Skocz do zawartości

Dlaczego Taranis jest najlepszy?


Kalafior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swój pomysł na nadajnik. Jeżeli komuś dana opcja odpowiada to dlaczego nie .-) Jeżeli dane radio spełnia oczekiwania właściciela i jest dla niego niezawodne to temat jest zamknięty.

 

W internetach zawsze najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy w realnym życiu do powiedzenia mają najmniej, tak to już jest .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc od tematu na chwilę całkowicie, to ta łódka  Kol. Andrzeju, która weszła jak w masło w dużą łódź  zrobiła w tej dużej łodzi dużą dziurę, ale sama wyszła bez szwanku praktycznie, bo tą łódkę budował Kol. Bolo... A Bolo łódki buduje pancerne jak szwabskie  czołgi TYGRYS:D

O ile pamiętam to Meniu wyciągnął łódkę z dziury i popłynął w drugim biegu bez żadnej naprawy:).

I w 7,5 nigdy nie wszedł, bo się boi konkurencji i , ze w tyłek będzie brał?

Sorki za OT.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrzejC napisał:

I żeby nie było, że przesadzam. I to nie jest  fotomontaż...

ta latająca czerwona łódka była sterowana taranisem i to zdjęcie jest dowodem jaki ten taranis jest niebezpieczny, czy to jest tylko zwykły trolling?

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie twierdzę, że TARANIS  to kaszana. U nas w łódkach są tacy, którzy z tego radia korzystają i sobie chwalą. Zwłaszcza HORUS ma bardzo dobre notowania.

Próbowałem używać Taranisa X9D ale oprogramowanie mi nie pasowało więc sprzedałem.

Ja tylko próbuje uzmysłowić kolegom, ze zawodnicze pływanie czy latanie, to nie jest bułka z masłem, i trzeba się liczyć z konsekwencjami lekkiego podchodzenia do tematu. I moim zdaniem w tzw "wyczynie" im lepsze radio , tym lepiej

O Taranisie napisałem, O moich uwagach co do nowych koreańskich Graupnerów także,  z innymi radiami nie miałem nic do czynienia, więc się nie wypowiadam.

U mnie przyszła kolej na JETI DS12 i teraz to radio będzie używane do sterowania naszych łódek.

A czy się sprawdzi? Zobaczymy.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, Gregory, ale Panowie zadając to pytanie deklarują swoją całkowitą ignorancję w tym temacie, a także całkowitą nieznajomość tematu szybkich łódek.

 

Ja myślałem, że jak piszę do modelarzy w moim temacie o FSRach to piszę do jakby nie było- fachowców.... A tu widzę UGÓR.  Tu trzeba od podstaw zacząć.

Wy dwaj Koledzy prawdopodobnie nigdy nie widzieliście porządnej łódki w akcji, bo inaczej takich -przepraszam- durnych pytań byście nie zadawali.

 

Zapraszam na nasze zawody,  Być może panowie Dyletanci łodkowi zrozumiecie dlaczego 2,4 i dlaczego porządne radia...

Jak widzę, muszę zacząć od podstaw...Zapraszam do mojego tematu o FSR STD.

Matko kochana....

A.C.

--

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, AndrzejC napisał:

Sorry, Gregory, ale Panowie zadając to pytanie deklarują swoją całkowitą ignorancję w tym temacie, a także całkowitą nieznajomość tematu szybkich łódek.

 

Ja myślałem, że jak piszę do modelarzy w moim temacie o FSRach to piszę do jakby nie było- fachowców.... A tu widzę UGÓR.  Tu trzeba od podstaw zacząć.

Wy dwaj Koledzy prawdopodobnie nigdy nie widzieliście porządnej łódki w akcji, bo inaczej takich -przepraszam- durnych pytań byście nie zadawali.

 

Zapraszam na nasze zawody,  Być może panowie Dyletanci łodkowi zrozumiecie dlaczego 2,4 i dlaczego porządne radia...

 

 

Nie dlaczego porządne radia, bo to chyba logiczne ale dlaczego 2.4GHz? Zeby komuś nie włazić na kanał? Pytam bo nie wiem. Łódki FSR to dla mnie temat zupełnie nie znany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na koniec zróbcie listę zatwierdzonych - forumowych nadajników... Albo Listę zakazanego na pfmrc sprzętu. Bo wiadome... model można rozbić a jeśli to jeszcze model wyczynowy..... Dobrze że przynajmniej duże lotnictwo jest bezawaryjne.

ps. ktoś ma wiedze na czym latał pilot na zawodach f3f w Tajwanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xp3r napisał:

To może na koniec zróbcie listę zatwierdzonych - forumowych nadajników... Albo Listę zakazanego na pfmrc sprzętu. Bo wiadome... model można rozbić a jeśli to jeszcze model wyczynowy..... Dobrze że przynajmniej duże lotnictwo jest bezawaryjne.

ps. ktoś ma wiedze na czym latał pilot na zawodach f3f w Tajwanie?

Czemu tylko nadajników? Odbiornik jest ważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tematu został już rozwiązany i zaczęła się , jałowa dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą .

I po co każdy , ma taka aparaturę jaką ma i na jaką go stać , a wypadki się zdarzają z winy użytkownika lub elektroniki .

13 minut temu, xp3r napisał:

.Dobrze że przynajmniej duże lotnictwo jest bezawaryjne.

 

I tu masz rację czasem tylko zestrzelą jakiś samolot i gra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndrzejC napisał:

Sorry, Gregory, ale Panowie zadając to pytanie deklarują swoją całkowitą ignorancję w tym temacie, a także całkowitą nieznajomość tematu szybkich łódek.

 

Ja myślałem, że jak piszę do modelarzy w moim temacie o FSRach to piszę do jakby nie było- fachowców.... A tu widzę UGÓR.  Tu trzeba od podstaw zacząć.

Wy dwaj Koledzy prawdopodobnie nigdy nie widzieliście porządnej łódki w akcji, bo inaczej takich -przepraszam- durnych pytań byście nie zadawali.

 

Zapraszam na nasze zawody,  Być może panowie Dyletanci łodkowi zrozumiecie dlaczego 2,4 i dlaczego porządne radia...

Jak widzę, muszę zacząć od podstaw...Zapraszam do mojego tematu o FSR STD.

Matko kochana....

A.C.

--

Matko kochana a czy koledze nie przyszło do głowy ze bez względu na to czy to łódka czy latadło kwestia fal radiowych i propagacji jest taka sama ? Wszyscy sie zachwycili 2.4 i telemetrią al zapomnieli ze jest jeszcze fala nośna. Akurat to pasmo nie dość że zaśmiecone to jeszcze praktycznie bez ugięcia a woda doskonale je tłumi. Jeżeli te lodki są aż tak wymagające to co przeszkadza nadawać na 35 a  odbierać dane na 2.4 ? a dla lodzi kiedyś była zarezerwowana częstotliwość 27 ale tego nie jestem pewny. A chętnie zobaczę co osobliwego jest w lodkach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taranis nie jest najlepszy ! I to sobie zapamiętaj . 

Są lepsze firmy . Cokolwiek by nie mówić nie jest najlepszy.

I nie będę wyjaśniał mojego poglądu na tą markę .

Tak samo nie będę wyjaśniał dla czego zupa kalafiorowa  nie jest dla mnie najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A super sprawa ,że jest dyskusja,choć niektórych z nas męczy i chcieli by założyć klamrę zamknięcia.Nie trzeba .Z przeróżnej gadki  można wyczytać kilka sensownych rzeczy dla wiedzy. Jako niedawny posiadacz Taranisa oraz z czterech odbiorników ,,x" i trzech R9 nieco się doedukowałem ,jak też przygotowałem na ewentualne zdarzenia. Odnośnie 2,4 GHz i wody przerabiałem zwałki tak w systemie Hitec 2,4, oraz Multiplex 2,4 GHz  M.link. Hitec był słabszy od Multiplexa,jednak oba nie lubiły wody i ,,,,ścian" leśnych,więc na tereny zawodnione i tam gdzie są w pobliżu latania ,,ściany" zielonych lasów używam niezawodnego Optica 35MHz i odbiorników ,które jeszcze działają mimo upływu czasu. [Mam ich dużo,lecz wiele z nich się jąka i w ten sposób straszy.Kilka zaś działa niezawodnie ,tak wysoko,jak i nad wodą]] W związku z lataniem w w.w terenach zacząłem testować system FRSKy R-9 868MHz .Niestety ,mam tu kłopoty.Jeden z nich zapodam z fotografi.Aczkolwiek nie potępiam,bo jeszcze nie wiem na pewno dlaczego.  Dodam że na wspomnianych 2,4 GHz seriii X8 nie zdarzyły się jak dotąd problemy.  Ot takie wspomnienia z praktyki modelarskiej.  

Pozdrawiam niniejszym.

Roman B.

P1190062.JPG

P1190060.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza aparatura ale taranis to cena i nie najgorsza jakość, joystiki z halotronsmi powinny zapewnić duza niezawodność. Tor w.cz. jest taki jaki mu wsadzimy nawet mysle wsadzić do taranisa 35 MHz ale pewnie tego nie zrobię. Teraz pasmo 35 MHz jest puste a uciekanie z 2.4 GHz wydaje byc sie całkiem sensowne. Pięknie wyladowales na tym drzewie

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.