Skocz do zawartości

Efektowny lot ANTONOWA


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, jarek996 napisał:

Tak pyli , czy smierdzi ?   Nie mam doswiadczenia , bo mam pompe cieplna ( woda-woda  ) .

Pyli, bo suchy. Pompe pow-woda założę, jak fotowoltaika na dach trafi.

 

Jeszcze 3 lata temu miałem zasypowca i byłem "więźniem" domu, teraz maksymalnie wizyta raz na tydzień, a średnio co 9dni. Jak grzeje tylko na CWu raz na miesiąc. Od marca nawet nie szukam masek bo ceny bajonskie i nie da sie kupic .-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel świata. Strasznie pieprzysz. Zamiast czerpać wiedzę z GW przerzuć się na Onet. Będziesz więcej wiedział i być może jeszcze więcej pieprzył.

Tyle razy była tu prośba o nie politykowanie (gdyby chociaż), a Ty dalej swoje. Jak oszołom. Tylko wszyscy nienormalni wokół. Znawca spraw polskich z Gazety.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarek996 napisał:

 

Sorry , ale  mam gleboko w DUPIE wszelkie "ojczyzny".  Jestem obywatylem swiata , a mieszkam ( na razie ) tu gdzie mieszkam.

Smiesza mnie jakies patriotyzmy , dumne przynaleznosci do NARODU

 

 

 

12 godzin temu, jarek996 napisał:

 

Jacek ; powiedz po mesku : STRASZNIE DALISMY DUPY i JEST MI WSTYD ZA TYCH PARTACZY  ..........

 

 

 

 

Jarek, jak to jest, że Ty jesteś "obywatylem swiata" i Masz wszystko w dupie a innym każesz się wstydzić za rządy Państw, w których mieszkają?

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ważne, co my uważamy w tym temacie. Ważne jest, co uważają sądy pilnujące prawa.

 

Co prawda poniższy tekst nie jest stanowiskiem sądu ale jedną z wypowiedzi z internetu, źródło: https://oko.press/to-byl-reportaz-wcieleniowy-tvn-nie-prowokacja/

 

..."

Trzeba pamiętać, że prawo nie zna pojęcia „prowokacji dziennikarskiej”. Prowokacja taka nie jest tzw. kontratypem, czyli działaniem prawnie uznanym za wyłączające odpowiedzialność karną, jak np. obrona konieczna czy działanie w stanie wyższej konieczności. Oczywiście pod warunkiem, że dobro chronione ma wyższą lub równą wartość, co dobro poświęcane.

 

Prowokacja dziennikarska jest jedną z technik uprawniania zawodu, podobnie jak reportaż czy dziennikarskie śledztwo. Niektórzy prawnicy uważają, że jeśli w ramach prowokacji dziennikarz łamie prawo, ale jego celem jest obrona jakiejś ważnej społecznie wartości, to działanie takie powinno być rozpatrywane w kategoriach działania w stanie wyższej konieczności"...

 

Teraz widzisz, że udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi poza sugestią, że sąd powinien się wypowiedzieć raczej nie ma sensu i jest tylko gadaniem przy wódce, czy przy kawie jak kto woli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Grzesiek zmienił swoją wypowiedź, więc moja wygląda ja z tyłka wyciągnięta a stanowiła odpowiedź na zadane pytanie dot. przemalowania się osobnika na marszu niepodległości. Zadane pytanie niestety nie należało do grupy pytań, na które można udzielić jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi ale za to można się nawzajem obrzucać błotem. Stąd moja wypowiedź aby temu zapobiec bo jeszcze nikomu się w życiu nie poprawiło od uczestnictwa w bezsensownej zadymie.

A władza jak to władza. Ma władzę dlatego ludzie "chcom" do władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Zmieniłem zaraz po napisaniu bo uznałem że i tak pójdzie do kasacji ? jako niepoprawna i jako że sam pierwszy nie dążę do zadymy ?. Nie widziałem że Kolega w tym czasie odpowiada na nią. Pastowanie to przykład próby kreowania rzeczywistości typowo niekorzystnej dla jednej opcji. Jeśli w ogóle odpowiadać na moją pisaninę to tak po godzinie jak doprowadzę zdania do ładu i poprawności? tak już mam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, a74BACK napisał:

Pompe pow-woda założę, jak fotowoltaika na dach trafi.

Piotr -zakładaj i wcześniej - jeśli dobrze zrobiona instalacja grzewcza budynku   to   bez fotowoltaiki eksploatacja pompy ciepła też  będzie tańsza niż ekogroszek.  -  i nie pyli.

 

Ale -90% sukcesu to instalacja grzewcza a tylko 10% sama pompa ciepła.   Po prostu do PC  instalacja MUSI BYĆ NISKOTEMPERATUROWA.  PC ma grzać do mniej niż 35*C będzie idealnie. Do 40*C można jeszcze  zaakceptować.

Jeśli woda w CO ma mieć więcej -to daruj sobie PC bo sensu niewiele.  A jeśli PC musi grzać powyżej 45*C to już kompletne nieporozumienie.  Około 90% instalacji z PC w Polsce jest  spier**** .

I im prostsza instalacja tym lepiej.

Sorki ,ze nie na temat -jednak większość wpisów tu jest nie na temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, wiem ocb.

Instalacja, aż za prosta bo mam jedną pompę na wszystko (podłogówka, grzejniki) i czasami wysterować to cieżko, żeby podłoga miała odpowiednią temperaturę (zawory RTL, za blisko siebie i "zakłócają się" wzajemnie- nie che mi się tego poprawiać .-))

 

W największe mrozy musiałbym grzać do ok 45*C, więc pompa powinna się sprawdzić. Zapotrzebowanie na ciepło mam w granicach 11000kWh/rok z CWU.

 

Policzyłem wszystko i powinienem uzyskać podobne koszty ogrzewania co eko. Jednak nie pali mi się na gotowca (cena) i kocioł na eko tak nie absorbuje, żeby szybko znowu zmieniać .-)

 

No i najpierw muszę wykończyć budynek gospodarczy 36m/2 który będzie modelarnią ! To chyba ma się rozumieć jest priorytetem .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na priv -nie zaśmiecajmy -albo załóż oddzielny watek o PC to podyskutujemy i może ktoś jeszcze skorzysta... 

opisz swoją instalację gdzie grzejniki, gdzie podłogówka ile rozdzielaczy i jak wpinane...     i pytanie jakie zawory RTL   ? po co one przy planowanej PC ?  każdy zawór  ograniczający temperaturę to w instalacji  z PC zbędne straty...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, latacz napisał:

zapraszam na priv -nie zaśmiecajmy -albo załóż oddzielny watek o PC to podyskutujemy i może ktoś jeszcze skorzysta... 

opisz swoją instalację gdzie grzejniki, gdzie podłogówka ile rozdzielaczy i jak wpinane...     i pytanie jakie zawory RTL   ? po co one przy planowanej PC ?  każdy zawór  ograniczający temperaturę to w instalacji  z PC zbędne straty...

 

 

Witek, zawory rtl, bo kocioł na eko pcha 55*C na instalację. Potem można zrobić mieszacz, ale to druga pompa etc.

 

Ja ewoluuje od kotła zasypowego dalej... Gdybym wszystko robił od zera, wszędzie byłaby podłogówka (w sumie 10 lat temu robiłem, ale wtedy myślałem nie tylko o CO, a PC była nierealnym marzeniem + straty ciepłą miałem takie, że na korytarzu przy -20*C miałem 14*C). Teraz 20cm styro grafitowego, wełna i wentylacja mechaniczna więc kombinuje dalej .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 12:28, qpa napisał:

To jest efektowny lot Antka:

 

 

 

Forum modelarskie to najgorsze miejsce na pojawianie się tego gówna zwanego polityką nawet w hp, jest tego pełno w całym internecie i świecie, dajcie przynajmniej tu odpocząć, jeżeli chcecie gadać to PW albo wymieńcie się numerami telefonów. 

Kuba,

masz  1000% racji...miałem juz nie pisac ,ale trafiłem na taką ciekawostkę w ciekawym kraju, jezeli  zdecydujesz to usuń to-moim zdaniem porażające

https://www.dn.se/nyheter/sverige/geriatrikprofessor-det-har-ar-aktiv-dodshjalp/

 

dla malkontentów ,że nie można zrozumieć->> przeglądarka Chrome-->>> ustawienia---> tłumacz zawsze z...--> gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.