wszystkich..

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/zamiast-wedzic-jedzenie-mocza-je-w-chemii/8pgseyg

Nie muszę nawet widzieć na oczy co wziąłem do ręki - "swojski" wyrób, czy przemysłowy - wystarczy po tym powąchać dłoń.. spróbujcie kiedy sami... ;)

 

P.S. Zastanawialiście się może drodzy koledzy skąd dzisiaj się bierze praktycznie mało znana starszemu pokoleniu plaga alergii (nawet wśród starszych ludzi którzy nigdy wcześniej takowej nie mieli) ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.