Skocz do zawartości

Co to za cudo?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałam w "powitalni" proszę Was o pomoc w sprawie mojej łódki...

Kupiłam ją może z 10 lat temu, nową i nigdy nie wyjęłam z pudła  :rolleyes:

Nie wiem jaką ma moc, nie wiem jaki to model... Pomożecie w rozwiązaniu zagadki? 

Ma 130cm, resztę widać na zdjęciach :)

 

15bc031d44675ab936b931622be6a354.md.jpg
f833ad03f88419524864dc29c6b1ba23.md.jpg
4d69823f9c1eeaa665d1b25bfa8581f3.md.jpg
a268b1c0671cdba2ed5b81e48f57bfc8.md.jpg
c93b932f75e2d81ee6e396f60e54ab5b.md.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli dobrze widzę - bo autor jakoś tak tajemniczo porobił foty :D - to silnik benzynowy. W tego typu modelach najczęściej (?) siedzi 26cm. W moim modelu tej samej długości taki właśnie siedzi. Bardzo fajnie i widowiskowo pływa się takimi modelami. Zawsze przyciągają zaciekawionych gapiów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki:)

Jak to uruchomić? :)

 

Do nadajnika wkładasz baterie. Do odbiornika w łodzi podłączasz pakiet (to żółte z napisem FUTABA). Po tylu latach te pakiety raczej są martwe - należy kupić nowy pakiet o podobnych parametrach - 4.8 - 6V max. Sprawdzasz czy serwa się ruszają na ruchy drążkami

Lejesz paliwo z domieszką oleju do silników 2T (trochę jak do kosiarki). włączasz zapłon i ciągniesz za rączkę z uchwytem aż zaskoczy.

Jak zaskoczy kładziesz na wodę i ziu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, jeśli faktycznie nigdy nie miałaś do czynienia z silnikami spalinowymi i takimi łódkami to popieram przedmówcę. Popytaj czy w Twojej okolicy nie ma doświadczonych modelarzy którzy pomogli by Ci w uruchomieniu tej łódki. Raz, że to faktycznie jak na pierwszy raz niebezpieczne a dwa można łatwo zniszczyć silnik. A do tego ktoś Ci musi tą łódkę potrzymać, więc na pewno ktoś doświadczony byłby bardzo przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie jedynie co nieco uzupelnic:
 

Do nadajnika wkładasz baterie. Do odbiornika w łodzi podłączasz pakiet (to żółte z napisem FUTABA). Po tylu latach te pakiety raczej są martwe - należy kupić nowy pakiet o podobnych parametrach - 4.8 - 6V max. Sprawdzasz czy serwa się ruszają na ruchy drążkami
Lejesz paliwo z domieszką oleju do silników 2T (trochę jak do kosiarki).


Potem pompujesz paliwo ze zbiornika do gaznika (przy gazniku powinien znajdowac sie taki gumowy przycisk - zasada dzialania identyczna, jak kiedys w spryskiwaczach szyb w "maluchach").
 

włączasz zapłon


Nastepnie wlaczasz choke (to taka dodatkowa dzwigienka przy gazniku).
Po czym ciagniesz za raczke z uchwytem az silnik pierwszy raz "burknie" (zwykle bardzo krotko).
A teraz wylaczasz choke.
 

i ciągniesz za rączkę z uchwytem aż zaskoczy.
Jak zaskoczy kładziesz na wodę i ziu....

 

 

Szczerze to lepiej nawiąż kontakt z jakimś modelarzem który by Tobie to uruchomił. Taka śruba i silnik spalinowy mogą naprawdę zrobić krzywdę z tym nie ma żartów.


Tak jest mimo wszystko najlatwiej. Silnik wyglada na chinski a te czesto posiadaja chinskie gazniki, ktore to lubia kaprysic. Poczatkujacy nie poradzi sobie z diagnoza.

No i sama regulacja gaznika (bez wzgledu na jego pochodzenie) tez nie jest bez znaczenia - bez odrobiny doswiadczenia moze byc trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia w Bergen mieszka wielu wyczynowych modelarzy którzy startują w klasach Ofszor i FSR H jako jedna znajlepszych ekip na Świecie, poszukaj miejsca gdzie oni trenują i tam znajdziesz pomoc samemu bez doświadczenia bym nie zaczynał chyba że chcesz ten model skasować w 1 podejściu, nie mając wiedzy i doświadczenia z takimi modelami nie poradzisz sobie z dobrym skutkiem,  przepraszam że tak bezpośrednio to piszę ale FSRami zajmowałem się jako zawodnik i instruktor ponad 45lat więc znam temat od podszewki. 

 

 

PS.Oprócz uruchomienia wymaga wiele ustawień aby go nauczyć dobrze pływać.

 

 

                                                     Sędzia instruktor  zawodnik organizator zawodów.

 

 

                                                                                                             Władek            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.