Skocz do zawartości

Pzl 130 Orlik TC II


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Długo się nic nie działo, bo musiałem się znowu oddać w łapki lekarzy. Nie, nie korona, tylko musieli mi pogrzebać w drugim kolanie i je trochę usprawnić. No i teraz jest czas na budowanie?. Mocowanie silnika, powoli będzie dalszy ciąg.

 

41.thumb.JPG.069586e254cface0bc1fb78b4946db3f.JPG

 

42.thumb.JPG.e327877bf367227af9078dbc369bd281.JPG

 

a tu kadłub Orlika w towarzystwie kadłuba modeliku Astro Hog na spalinkę (powstał w ciągu ostatnich kilku dni )

43.thumb.JPG.4a42334e3e1d0bd788e8b19c87208070.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powolutku do przodu z Orlikiem. Z zestawem Orlika od Marka zakupiłem również rolkę folii satynowej do pokrycia. Kilka elementów okleiłem i muszę napisać, że kiepsko to wychodzi. Być może coś źle robię. Folia strasznie cieniutka i delikatna, trzeba pilnować temperatury przy oklejaniu. Kiepsko się trzyma oklejanych elementów i można łatwo powichrować powierzchnie oklejane (stateczniki, lotki). Wobec tych trudności postanowiłem "wykończyć" powierzchnię modelu papierem typu Natron (dinozaury?  wiedzą o co chodzi i jaki to papier) na klej wodorozcieńczalny do drewna. Celowo nie piszę Wikol bo używam Pattexu?. Tani ten papier nie jest. 12 arkuszy 420x500mm kosztuje 125,- zł?.

 

44.thumb.JPG.b9cc4e94bf9d56bcc6304f6cddbfb078.JPG

 

45.thumb.JPG.39b2c6e1d0f6d43904ab3189b4c3edcf.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - gdy będziesz w Obi to przyjrzyj się papierowi z firmowym nadrukiem na stanowisku do pakowania zakupów.

Mnie przypomina on do złudzenia cienki Natron, ma te charakterystyczne prążki i jak na swoją grubość jest stosunkowo mocny.

 

Gdyby to było "to" wystarczy kupić jakiś drobiazg i gruuuuuuuuuuuuuubo go zapakować...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rob Mc Fly napisał:

Andrzeju - gdy będziesz w Obi to przyjrzyj się papierowi z firmowym nadrukiem na stanowisku do pakowania zakupów.

Mnie przypomina on do złudzenia cienki Natron, ma te charakterystyczne prążki i jak na swoją grubość jest stosunkowo mocny.

 

Gdyby to było "to" wystarczy kupić jakiś drobiazg i gruuuuuuuuuuuuuubo go zapakować...?

bo to jest własnie "TO ", w "Ciastoramie " tez taki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, jak patrzę na ten papier to przypominam sobie siebie sprzed 16 lat przy pierwszym modelu! Z tym, że taki papier kupowało się po kosztach na poczcie :) Powiedz jak zamierzasz to wykończyć? Będziesz coś robił z krawędziami papieru(szlifowanie/szpachlowanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za wszystkie namiary. Wiem, że takie papiery można w tej chwili dostać bez problemu. Ten który stosuję, to konkretnie papier śniadaniowy?. Ma już trochę latek. Co do wykończenia powierzchni, to statecznie będzie pomalowana. Jeśli łączenia papieru będą mocno widoczne to trochę poszpachluję. Oblot będzie bez malowania , tylko oklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.