Skocz do zawartości

Dlaczego Taranis jest najlepszy?


Kalafior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam 6 kanałową aparutrę Flysky do której z biegiem czasu zakupiłem ponad 10 odbiorników. Jednak śledząc różne kanały na YouTube widzę, że większość osób lata na Taranise. Jestem przed zakupem kolejnej apartury i zastanawiam się czy zmieniać na Taranisa czy rozważyć zakup nowszej aparatury FlySky. Ktoś coś mógłby podpowiedzieć. Mam około 800 zł na ten cel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie jest najlepszy.

Albo inaczej -najlepszych aparatur jest tyle ilu modelarzy. Każdy kupuje najlepszą.

 

Ja mam najlepszą aurorę i najlepszego optica -inny kolega grapnera, inny futabę niektórzy jeti a niektórzy Flysky. itd.

A naprawdę najlepsza do czego ?  Najlepsza za ile ?   Jak drogie modele będą sterowane ? Jak często będziesz jej używał ?  Do rekreacji czy na zawody ? itd. Najlepszych aparatur są dziesiątki.

 

Musi byś solidna bezawaryjna i wygodna. Zapewniać pewny link.

  Pomyśl ile kanałów i jakich funkcji będziesz potrzebował -sprawdź które mają to co potrzebujesz.  Wybierz z nich te które mieszczą się w zakładanym limicie ceny. Weź w łapy -pomacaj.  I wybierz najlepsza dla siebie. I dobrze żeby na lotnisku obok Ciebie kilka osób miały takie same -to pomogą w ustawieniach itp.

 

Ja np nigdy nie kupiłbym Taranisa -nie lubię grzebać w oprogramowaniu, nie lubię badziewnego plastiku i wyglądu jak zabawka ze świecidełkami...  Ale to mój wybór i mnie ma pasować.

Ktoś inny nie będzie lubił dotykowych wyświetlaczy i gotowego dość sztywnego oprogramowania -a będzie chciał sam kombinować z częstym wgrywanie poprawek -więc Aurora będzie nie do przyjęcia  A może taranis .będzie super -co kto lubi to wybiera.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat taranis jest fajny w dotyku i nie ustępuje np. Futabie a możliwości na rzeczywiście duże. Możesz sobie zostawić nadajnik i odbiorniki i bedzie budzetowo. Ja odkupilem z walizką i jednym odbiornikiem za 600 PLN.

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Zmieszany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taranis , Horus , Jumper T16  i inne  podobne działają na oprogramowaniu OpenTX  jest bardzo rozbudowany system.  Ja mam Jumper T16 z modułem wieloprotokołowym mogę bindować bardzo dużo odbiorników różnych marek - polecam .

A cena nie jest wysoka https://pl.aliexpress.com/item/4000576847133.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2864222eunQokt&algo_pvid=b1d281d9-adec-44ac-bfef-b474e7deb1cf&algo_expid=b1d281d9-adec-44ac-bfef-b474e7deb1cf-8&btsid=7d1fd48e-198a-4509-b2bb-c449881c3e41&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_55

 

Najnowsza wersja ma drągi halotronowe i wbudowany moduł  wieloprotokołowy  i można dołączyć 2 -gi moduł w zależności od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek_Spy napisał:

Akurat taranis jest fajny w dotyku i nie ustępuje np. Futabie ....

 

 

 

 

A której futabie -bo ta firma robi chyba kilkanaście modeli aparatur ?

parafrazując            Agilla to fajny  samochód i nie ustępuje np. Mercedesowi.      ale pytanie nie ustępuje  a-klas czy s-klas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dodam trzy grosze. Kupiłem Taranisa XD9+ jesienią i działa bez problemów,poza jednym,który był z mojej przyczyny w związku ze złym  montażem odbiornika typu R9 Slim  .

Na ten typ zdecydowałem się z trzech powodów 1. Mój kolega modelarz lata posługując się Taranisem dwa sezony  i ani razu nie zawiódł .2. Pomimo popularności tejże aparatury nie widzę aby była wystawiana na sprzedaż przez modelarzy,co w innych popularnych typach jest częste.  3. Stosunek:cena do możliwości i pewności. .. Rozwinięta i skomplikowana procedura programowania ustawień mnie nie odstrasza .Jest ciekawa i możliwa do opanowania przez chcącego,acz wymagająca nieco wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, romsonic napisał:

Hej. Dodam trzy grosze. Kupiłem Taranisa XD9+ jesienią i działa bez problemów.....

Na ten typ zdecydowałem się z trzech powodów 1. Mój kolega modelarz lata posługując się Taranisem dwa sezony  i ani razu nie zawiódł ….

 

 

1 czy   2 sezony to żadna trwałość -to  o niczym nie świadczy. Nie twierdzę, że taranis jest dobry lub zły -tylko że takie info to jeszcze nic nie znaczy. Taranis jest średnio dobry -dla niektórych będzie najlepszy. A dla niektórych nie do przyjęcia.

Ja kupiłem optika  około 2000r (jak tylko wszedł do produkcji) -też działa do tej pory.  Nie kilka sezonów tylko 20.   A stary  optik  to żadna wysoka półka  -niektórym się psuły -mój działa (ale nigdy nim nie rzucałem itp.) 

 

     I nie liczymy że problem bo się radio popsuło i musimy naprawić -liczymy ile jest wart model który potencjalnie spadnie i jakich szkód może narobić. Aparaturę ZAWSZE kupujemy z perspektywy modeli które będziemy nią sterować.  Podstawowe zasady doboru podałem wcześniej.

Taranis jest średnim radiem jednym z wielu -dla niektórych będzie super dla niektórych nie do przyjęcia. Ważne, żeby wybrać świadomie -i ma to Kolego pytający  być Twój wybór -czy konkretnie Tobie pasuje. To nie Kolega będzie tym sterował -tylko Ty. To ma być jak buty -na miarę i pasujące do reszty stroju.

Pytań i wątków o wyższości jednej aparatury nad inną (także o taranisie) było chyba setki. Nie da się i nie ma sensu prosta porada co lepsze bez wgłębiania się w szczegóły.  Co lepsze -do czego i dla kogo trzeba się zastanowić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest prosty

 

22 godziny temu, Kalafior napisał:

Witam.

Posiadam 6 kanałową aparutrę Flysky do której z biegiem czasu zakupiłem ponad 10 odbiorników. Jednak śledząc różne kanały na YouTube widzę, że większość osób lata na Taranise. Jestem przed zakupem kolejnej apartury i zastanawiam się czy zmieniać na Taranisa czy rozważyć zakup nowszej aparatury FlySky. Ktoś coś mógłby podpowiedzieć. Mam około 800 zł na ten cel. 

 

Pisze co ma i ile ma wiec dyskusja na temat  czy Agilla czy Mercedes mija się z celem Futaba ,Graupner , Hitec odpadają w tej cenie każdy nadajnik z OpenTX  jest w dobrej cenie .

Ja polecam Jumper T16 z modułem wieloprotokołowy jako radio uniwersalne . wszystkie 10 odbiorników będzie hulało

"Prawie Futaba" https://avifly.pl/pl/aparatury-rc/jumper-t16-pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w założonym budżecie 800 mieści się sporo aparatur  -także futaby hitec a graupnera. a lekko używane to nawet z trochę wyższej półki.

A Kolega nigdzie nie pisał, że potrzebuje lub chce Open TX...

Otwarte protokoły w aparaturach RC to temat kontrowersyjny -dla jednych użytkowników zaleta dla innych przekleństwo.

Kolega musi  wybrać dla siebie. Najlepsza dla siebie i nie ma co kolejnej gównoburzy "moja najlepsza"  To co zachwalasz Ty lub ja wcale nie musi być dobre dla Niego.

 

Idąc tym tokiem myślenia (że taranis lub Jumper najlepsze)  -na żadnym filmie z zawodów nie widziałem żeby zawodnicy używali taranisa, jumpera itp...

a futabę graupnera  owszem. Czyżby  wszyscy zawodnicy byli głupi i nie potrafią wybrać najlepszej  taranis….     ???

taka dyskusja mija się z celem.

Kolego Kalafior -pomyśl jakich funkcji będziesz potrzebował i o radę zapytaj Kolegów którzy latają obok Ciebie -obejrzyj i pomacaj ich aparatury. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, latacz napisał:

w założonym budżecie 800 mieści się sporo aparatur  -także futaby hitec a graupnera. a lekko używane to nawet z trochę wyższej półki.

A Kolega nigdzie nie pisał, że potrzebuje lub chce Open TX...

Otwarte protokoły w aparaturach RC to temat kontrowersyjny -dla jednych użytkowników zaleta dla innych przekleństwo.

 

 

Ani ACCST ani ACCESS nie jest otwartym protokołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autor wątku ma Flysky 6 kanałowe to Taranis z OpenTX będzie najlepszym wyborem w założonym budżecie. To oczywiści pod warunkiem, że gotów jest poświęcić czas na poznanie sposobu programowania OpenTX. Daje ono bardzo duże możliwości i elastyczność ale kosztem jest wysoki nakład pracy potrzebny na opanowanie obsługi.

Odwoływanie się do zawodników i używanych przez nich aparatur za >1000€ jest takie trochę niepoważne w rozważanym budżecie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zipp napisał:

 

Odwoływanie się do zawodników i używanych przez nich aparatur za >1000€ jest takie trochę niepoważne w rozważanym budżecie..

 

dokładnie tak samo niepoważne jak odwoływanie się do siebie bo ja taką mam lub bo kolega ma...  lub jak podawanie, że taka najlepsza bez żadnych szczegółów.

a jeśli nie zauważyłeś ironii w moim wpisie...   

 

a wysoki nakład pracy w opanowaniu obsługi (i w programowaniu każdego kolejnego modelu) nie każdemu pasi.  jak jest z pytającym -nie wiemy .

 

jeśli ma flysky -to mogę napisać, że kolejnym najlepszym będzie hitec aurora  i będzie w tym dokładnie tyle prawdy co w tym co Ty piszesz , że taranis. Samo stwierdzenie że ta lub tamta  nieoparte  analizą możliwości aparatury i potrzeb pytającego jest g warte...  i oba stwierdzenia to żadna prawda objawiona -nie znaczą nic. I nie ma co się sugerować wpisami ta jest super. zawsze trzeba dowiedzieć się dlaczego. i w czym lepsza/gorsza od innych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slidery.     wygodne do obsługi klap, lotkohamulców itp.

 

  aurora czy stary optic też mają.  około połowy aparatur ma.  a połowa nie ma...  ja sobie bez tych bocznych suwaczków nie wyobrażam latania motoszybowcem -ale to moje przyzwyczajenie.  wielu pilotów tego nie używa -co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.