Skocz do zawartości

Dlaczego Taranis jest najlepszy?


Kalafior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, AndrzejC napisał:

Jako, że tak się złożyło,że w ostatnich czasach przetestowałem pod tym względem i Taranisa, i Graupnery  mogę stwierdzić jedno Taranis to dość marna kopia MX 22. No i to oprogramowanie, do którego potrzebna jest wiedza tajemna...

 

No fakt, dla kogoś kto całe życie korzystał ze schematów producenta graupner/futaba itd, ten soft to porażka, ale mi się udało ! Teraz już nie chcę innego. Jednak innym którzy mają wątpliwości, nie polecam .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze. Gratuluję poznania wiedzy tajemnej oprogramowania Open coś tam.

Myśmy  tez swego czasu opanowali, tyle że ja nie mam czasu na pomoście  w czasie zawodów na dywagacje co nacisnąć, żeby np mi się ustawienia miksera steru i klapy zmieniły lub inne, w zależności od panujących warunków na wodzie. W Graupnerze to jest chwila moment. A w Taranisie juz nie do końca i dlatego min Taranis dla mnie jest be i używa go od jakiegoś czasu jakiś Słoweniec (chyba). Choć Graupner też jest do kitu z powodu j/w.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zapytać, jak radził kolega @latacz: co masz, czego potrzebujesz?

Padłaby odpowiedź: to co mam jest o.k. ale chcę więcej kanałów.

Potem kol. @Bodzioch napisałby poniższe

5 godzin temu, Bodzioch napisał:

Marcin jeżeli masz i6X to masz 10 kanałów które trzeba tylko włączyć.

Menu -System-Aux switches i uaktywniasz wszystkie przełączniki oraz ustawiasz Ch:10  i zapisujesz 

Wyłącz radyjko ,załącz dla pewności i powinno być 10 kanałów.

 Dla sprawdzenia przejdź  na "Display" naciskasz "DOWN" i przechodzisz na kanały 7 - 10 z podglądem.

I byłoby po sprawie.

A tak są 3 strony, w połowie o wyższości Świąt... ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie proszę, którego Taranisa Q X7 mam kupić:  w wersji międzynarodowej czy EU ?

Jakieś znaczące różnice w funkcjonalności tych aparatur występują?

https://hobbyking.com/en_us/frsky-taranis-q-x7-eu-version-digital-telemetry-radio-system-2-4ghz-accst-black-no-plugs.html

https://hobbyking.com/en_us/frsky-taranis-q-x7-int-l-version-digital-telemetry-radio-system-2-4ghz-accst-black-no-plugs.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Janekm napisał:

Panowie, powiedzcie proszę, którego Taranisa Q X7 mam kupić:  w wersji międzynarodowej czy EU

to zależy od posiadanych odbiorników, najlepiej jednak wersję EU - taka powinna być używana w EU, jak sama nazwa wskazuje.

W razie czego można przeprogramować(bo różnica tkwi w oprogramowaniu) nadajnik lub odbiornik bo muszą być z jednej drużyny by chciały działać ze sobą.

 

Wersja Int może mieć dziwną wtyczkę do ładowarki baterii. Zasadniczą sprawą jest jednak to, że wersję Int kupisz tylko z magazynu w HK, a EU również z magazynu europejskiego(choć w tej chwili nie ma). Kupując z HK można się liczyć z naliczeniem VAT przez UC i dodatkowym kosztem przesyłki (przy zamówieniu poniżej 250$)

Warto może zaczekać na uzupełnienie stanów magazynowych w EU lub UK, jeśli Ci się bardzo nie spieszy..

 

ps1:

Ewentualnie kupić w PL - trochę drożej (529pln w 77) ale gwarancja bardziej realna i jest od ręki:-)

 

ps2:

Jeśli aparatura ma być do (moto)szybowców to chyba jednak wersja X9D+ będzie odpowiedniejsza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zipp napisał:

 

ps2:

Jeśli aparatura ma być do (moto)szybowców to chyba jednak wersja X9D+ będzie odpowiedniejsza..

 

Masz na myśli obecność sliderow, czy jakieś inne funkcjonalności? Pytam z ciekawości. Sam zamówiłem QX7 z HK, ale jeszcze nie uruchomiłem. Latam bardzo amatorsko, motoszybowcami również i szukałem niedrogiego następcy dla mojego Flash 5X z większymi możliwościami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może przewrotnie spytam -co takiego do normalnego modelu można zaprogramować w taranisie czego nie ustawię w hitec aurora lub w średniej klasy futabie, graupnerze z typowym zamkniętym oprogramowaniem ?

 

 oprócz tego, że w aparaturze średniej klasy z  tradycyjnym zamkniętym  oprogramowaniem w ciągu kilku sekund odpalam potrzebny mikser lub regulacje -i to działa 100% powtarzalnie ?

 

 

normalny model -mam na myśli jakąś łódkę, samolot, motoszybowiec lub heli  czy drona z praktycznie dowolną liczbą powierzchni sterowych.

Bo oczywiste, że sterowania np jakiegoś robota kroczącego jako nietypowego  typowe radio z typowym zamkniętym oprogramowaniem  nie ogarnia...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, latacz napisał:

a może przewrotnie spytam -co takiego do normalnego modelu można zaprogramować w taranisie czego nie ustawię w hitec aurora lub w średniej klasy futabie, graupnerze z typowym zamkniętym oprogramowaniem ?

 

 

Ustawisz. Ale za cenę Hiteca Aurora kupisz 2x Taranisa X9 lub 3 sztuki X7... Dlatego wybór początkującego jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla początkującego to uważam, że należy uczyć się pilotażu i w kilku  prostych krokach ustawiać model...    początkującemu to potrzebny prosty pewny sprzęt a nie możliwość  zaawansowanych ustawień... 

 

 Aurorę podałem ty jako luźny przykład -tylko dlatego, że taką mam -są i inne tańsze nadajniki które ogarną wszystko co w ciągu kilku lat może potrzebować modelarz...  jako, ze open TX  jak tu czytam może o wiele więcej -to po prostu pytam co więcej może ?

bo osobiście widzę głównie plastik-fantastic  i potrzebę magi, żeby ustawić podstawowe rzeczy....

 

to trochę jak maść na szczury.   

(kup pan maść

-jak to działa ?

-a łapiesz pan  szczura, smarujesz równo po jednym boczku, potem po drugim boczku -i on za 3 dni zdechnie.

-  panie jak ja go będę miał  złapanego to ja go butem...

-a można i tak...  )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako początkujący bardzo dawno temu zacząłem od hitec flash 4 (totalnie co innego niż obecny flash)   -4 kanały z prostym komputerem gdzie miałem pamięć kilku modeli (chyba tylko 2 ?) i możliwość ustawienia punktów końcowych i rewersów oraz zapamiętania trymowań.

 po około 2 latach zmieniłem na flash 5 -bo potrzebowałem tylko dodatkowej pamięci modeli .  potem optic 6 - znowu możliwość zapamiętania większej ilości modeli oraz więcej kanałów miksery lotkohamulce klapy itp -w zupełności ogarnia do dziś wszystko czego potrzebuję po 25 latach latania.  A aurorę -kupiłem bo modne 2,4gHz, i bo telemetria fajna jest. Choć do kilku modeli nadal używam starego optica 6.

 

     Aurorę kupiłem tak jak pisze Zalesvw - tanio używaną.

najpierw zadbaną 2 letnią używkę ,  potem trafiła się używka po  jednym czy dwóch dniach latania za  niską cenę... więc kupiłem drugą .    wielu modelarzy kupuje na próbę a miesiąc czy dwa  później odsprzedaje bo np kolor wyświetlacza się nie podoba. Mój egzemplarz -Kolega sobie sprowadził -a po pierwszym dniu latania stwierdził, że jednak zostaje przy swoim dotychczasowym graupnerze Hot.    Jakiś czas miałem dwie  -potem starsza A9  "poszła w ludzi" i kolejnemu Koledze dobrze służy.

 

I bynajmniej nie uważam, że mam najlepszą aparaturę - mam optymalnie dopasowaną dla mnie -owszem mi się podoba i wystarcza ale są lepsze aparatury. Jak pół żartem już pisałem -jest tyle najlepszych aparatur ilu modelarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zalesvw napisał:

W większości te taranisy to chyba tak " mam żeby mieć , bo koledzy mają i mówią że fajne ", i szczegół że ani koledzy ani "posiadacz" nie wykorzystuje nawet połowy możliwości.

dosyć ryzykowne stwierdzenie..

co byś powiedział na takie, że chyba w większości posiadaczy Aurory to kupują ją by zaimponować kolegą co mają radia z zestawów RTF i "posiadacze" tych Auror nie wykorzystują nawet połowy możliwości?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko -ja nie wykorzystuję nawet połowy możliwości  Aurory. i pewnie nigdy nie wykorzystam.

 

A kupiłem bo ma te możliwości których ja potrzebuję -bo jest dla mnie wygodna(dobrze mi leży w ręcach)  , prosta w obsłudze,  wystarczająco niezawodna -i trafiłem dobrą cenę.

I bo na lotnisku gdzie latam są co najmniej 3 inne -więc blisko spytać jak coś najlepiej  ustawić... No i pewien wpływ miało, ze od lat używam nadajników hitec-a więc filozofia oprogramowania podobna...

 

A tak pewnie dalej latał bym z optikiem 6  i nie narzekał... bo poza telemetrią wystarcza do wszelkich w miarę normalnych modeli. praktycznie poza motoszybowcami nadal używam starego optica na 35MHz...

bo działa, bo go znam, bo mam kilkanaście odbiorników...  bo nie chce mi się przenosić modeli do innej aparatury...   bo stare 35MHz mniej wrażliwe na niektóre zakłócenia -a ja np lubię latać wysoko nad głową lub nawet trochę za sobą...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 18:40, Kalafior napisał:

Witam.

Posiadam 6 kanałową aparutrę Flysky do której z biegiem czasu zakupiłem ponad 10 odbiorników. Jednak śledząc różne kanały na YouTube widzę, że większość osób lata na Taranise. Jestem przed zakupem kolejnej apartury i zastanawiam się czy zmieniać na Taranisa czy rozważyć zakup nowszej aparatury FlySky. Ktoś coś mógłby podpowiedzieć. Mam około 800 zł na ten cel. 

 

Sorry nie chciało mi się czytać 4 stron :)

Jeśli masz aż 10 odbiorników a potrzebujesz więcej kanałów, predefiniowanych miksów, przełączników, sliderów itp to proponuje Ci naturalny przeskok na Flysky- i10.

 

Pomocnicze pytanie. Masz na kompie Linuxa czy Windowsa. Zamkniete opragoramowanie z gotowymi miksami to taki windows. Otwarte jak w taranisie to taki Linux. Jak nie boisz się dłubania w kodzie to jak najbardziej Taranis, jak wolisz korzystać z gotowych i nie odkrywać ameryki to zostań przy Flysky tylko wymień na mocniejszy nadajnik. Samo odblokowanie 10 kanałów nie da Ci tego samego jak więcej przełączników sliderów które masz w modelach wyższych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.