Skocz do zawartości

Duża piankowa półmakieta.


grzegor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie jak możecie. Jakie są dostępne do kupienia na rynku największe piankowe półmakiety samolotów ( lub coś choć trochę zbliżone do półmakiety ). Idealnie gdyby była KIT albo ew. ARF i miała niewielkie obciążenie powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...jeśli chodzi o szybowiec, największy dostępny to 3m FOX z firmy FMS  w dość rozsądnych pieniążkach.

Do lotu potrzebny jedynie pakiet oraz odbiornik, reszta galanterii zainstalowana.
https://profimodel.cz/pl/vetrone/156059-fox-3000mm-arf-8595241396576.html

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie scorpio-polska.pl znajdziesz modele produkcji E-flite: Cessna 150 oraz Carbon Cub, oba o rozpiętości około 2.2 metra. Przez chwilę był tam dostępny również T-28 Trojan. Nie są tanie, mają swoje słabsze strony, ale ogólnie to fajne modele. Więcej o nich znajdziesz na RCgroups.

Wiktor

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimoa jaką miałem o rozp. 3.4m ważyła 3.5kg do lotu z silnikiem TR 4260 i pakietem 4S 5000mAh.
Fascination z Topmodel.cz, rozp. 3.6m i waga do lotu 3kg .
Coś ten "lisek" podtuczony
Może jakiś fitness mu zrobić
I po co pakiet 6S.

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś racja utuczony skurczybyk. No ale przy tej wielkości musieli zagęścić piankę. Mimo to patrząc na filmik, koleś nie biega przy starcie po lotnisku jak opętany a latadło z łatwością wznosi się w powietrze. Podejrzewam że waga to cena sztywności modelu. Pamiętam że Blizzard z MPX był mały a ważył jak dorodna cegła, ale to tak na marginesie. Myślę że ten FOX poradzi sobie w większości warunków. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli go przystosowali do akrobacji tak jak Blizzard'a, to faktycznie może ten kilogram mieć więcej. Minimoa to był ponton, który leniwie bujał się między cumulusami, a Fascination to taki a'la F5J, a Fox to przecież akrobat

 

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimoa była piankowa? Jest obecnie w jakimś sklepie? To piękny szybowiec. Fox za to atrakcyjny bo super akrobat i polski.

W tym wypadku zależy mi na lekkości, bo ten model nie ma być do szaleństw tylko możliwie jak najlżejszy - taki maksymalnie makietowy. Minimoa z jej powierzchnią skrzydeł wydaje się idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grzegor napisał:

Minimoa była piankowa? Jest obecnie w jakimś sklepie?

Nie i nie.:)

Minimoa to była hybryda po dzisiejszemu. Kadłub laminatowy a skrzydła konstrukcyjne.

W tej wersji co mieliśmy z Wojtkiem na tą chwilę nie ma w krajowej sprzedaży.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.