Skocz do zawartości

Dlaczego Taranis jest najlepszy?


Kalafior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę rozważam zakup innej aparatury gdyż 6 kanałów już mi nie wystarcza. Ten Flysky nie zawiódł mnie nigdy i z uwagi na odbiorniki najbardziej odpowiadałoby mi zakupienie innego Flyskya jeśli doświadczeni modelarze nie odradzają z jakiś powodów tej marki. Latam kilka razy w tygodniu ale jestem zupełnym amatorem. Dziękuję za dużo odpowiedzi przeczytałem wszystko i pomogą mi na pewno one w decyzji. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3grosze. 

Mam starenkiego MC3010 kupionego za prawdziwe niemieckie Marki.

 

Ale mam też Taranisa X9D+ i QX7.

Radio jak radio. Jak się dba to się ma.

Moduł wewnętrzny w X9 padł po tym jak uszkodziła się antena. Od tamtej pory mamy w nim crossfire. X7 tez lata na crossfire. Boczne 3 przyciski do sterowania menu pomimo wielokrotnego naprawiania ciągle odpadają a właściwie wpadają do środka. Przełączników i suwaków jest tyle że w normalnym samolocie ciężko jest wykorzystać chociaż połowę. Wymieniliśmy tez gimbale na Hallotronowe - w jednym i drugim radiu. A w moim MC3010 są oryginalne potencjometry :)

 

Z perspektywy dronów Taranis to trochę przerost formy nad treścią. Bo po co 16 kanałów do sterowania dronem którego można ogarnąć na 6...

 

Ale zawodnicy dronowi latają głównie na tym. Czy jest to najlepsze radio? Absolutnie nie. Jest tanie. Jest potężne w swoich możliwościach.  I dlatego jest super popularne - coś jak Polonez. Ale daleko mu do Jeti Futaba Graupnera. Jak coś to ze stajni Frsky HORUS można porównać do Passata. 

 

W obecnej sytuacji kolega może kupić sobie np Taranisa i moduł Jumpera,  nadajnik Jumper T16. I będzie zadowolony. 

 

Dobrze było też napisane ze raczej nie rozważnie jest sterować modelem za 10kPLN za pomocą radia za 100zl. Śrub do układu hamulcowego w samochodzie nie kupujesz w markecie budowlanym....

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa a ile kosztowała ta stara aparatura za marki? I to wlasnie jest przyczyna jakości bo tanio.. I po taniosci chce. Dziwne stwierdzenie ze uszkodził sie bo antena odpadła... Dziwne jakby sie nie uszkodził a przyciski no cóż paluchy... Ale w ciągu tych kilkunastu lat wszystko sie zmieniło moce obliczeniowe procesorów, rozwiązania. Sadzisz ze potencjometr lepszy od halotronow? A lepiej mieć o jeden wichajster za duzo niż za mało.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taranis to OpenTX - bez tego i jedno i drugie nie było by tam gdzie jest. I jest to dobre oprogramowanie, jak nie najlepsze. Chociaż typowy modelarz niewiele z tego wykorzysta, albo zrobi bo kolega ma. A to tak nie działa.

Jednak reszta to już kwestia dyskusyjna. Znam kilka osób które latają tym na zawodach (latając 'droższymi' modelami), ale też znam kilka osób które miały to radio jakiś czas. Po tym czasie modele zaczęły im spadać w niewyjaśnionych sytuacjach. Raz sam widziałem jak model bez kontroli pięknie pociągną po nowym audi tt - jakieś 30-50 m od pilota. No i  zmienili radia na inne. Z zasady na Jeti.

Je może bym kupił, ale musiał bym w nim wymienić moduł na inny. Ale jedyny pulpit w ofercie to słabo wyglądający ze starszą elektroniką X9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Marek_Spy said:

Taaa a ile kosztowała ta stara aparatura za marki? I to wlasnie jest przyczyna jakości bo tanio.. I po taniosci chce. Dziwne stwierdzenie ze uszkodził sie bo antena odpadła... Dziwne jakby sie nie uszkodził a przyciski no cóż paluchy... Ale w ciągu tych kilkunastu lat wszystko sie zmieniło moce obliczeniowe procesorów, rozwiązania. Sadzisz ze potencjometr lepszy od halotronow? A lepiej mieć o jeden wichajster za duzo niż za mało.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Marku. Nie wiem o co Ci chodzi. Czepiasz się dosłownie wszystkiego. Napisałem jakie są moje doświadczenia. Podałem obiektywne obserwacje i fakty. Wnioski każdy wyciągnie sobie sam.

 

A potężny jest. Może do Poloneza to kurat mało pasuje ? . Natomiast reszta jak najbardziej.

 

Fakt faktem że w porównaniu do innych nadajników z gotowymi  "programami" to radio z Open TX ograniczone jest tylko wyobraźnią użytkownika. 

 

Natomiast pierwszym radiem które mogło miksowac wszystko ze wszystkim ponad 20 lat temu był właśnie Multiplex serii MC4000 i mniejsi bracia MC3010 i 3030.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jarek996 napisał:

 

To troche dziwne stwierdzenie Jurek , gdyz widzialem juz WSZYSTKIE aparatury z modulem JETI , ale nigdy JETI z czyms innym ............

Chodziło mi o Taranisa. Ale w sumie....o jeti też, bo mam za duzo odbiorników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bodzioch napisał:

Zawsze możesz zmienić oprogramowanie w nadajniku i mieć 10 kanałów jeżeli to radio Ci na razie odpowiada. Chyba że masz FlySky i6X to tam masz 10 kanałów.

Mam dokładnie takie radio ale ja mam 6 kanałów. Czy zmieniając oprogramowanie mogę mieć 10 kanałów w tej aparaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając na podstawie kolejnych odpowiedzi. Nie latam quadrocopterami ani modelami samolotów za 10k a raczej budżetowymi i nigdy nie byłem nawet (żeby popatrzeć nad czym ubolewam i chcę to szybko zmienić) na zawodach.W tym momencie jestem na etapie prób latania FPV  quadrocopterem moim celem jest nauczyć się latać freestyle. Zupełnie nie myślę o zawodach. Moje pytanie miało na celu nadanie w którym kierunku pójść jeśli zdecyduję się na zakup nowej apartury (w zakładanym budżecie lub jeśli okaże się, że jest niewystarczający rozważeniem zwiększenia go i zakupu czegoś droższego gdyż będą ku temu znaczące przesłanki). Wiem, że jest mnóstwo osób, które mogą się w tym temacie wypowiedzieć ze swojego doświadczenia a właśnie o doświadczenie mi najbardziej chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kalafior napisał:

Uzupełniając na podstawie kolejnych odpowiedzi. Nie latam quadrocopterami ani modelami samolotów za 10k a raczej budżetowymi i nigdy nie byłem nawet (żeby popatrzeć nad czym ubolewam i chcę to szybko zmienić) na zawodach.W tym momencie jestem na etapie prób latania FPV  quadrocopterem moim celem jest nauczyć się latać freestyle. Zupełnie nie myślę o zawodach. Moje pytanie miało na celu nadanie w którym kierunku pójść jeśli zdecyduję się na zakup nowej apartury (w zakładanym budżecie lub jeśli okaże się, że jest niewystarczający rozważeniem zwiększenia go i zakupu czegoś droższego gdyż będą ku temu znaczące przesłanki). Wiem, że jest mnóstwo osób, które mogą się w tym temacie wypowiedzieć ze swojego doświadczenia a właśnie o doświadczenie mi najbardziej chodzi. 

 

Kup FrSky. Nie pozałujesz. Jak masz mało kasy to QX7 albo X9 Lite. OpenTX, tanie i dobre odbiorniki, małe quady BNF tez są na FrSky. Masz jakby co to Crossfire (są mody na małe moduły).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.