Skocz do zawartości

Modelemax ?


ahaweto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwanaście lat a może i więcej kupuje w tym sklepie i przyznam że mnie również trochę denerwuje sposób pakowania długich elementów szczególnie balsy, która zawijana jest w karton jak kiedyś zawijano kiełbasę w gazetę.

Wszystko rozbija się o koszty - pudełka kartonowe są drogie, ale mogła by być opcja dla kupującego pozwalająca wybrać opakowanie oczywiście za dopłatą.

W Niemczech gdy kupowałem balsę zawsze przesyłka docierała zapakowana w pudełko kartonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sklep powinien mieć opcję paczkomatu, zamawiasz jakąś żywicę czy inna drobnicę, która nie jest długa a i tak wrzucają to do kartonu, bez sens totalny. Nie dziwię się kurierom że niszczą te paczki jak w aucie mu to lata jak szmata, do tego jest lekkie więc wrzuci to byle gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bluźnicie na kurierów, wszystko co złe to na Kurierów .

Nie wykonuję zawodu kuriera , ale jest to bardzo ciężka robota fizyczna .

Nie wyrokowałbym w ten sposób na osoby które dostarczają te wysyłki .

Lecz na osoby, które pakują te towary i przygotowują do nadania.

Też zamawiałem w tym sklepie , towar był bardzo drogi co zawsze przychodziło w foliowym worku.

Bo chyba im łatwiej w spakowaniu i do przodu .

Co byłem bardzo zdziwiony. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dziś dotarła do mnie przesyłka. Tradycyjna koperta A4 GLS, a w niej oprócz akumulatora powinno być 5 taśm z ołowianymi obciążnikami. Koperta miała wyrwany jeden narożnik, a w środku ocalał akumulator sls bo przez producenta jest solidnie pakowany i JEDNA taśma ołowiana. Cztery pozostałe w czasie podrózy sobie wyskoczyły bi były luźno wrzucone do koperty, a są ciężkie i mają ostre krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, robas69 napisał:

zwykłą bezmyślność sprzedawcy

 

 

To nie jest bezmyślność a celowe działanie. Jeżeli od przynajmniej 7-miu lat przychodzą od klientów skargi na sposób pakowania a jednocześnie większość moich przesyłek była w darmowych kopertach kartonowych bądź foliowych przekazywanych sklepowi przez firmę kurierską to wniosek jest prosty. Właściciel wliczył w koszty działalności to, ze nie kupuje własnych opakowań, czasem wykorzysta opakowania po dostarczonych do niego towarach, czasem będzie musiał coś zrefundować jednemu na 100 klientów, który się upomni. Zimna kalkulacja niestety. W żadnym innym sklepie mi się tak kiepski sposób pakowania nie zdarzył, i tylko od nich raz na jakiś czas coś się uszkadza w transporcie i tylko u nich kupuję ciężkie rzeczy osobno a delikatne osobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tą fotkę jak widzę, to nie ma możliwości żeby sklep w ten sposób to zapakował. Wybitnie minto wygląda na uszkodzenia podczas przesyłki. Kurier chciał zaglądnąć do środka...? Tak to wygląda...

Nie można za wszystko obwiniać sklepu. Przecież nie będą pakowali artykułów w sejfy...!

 

Z mojego doświadczenia, a zamawiam najczęściej z tego sklepu, sporadycznie z innych, jest całkiem dobrze. Jedynie co się zdarzyło raz czy dwa to jakieś drobne pomyłki artykułów. Raz przyszedł zbiornik 300ml zamiast 280 (błąd w opisie na stronie...?), raz zawiaski takie same ale białe zamiast czarnych...

Drobne uchybienia.

Nie narzekajmy może zbytnio. To chyba najlepiej zaopatrzony sklep w kraju. Przesyłki błyskawiczne, 2-3 dni i graty są. Nie ma co przesadzać. Jeśli ten sklep przestał by nagle funkcjonować to myślę że byłby spory problem dla niejednego z nas.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Modelemax ze względu właśnie na dobre zaopatrzenie. Większość sklepów świeci pustkami jeśli chodzi stan towaru. Drobne pomyłki się zdarzały ale sprawa zawsze była szybko wyjaśniana. Co do sposobu pakowania to zgodzę się, że rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia. Ostatnio zamawiałem serwa i lipola wartość przesyłki ponad 1 tyś zł. wszystko było wrzucone do tej kartonowe koperty Gls bez żadnego zabezpieczenia, folii bombelkowej...Koperta była wypchana do granic możliwości. Ona poprosrstu nie służy do tych celów. Można w niej wysyłać co najwyżej jakieś dokumenty czy gazety i inne płaskie rzeczy.  Kolejna sprawa Gls i za byle śrubkę 15 zł koszt przesyłki i trzeba czekać w domu na kuriera. Paczkomat byłby idealnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, paczkomaty robią teraz furore, fajna sprawa. Sklep mógłby o tym pomyśleć.

W tej kwestii mój duży szacunek dla Radka - ol.pen model. Super kontakt, drobnice może wysłać nawet listem poleconym, byle by najtaniej. Paczkomaty ma już dawno, super elastyczność w kwestii wysyłki. Wielkie brawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelemax nie będzie wysyłał przez paczkomaty bo to wymaga więcej pracy i pieniędzy = większe koszty. Trzeba lepiej zapakować i dowieźć paczki do paczkomatu.

Idą na minimalizm jeżeli chodzi o wysyłki. To widać od lat. Jeden kurier, co gwarantuje niskie ceny dla firmy, darmowe opakowania od kuriera, jak się artykuły nie mieszczą to kartony z opakowań zbiorczych od własnych dostawców.

 

Nikt mi nie powie że pakowanie razem ciężkich gratów typ rozrusznik do silnika z delikatną elektroniką luzem w foliowej kopercie oznacza szacunek dla ciężko zarobionych pieniędzy klienta.

 

Oczywiście, że całkowicie nie zrezygnuję z zakupów u nich i Oni o tym wiedzą 🙂 bo raz, że w 99% mają w magazynie to co na stanie widocznym na ich stronie i spory asortyment. Jednakże zamawianie osobno ciężkich i osobno lekkich artykułów jest droższe i dostawa zajmuje 2 x więcej czasu. Robi się ponad tydzień z 2-3 dni.

 

Dlatego zanim zamówię u nich, szukam w innych sklepach i robię to coraz częściej😉

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze sortownia tudzież kurierka na jakimś etapie transportu przesyłki leci w ...wuja.
Maja głęboko w poważaniu to co się dzieje z opakowaniem że nie wspomnę o zawartości paczki.
Zapewne uchodzi to komuś na sucho, więc tak to wygląda jak na fotce Macieja czy Roberta. 
Nadawca za bardzo nie ma wpływu na to co się dzieje z przesyłką po drodze.
Może faktycznie to co pisze Wojtek ... zmiana przewoźnika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem z Modelemax ponad 40 paczek różnych.

Nigdy nie miałem braków i nic uszkodzonego...

Raz była uszkodzona paczka, ale ewidentnie rozwaliła to sortownia nie oni...

Na swój sposób rozumiem ich politykę, wszyscy chcą mieć wszystko jak najtaniej, a dobre zapakowanie przesyłki jest drogie i czasochłonne...

Co ciekawe wielu tu wielbicieli chińskich sklepów, tam dopiero ciekawie pakują, paczki modelemax są przy nich pancerne :)

A mimo to nie tylko tam zamawiacie, ale i czekacie potem miesiąc lub dwa coby doszło, co też nie zawsze się staje.

 

Plusem sklepu jest to, że to co wrzucam do koszyka jest.

Co więcej na dziś to najlepiej zaopatrzony sklep dla tych co budują modele.

A nie jak większości "sklepów" modelarskich gdzie status "w magazynie" ,no to piszę czy naprawdę to mają , a facio mi odpowiada, że nie i musi sprawdzić bo nie wie czy to jeszcze produkują i ile to teraz kosztuje :)

Po miesiącu patrzę, status ten sam :) a cena tak około 60% aktualnej :P Czyli tzw. martwy towar... Na zwrócona uwagę kolo się obraża...

 

Paczkomaty nie muszą być wożone do paczkomatu, odbiera to kurier, są fajne dla drobnicy, ale relatywnie drogie niestety dla sklepu.

Wiele firm z tego powodu ich nie ma. Przy jednym przewoźniku, łatwiej o dobrą cenę paczki niż przy dwóch.

 

Dla przeciwwagi ostatnio dostałem pudło wielkości sporej walizki, w którym była karta SD, nazwy hurtowni nie podam, bo musiałbym wymienić kilka bardzo znanych :)

 

 

 

PS w swojej firmie przerobiłem prawie wszystkie firmy kurierskie, w każdej były problemy uszkodzonych paczek.

Bo robią to ludzie nie firmy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, samolocik napisał:

Nikt mi nie powie że pakowanie razem ciężkich gratów typ rozrusznik do silnika z delikatną elektroniką luzem w foliowej kopercie oznacza szacunek dla ciężko zarobionych pieniędzy klienta.

Potwierdzam , dobry sklep i chyba najlepiej zaopatrzony w Polsce. Naprawdę bogata oferta i dobry towar ale pakowanie i zabezpieczenie paczek żadne.

Kilka razy ( przez około 10 lat kupowania) brakowało czegoś w paczce i trzeba było wyjaśniać.

Będę u nich kupować ale nie bardzo drogie rzeczy : oni po prostu wrzucają zakupy  garścią do worka i nie przejmują się wcale zabzpieczeniem towaru: trzeba mieć tą świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kulfon250 napisał:

w każdej były problemy uszkodzonych paczek.

 

 

Problemem nie są uszkodzone paczki a uszkodzone artykuły na skutek bezmyślnego pakowania.

 

Nawet jak prosiłem o przecięcie rurek weglowych i mosiężnych na pół aby zapobiec uszkodzeniu, nie zrobili tego i rurka węglowa przyszła popękana.

Innym razem złamana dźwignia od serwa bo serwa były luzem rzucone do kopery. Innym razem porysowana płyta aluminiowa bo ktoś nie patrzył przy pakowaniu którą stroną (jedna jest zafoliowana) kładzie płytę przy innych które mogą porysować, jeszcze innym razem model ESA z pogiętymi skrzydłami, to tak na szybko z pamięci.  To jedyny sklep modelarski, z którego czasem przychodzą do mnie uszkodzone artykuły.

 

Na plus, jest to że nigdy nie miałem u nich problemów z reklamacjami. Były to drobiazgi typu serwo, silnik el., złączki. Zawsze były rozpatrzone pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.