Skocz do zawartości

Konwersja drona w B-17


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Teraz, RAFALR30 napisał:

Wychylenie lotek zmiksowałeś z ciągiem silników czy próbowałeś robić zakręty bez użycia lotek a tylko zmianą ciągu silników?

Różnicowy ciąg mam na sterze kierunki i testowałem tylko nim. W sumie nie skręcał. Mam mix +15% do silnika, żeby zakręcał. Ale jak widać nie potrzebnie, bez steru kierunku dobrze lata. ustawiłem pod kątem ew trymowania ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłon silnika wydaje się być wystarczający. Za to ster głębokości za bardzo wychylony. Ja bym zwiększył kąt zaklinowania statecznika poziomego. Spróbowałbym dać o 1 stopień. Polatać i zobaczyć.

No tylko czy to się da teraz zrobić bo tak na oko to chyba wszystko sklejone.

 

PS

Nie mniej fajnie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby statecznik poziomu był źle zaklinowany to bez napędu też by zadzierał a z tego co opowiadasz na filmie i co widzę na filmie to napęd go ciągnie do góry, a po zdjęciu gazu opada bo ster wysokosci masz mocno opuszczony. Ewidentnie w tym leży problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to model szybował już po wytrymowaniu. A widać na fotce, że ster głębokości jest sporo przetrymowany.

Zresztą na samym początku bez silników w pierwszych sekundach filmu widać jak model zadziera. No ale faktem jest że był daleko i nie było słychać czy bez silników leciał.

Być może i kąt zaklinowania i skłon trzeba byłoby lekko poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.