Skocz do zawartości

Pzl 130 Orlik TC II


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

O modelu nie zapomniałem, trochę czasu trwało oklejanie papierem. Ponadto inne rzeczy zabrały mi trochę czasu. Model już oklejony całkowicie, jeszcze raz zagruntowanie całości klejem, małe szlifowanko , na to podkład i wyposażenie do oblotu.

 

46.thumb.JPG.066b7d7136c735f6b5380f277d6addc9.JPG

47.thumb.JPG.d696f091b115227a0d1634eef6bd5e1c.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Małe szpachlowania i podkład

 

48.thumb.JPG.47ceedcf156dc1d09524634e70751ceb.JPG

 

49.thumb.JPG.c3e8f5ccef8d49f112d30c860c8cdc68.JPG

 

50.thumb.JPG.992f370b60c78202c0d3f7c7617b6568.JPG

 

na środkowej fotce pomalowany ster kierunku docelowo. Farba ciemniejsza niż w oryginale, ale musi zostać. Z palety kolorów Motipa mam tylko dwa odcienie szarości. Na żywo ten ciemniejszy kolorek jest ciemniejszy niż na zdjęciu.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O, dawno tu nie zagladalem i prosze - juz niewiele brakuje do ukonczenia. Orlik wyglada super! Nastepny elegancki model eleganckiego samolotu.

 

Andrzej, powiedz, dlaczego okleiles ten model zwyklym papierem, a nie japonskim? Jakos nie potrafie sobie wykombinowac uzasadnienia. Przeciez japonka posiada dlugie wlokna, co daje jej stosunkowo duza wytrzymalosc, a lzejsza od zwyklego papieru tez jest. No i szpachla lepiej sie na niej trzyma oraz daje polozyc ciensza warstwa i lepiej na gladko wyszlifowac. Moim skromnym zdaniem, same zalety w porownaniu ze zwyklym papierem. Cos przeoczylem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.