Skocz do zawartości

Modelemax ?


ahaweto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałem obciążniki, które poprzednio ewakuowały się z koperty, luźno tam wrzucone. Dziś były w analogicznej kopercie ale już zamknięte w foliowej koszulce, i ulożone w jeden pakiecik. Teraz już nie latały luzem i nie miały gołych ostrych krawędzi. Czyli można tylko trzeba chcieć. To, że się są to obciążniki z takim podziałem kostek na 10 i 5 g jakie widać na stronie już pomijam. Wcześniej reklamowałam regulator ZTW serii Mantis. Czekałem, aż ich "modelarz" go sprawdzi, potem Riku. Do czasu zwrotu pieniędzy minął miesiąc. 

IMG20230322113815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wojcio69 napisał:

A innych opcji już nie ma czy nie znasz?

Nie, nie znam innych opcji.

 

 

ADC4BB07-B8CC-455C-A081-E41E0E37ADB6.thumb.jpeg.1c49b2ad50d8f26070d53a460a940c20.jpeg

A po drugie to modelemax i ich dostawa tylko jedną formą wysyłki to jest pogarda dla kupujących w tym sklepie. Jeszcze jakby się starali za te 18złotych to bym zrozumiał.  Zamawiam w tym sklepie produkty za co najmniej kilkaset a zdarza się że za kilka tysięcy złotych rocznie. Co najmniej kilka razy trafi się zwrot ze względu na uszkodzenia czy brak postarania się przy pakowaniu. Sklep jest dobrze wyposażony i ma dużo asortymentu ale paczki to jest porażka. Dziwię się właścicielowi że ma to gdzieś mimo tylu negatywnych wpisów odnośnie pakowania. Tutaj nie chodzi o to co piszecie że i tak wysyła kolejny raz paczkę z nowym przedmiotem i to jest okej -  to jest jego obowiązek jeśli zakupiony towar jest niewłaściwie zapakowany i kurier nie ma wpływu na to jak ktoś luźno powrzuca towary do paczki to wina jest po stronie pakującego. Tylko szkoda tej straty czasu na zwroty i ponowne wysyłki. Pominę już to że pudelka przychodzą pogniecione, pręty wygięte jak banan, Z balsą nie ma gość problemu bo zawinie to w karton i mniej więcej jest okej. Ale co do reszty to porażka. W chinach nie raz pakują lepiej paczki a tam na wszystkim oszczędzają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam. Pakowanie porażka. 

Zamówiłem mustanga RC factory. Przyjechały pokrzywione części wrzucone na wcisk w tekturowe pudełeczko, bo pudełeczko zostało pogniecione. Nie było żadnego zabezpieczenia przesyłki. Ojoj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Powiem Wam koledzy że już nie rozumiem polityki sklepu Modelemax.  
Narzekamy tutaj publicznie na słabe pakowanie przesyłek czy tam inne kłopoty ze sklepem a ja dzisiaj będąc w Karpaczu pomyślałem sobie że podjadę do nich osobiście by wybrać, wyselekcjonować sobie balsę na ten rok (dodam że miałem zamiar zrobić sobie zapas więc pewnie byłby to zakup za tysiąc plus) dobrze że do nich zadzwoniłem wcześniej bo jak się okazuje nie ma takiej możliwości żeby wybrać sobie na miejscu balsę przy użyciu wagi z jakiejś tam partii. Zresztą kto robi modele wie o co chodzi bo takie praktyki się stosuje w sklepach. Generalnie nawet byłbym w stanie to zrozumiec że nie chce się im bawić w takie  praktyki gdyby nie to że kupowałem u nich kilkukrotnie różną balsę nawet tą niby selekcjonowana i wiem co potrafi przyjść. 
 

To tak dwa słowa z cyklu narzekania ciąg dalszy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamówiłem deski ryflowane na pokład łodzi, o takie które do tej pory wiszą na stronie https://modelemax.pl/pl/poklady-do-lodzi/29616-aero-deska-pokladowa-2-mm-751722ryflowana-wymiar-100x1000-mm

Przyszedł zwykły fornir. Na to Pan "szef" odpowiedział mi, że wysłał mi to co miał, bo tych ryflowanych dawno nie ma. Już nie mówię o tym, że przed 14tą nikt już nie raczy odebrać telefonu, a jak wyślesz sms to zostaje bez jakiejkolwiek reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, moich wątpliwych przygód ciąg dalszy. Napisałem mejla co faktycznie sprzedają, czy jest to akumulator ze zdjęcia czyli Panasonic konfekcjonowany przez Kavan czy Sanyo z akumulatorami opisanymi w opisie na stronie produktu. Oczywiście nikt nie odpowiedział. Więc dzwonię. Mowię w czym rzecz, a Pan mnie pyta o jaki produkt chodzi. To mowię proszę spojrzeć do mejla tam jest link. Pan na to, że już usunął wiadomość bo nie ma czasu odpisywać! Wg Niego to co sprzedaje jest opisane w opisie produktu, a zdjęcie jest tylko poglądowe. Jak tak to zamowiłem. Chodzi o ten produkt https://modelemax.pl/pl/pakiety-nimh-nicd/15418-eneloop-6v-2000ma-nimh-rx-sanyo-kav331051405k-piramida

a przyszło to co na zdjęciu. Ten sprzedawca nie wie czym handluje czy bezczelnie oszukuje klienta?

IMG20240319202226.jpg

IMG20240319200940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń, w tym sklepie różnie bywa z komunikacją 😄 ale w sumie na + A co do akumulatorów używam eneloop od lat i potwierdzam że najlepsze z tych które miałem.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robas69 napisał:

Ten sprzedawca nie wie czym handluje czy bezczelnie oszukuje klienta?

Robercie to są od wielu lat sprzedawane te same porządne ogniwa dawniej sanjo obecnie panasłonik 🙂 1000 ładowań bez utraty pojemności (reklama), rzeczywiście się nie samorozładowują !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, możecie mi przypomnieć co z nimi teraz zrobić? Rozładować i naładować powtórnie kilka razy 1C lub mniej. Baaaaaardzo dawno nie używałem nimchów. Od epoki Kokamów na polskim rynku do wszystkiego używam lipoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 20:22, robas69 napisał:

Ten sprzedawca nie wie czym handluje czy bezczelnie oszukuje klienta?

Widzisz Robert , jeśli chodzi o Modele Max to kiedyś prowadzili ten biznes modelarze.Mój znajomy tam pracował ale od jakiegoś czasu sklep jest prowadzony przez ludzi nie związanych z modelarstwem! Telefony odbiera pani z którą nijak sie nie można porozumieć bo nie ma pojęcia  o modelarstwie.

Faktem jest ,że mają bogatą ofertę sprzedaży i dużo towaru na sklepie ale  często zdarzają się pomyłki co do zamówienia no i pomimo wielu uwag i komentarzy do zamówień towar jest niestarannie pakowany wręcz niedbale wrzucony do koperty GLS tak po najniższej lini oporu.

Przez około 10 lat zakupów tam kilka razy zdarzyło sie udrobne uszkodzenia towaru: np. pogniecione pudeło z regulatorem , nie to paliwo które zamawiałem , zapomnieli włożyć folię do paczki (fakt ,że dosłali jak się upomniałm) Kiedyś zapłaciłem za 250g żywicy L 285 a ktoś sobie z tego chyba odlał dla siebie i przyszło w paczce znacznie mniej.......zraziłem się trochę do nich 

Osobiście kupuję u nich tylko wtedy gdy muszę , a przeniosłem się na sklep Radka Oleksy bo to człowiek z branży , solidny oraz poważny  . Zawsze można się dogadać.

Dlatego Twój przypadek wynika raczej z niedbalstwa i bałaganu jak tam teraz panuje a nie z celowej próby oszustwa.

4 godziny temu, robas69 napisał:

Cześć, możecie mi przypomnieć co z nimi teraz zrobić?

Rozładuj je do napięcia około 0,9 V na ogniwo . Naładuj prądem 0,1 C ( kilkanaście godzin będzie to trwało nie wiem jaka to pojemność jest))

Następnie rozładuj i znowu naładuj do 100% pojemności prądem 0,1 C. I gotowe. 

Unikaj ładowania akumulatorów Nimh prądem 1C bo przez to znacznie szybciej się zużywają ( pamiętaj to nie są Lipole)

Najlepiej ustawiać możliwie niski prąd ładowania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Arek, dziękuję za info w sprawie ładowania. Niestety w modelemax ja zamówisz dziś do 10 to kurier jutro puka do drzwi. Jakieś 1,5 roku temu kupiłem u Radka zwykle snapy m 2,5 mm. Czekałem tydzień. Już dwa razy w modelemax przekonałem się, że ten facet działa z premedytacją. Kilka postów wcześniej pisałem o ryflowanych deskach pokładowych, teraz też mnie przekonywał, że opis jest najważniejszy, a zdjęcie to tylko jakiś przykład. Wyszło oczywiście na odwrót. I ten jego tupet. Usunąłem wiadomość bo nie mam czasu na nią odpowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.