Skocz do zawartości

Mój pierwszy model. Depron RWD-5


freeman67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jak ustawić te wychylenia sterow?

 

A przeczytałeś instrukcję? (https://www.alexrc.pl/old_files/users/skazoo/rwd/rwd.htm )

Ster kierunku - tyle ile się mieści między połówkami steru wysokości.

Ster wysokości: 10 mm do góry, 5 mm w dół.

Na początkowe loty daj dosyć wysokie expo - (40-50%).

 

Masz już aparaturę, trzeba by zacząć ćwiczyć na symulatorze.

Zdaje się, że będziesz potrzebował kabla USB z wyjściem na mały DIN - np takiego: http://allegro.pl/interfejs-symulatora-fms-xtr-usb-do-aparatur-rc-i6866020307.html (to musi zweryfikować jakiś właściciel FlySky - bo nie znam tej aparatury)

Jak już będziesz na nim ćwiczył - zacznij od jakiegoś trenerka, górnopłata (Cessna, Piper itp.)

Zobacz jak Ci się lata z lotkami i bez nich; na samym sterze kierunku i wysokości.

Bo moim zdaniem popełniasz błąd robiąc skrzydło bez lotek, a póki jeszcze nie masz go skończonego - możesz to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niestety ale muszę Cię zmartwić. Obciąłeś dolne pokrycie tuż za końcówkami żeberek a powinieneś zostawić za nimi 5-10mm i przeszlifować to w kant. Sytuacja jest jeszcze do uratowania ale łatwo nie będzie.

 

Te parę milimetrów to miejsce klejenia górnego i dolnego pokrycia.

 

 

 

post-20633-0-69835500-1517317929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama krawędź spływu po sklejeniu nie musi być ostra bo to nie nóż. Jednak musisz uwzględniać takie rzeczy w przyszłości. Nie pisałeś wcześniej że to tyko na próbę i wyglądało jak podczas schnięcia. Teraz musisz zrobić ścięcie kosztem szlifowania żeberek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak, żeby było 3-5mm wysokości krawędzi po odcięciu. Większa wysokość będzie powodowała większe zawirowania powietrza, mniejsza (niska krawędź) uczyni krawędź spływu delikatną i podatną na uszkodzenia.

Możesz też spływ okleić taśmą pakową, lub ściąć, dokleić balsową listewkę i zeszlifować "ostrzej" (ale to już wariant super extra, darowałbym sobie).

 

Jeśli bez listewki, to możesz ciachnąć, jak zaznaczyłem.

post-11729-0-09103200-1517340471.jpg

Zamiast cięcia możesz zeszlifowywać po trochu. Daje to lepsza kontrolę na ilością zbieranego materiału.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, myślałem, że na zdjęciu wszystko jest jasne.

ale to mam ciachać czy zrobic skrzydło jak na rysunku czyli górne pokrycie kończy skrzydło?

Nie wiem, czy Cię rozumiem - możesz zrobić jak na rysunku i ciachnąć. Dolne poszycie szlifujesz tak, by w przekroju poprzecznym było przedłużeniem obrysu żeber, owijasz żebra poszyciem, na spływ naklejasz poszycie od góry, a potem je (górne poszycie) ciachasz jak na rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydła gotowe muszę tylko podszlifować miejsce łączenia ich ze sobą. Na foto wyszło może niesymetrycznie ale są ok musicie na słowo uwierzyć :) teraz musze zamknąć kadłub i uzbroić.

Niestety przez swoją nieuwagę zakleiłem ogon od góry zanim wprowadziłem bowdeny więc musiałem rozciąć i zakleje od nowa :)

W weekend mnie nie am wiec pewnie przyszły tydz dokończe :)

post-20850-0-36138100-1517564165_thumb.jpg

post-20850-0-69650900-1517564168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało przykleić taśmą stery bo są już gotowe, zamocować serwa i poprowadzić pręty do sterów, zakleić maskę i szybę przednią i podłączenie elektroniki która już ma polutowane wtyki. Jakby się człowiek uparł to 1 dzień i gotów do lotu bo raczej podwozia nie robie. Jak pierwszy lot będzie znośny (mało w to wierzę) to może zrobie mu podwozie. Co do kolorów to po prostu nie chciałem marnować pozostałości białego depronu więc je wykorzystałem na ogon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało przykleić taśmą stery bo są już gotowe, zamocować serwa i poprowadzić pręty do sterów, zakleić maskę i szybę przednią i podłączenie elektroniki która już ma polutowane wtyki. Jakby się człowiek uparł to 1 dzień i gotów do lotu bo raczej podwozia nie robie. Jak pierwszy lot będzie znośny (mało w to wierzę) to może zrobie mu podwozie. Co do kolorów to po prostu nie chciałem marnować pozostałości białego depronu więc je wykorzystałem na ogon.

To zależy jakie masz "lotnisko".

Jeśli jest to jakiś w miarę równy kawałek łąki, trawnika, lub asfaltowej, czy betonowej powierzchni - to zrób podwozie.

Znacznie łatwiej startuje się z gruntu: wystarczy rozpędzić model, delikatne zaciągnąć wysokość i wsio - model w powietrzu, A jeśli się cuś schrzaniło (ot - np. rewersy na sterach), to po prostu się nie wystartuje.

Wyrzut natomiast można koncertowo spieprzyć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na jak największa ciszę w powietrzu. Szansę na nią masz zazwyczaj rano lub po południu, ale musisz śledzić prognozy.

Jeśli zdecydujesz się na start z ręki, znajdź modelarza, który wyrzuci Ci model i da parę wskazówek.

 

Ćwiczyłeś na symulatorze? bez tego to ruletka. Nie wiadomo jak mózg zareaguje, więc wylataj chociaż godzinę w sekwencji: start - ósemka pozioma (obojętne w która stronę) - lądowanie, i znowu - start....

Jak tak polatasz, to oblot będzie przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny etap. nie jest to najpiękniejszy przód ale ujdzie;]

 

Kolejna sprawa. Na zdjęciu są 3 specyfiki

W strzykawkach żywica( jak myślę) rozumiem że mieszam składniki z 2 komór i nakładam.

Aktywator - do szybszego schnięcia?

a to małe to co to.

 

Kiedyś to wszystko kupiłem ale nie pamiętam co to jest ;]

post-20850-0-42155600-1517943660_thumb.jpg

post-20850-0-50389500-1517943664_thumb.jpg

post-20850-0-45995200-1517943736_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.