Skocz do zawartości

LATANIE MALMÖ


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nautilus to "wyrob wlasny" 

Wczoraj  bylem rozpoczac sezon. Pomimo fantastycznej temperatury , wialo niestety troszke za mocno , wiec wykonalem tylko 4 loty , wypilem kawke i pogadalem z kolega . Bylismy tylko my dwaj ?

W powietrzu czuc juz wiosne , a za dwa tyg. mamy sobote "pracujaca" , czyli coroczny dzien w ktorym przygotowujemy lotnisko ( i zaplecze ) do dzialania. Trzeba zakopac dziury po krolikach , pomalowac to i tamto , poscinac krzaki i polozyc plyty w miescu gdzie stoimy latajac ( akurat ten teren , kroliki uwielbiaja ) . Kolega zmienia plyty przy domku , wiec biore jego stare do klubu ! Leza juz zaladowane ( pierwszy rzut ) na przyczepce. 

 

 

IMG_8962[1].JPG

IMG_8961[1].JPG

IMG_8960[1].JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zeby nie bylo , ze NIC sie w Malmö nie dzieje : polozylismy plytki w miejscu gdzie stoimy pilotujac ( moja zasluga , bo zalatwilem plytki od kolegi ktory wymienial w swoim ogrodku na nowe ) , zmienilismy tez na wieksze "centrm ladowania " ( mialo za niski daszek i bylo za waskie ). Nie miescilismy sie pod nim ( wnim ) wszyscy , a przeciez dzisiaj kazdy niestety lata TEZ , albo TYLKO elektrykami. Poza tym jak co srode spotykamy sie na wspolnych grilach i pogaduszkach . Nizej kilka zdjec :

 

 

 

 

IMG_9838.JPG

IMG_9773.JPG

IMG_9837.JPG

IMG_9184.JPG

IMG_9835.JPG

IMG_9186.JPG

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie super ! Fajnie tak razem polatać , pogadać i wymieniać się doświadczeniem : ja zawsze o tym wspominam ,że wokól mojej miejscowości w promieniu 50 km nie ma modelarzy .Najbliżej mam do Przylepu ( z tego co pamiętam Jarek, jesteś z Zielonej Góry) także chyba się tam zapiszę do sekcji modelarskiej aby choć raz na jakiś czas poczuć przynależność do wspólnoty:)

Sądząc po zdjeciach trochę Was tam lata.

Fajne to lotnisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja !  Sam zauwazylem , ze 95% moich latan ,to prad .

EAGLE lata pewnie fajnie . Na razie mialem go dwa razy ; pokolowac , podowazac ( krotki jest i trzeba to zrobic bardzo blisko"prawdy" ) , ale w powietrzu jeszcze NIE BYL 🙂

Teraz juz jest z nim wszystko OK ( mam nadzieje ) i poleci nastepnym razem ( jutro ? ) . Dzisiaj niestety trening rowerowy.

 

 

5 godzin temu, Ares napisał:

Najbliżej mam do Przylepu ( z tego co pamiętam Jarek, jesteś z Zielonej Góry)

 

Nawet jechalem rowerem w sobote przez Przylep ( relacja w HP w dziale NASZE PEDALOWANIE ) !

Chlopaki lataja raczej w Chicago . W Przylepie to chyba tylko jakes eventy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Cigacicach to widzę ,że często duży lub bardzo duży  sprzęt.

Małe modele ( a takie buduję) oraz np. F3K to raczej Przylep. Ale w Cigacicach byłem  ostatnio motocyklem i lotnisko robi wrażenie nie mówiąc o modelach.

Mam nadzieje ,że uda się zobaczyć loty Jetów na żywo bo to w tej chwili chyba jest jedna z najefektowniejszych dziedzin modelarstwa.

Finansowo ale i pod względem użytkowania na co dzień ,klasa dla mnie nierealna ale popatrzeć przecież zawsze można.

Aha , napiszcie Panowie kiedy będzie piknik w Cigacicach , jak praca pozwoli to wpadnę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powyciagalem czesc moich wyscigowek ( POGO w samochodzie , a INVICTUS w modelarni ) , poczyscilem , naoliwilem kolka , pozrywalem jakies stare odlazace nalepki i przygotowalem je do latania. Kazda ma inne smiglo , wiec trudno porownac KTORA najszybsza. Jedynie "Sznurowka" lata na 8x8 , czyli na tym , na czym latac powinna . PROUD lata na 9x7 , a POGO na 9x6. PROUD ma tez nowy silnik , bo dedykowany z HK sie rozsypal 😞

Latania dzis jednak nie bedzie , bo wieje i sa mocne porywy . Zreszta dzisiaj wtorek , wiec beda interwaly na treningu kolarskim  . Jutro sroda , wiec klubowy gril i latanko ( ma byc max 4 m/s ) !

IMG_0035[1].JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, merlin71 napisał:

Pięknie tam macie to zagospodarowane, a trawka wygląda jak sztuczna, taka dopracowana. Tak na zdjęciach to jak jakaś wykładzina...  😄

 

Wiesz , ze tez zauwazylem , ze w tym roku jakas ta trawa taka CUDOWNA . Nie wiem w sumie dlaczego , bo malo wiosna padalo , ale tutaj zawsze wilgotno ( od morza ) i to moze dlatego. No i cieta raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj zamiast na rower , poszedlem polatac. Zabralem ze soba De Nighta i musialem sobie MOCNO przypomniec, co potrzebne jest do latania na "spirytusie". Nie zapomnialem niczego , wiec moglem go odpalic i przetestowac ! Silnik odpalil od pierwszych "przekrecen" rozrusznika. Chodzi cichutko ( OS Max 55 AX ) , troszke jak czterosuw bez zaworow 😅   Pierwszy lot srednio udany, potrzeba bylo bardzo duzo trymowac. Pozniej juz duzo lepiej i jest juz dosyc blisko idealu. Musze na 100% zalozyc wieksze kolka, bo troszke mu "ciezko" idze w trawie. Lata bardzo fajnie i bede go na 100% bral ze soba czesciej.  Poznalem dzisiaj nowego "klubowicza", chlopaka ktory lata COMBATami. Mial ze soba 2 modele , ale latal tylko tym ktorego zdjecie zalaczam ponizej. Z lotniska wygonil nas deszcz , ale posiedzielismy jeszcze w klubie ponad godzinke, pijac kawke i gadajac o modelach 😉

 

IMG_1046[1].JPG

IMG_1047[1].JPG

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2022 o 19:49, merlin71 napisał:

Hehe...  😃

Fajna skrzynka startowa. Pomysłowa. Podoba mi się.  😃

Ma jeszcze dwa "przypinane" boczki ( np. na paliwo ), ktorych nie zabralem ze soba. 

 

To TA https://www.rcobchod.cz/produkty/startbox-plastovy-P29048.html

 

Teraz sie dopiero obudzilem ; Tobie sie podoba JEGO skrzynka 😅 !!!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarek996 napisał:

Ma jeszcze dwa "przypinane" boczki ( np. na paliwo ) , ktorych nie zabralem ze soba. 

 

To TA https://www.rcobchod.cz/produkty/startbox-plastovy-P29048.html

 

Teraz sie dopiero obudzilem ; Tobie sie podoba JEGO skrzynka 😅 !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pierwsze loty za ploty!  Wykorzystujac fantastyczna pogode (15 stopni) poszedlem na premierowe loty. Wialo troszke wiecej jak zapowiadali (okolo 5 m/s, a mialo wiac tylko 2), ale milo bylo spotkac kilku kolegow. Polatalem ze 4-5 razy, a za chwile ide sie przejechac rowerkiem. Moze jutro tez pojde, bo ma byc okolo 2 m/s (choc nie tak juz cieplo). Za tydziem mamy weekend "roboczy" na lotnisku, a za dwa oficjalne otwarcie sezonu. 

IMG_4832[1].JPG

IMG_4833[1].JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , ja jeszcze w tym sezonie niestety nie polatąłem.

Jarek , ja teraz twój ziomek jestem bo zapisałem się do klubu w Zielonej Górze ( Przylep) . 

Chciałbym już rozpocząć sezon ale są  chwilowe kłopoty i trudno się skupić, to lepiej nie narażać modeli:)

Ładnie tam macie w Malmo. Super lotnisko i fajne stoły. 

Wesołyh Świąt dla wszystkich modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.