Skocz do zawartości

Quantum - czyli trochę mniejsza F5Jtka


Patryk Sokol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica w cenie między KST a tym Hiteciem nieduża w związku z tym dałbym wszystkie serwa w modelu KST. Raz ten Hitec ma słabe opinie dwa różnica w wadze spora przy dwóch lub trzech to prawie 50g. Dal takiego modelu to już może być sporo a po trzecie będziesz miał jeden standard serw w modelu co nie jest bez znaczenia - jakby co.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Konrad_P napisał:

Różnica w cenie między KST a tym Hiteciem nieduża w związku z tym dałbym wszystkie serwa w modelu KST. Raz ten Hitec ma słabe opinie dwa różnica w wadze spora przy dwóch lub trzech to prawie 50g. Dal takiego modelu to już może być sporo a po trzecie będziesz miał jeden standard serw w modelu co nie jest bez znaczenia - jakby co.

 

Konrad - o czym Ty piszesz??? Jaki Hitec???

 

Marek. Zostaw KST 08 V5 na lotkach. W zupełności wystarczą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kristoferbp napisał:

Konrad - o czym Ty piszesz??? Jaki Hitec???

Krzychu ja mówię, że te Hiteci to szajs który powinno się omijać z daleka. Model za kilkanaście ładnych stówek a kolega próbuje wsadzić do modelu jedno z większych badziewi na rynku. Straszne. 

KST to już średnia półka dająca jakieś tam gwarancje, że będzie OK.

 

 

PS

No chyba że D85MG to nie Hitec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi ?

Dobrze wszystkie serwa będą KST, poszukałem jeszcze głębiej w szufladzie i znalazłem takie

KST MS320 https://modelemax.pl/pl/kst/23599-kst-serwo-mr320-digital-hv-48v-84v

jako serwa na SK i SW.

Ich zaletą jest to że je mam, a wadą to że ważą po 21g

Co o tym powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

czy w Waszych Quantumach też odchodzi tkanina i pojawiają się pęcherze? Pytam bo w moim, jeszcze nie złożonym wygląda to tak jak na zdjęciach. Skrzydło leżało cały czas w pokrowcu, który dostałem przy zakupie...

 

[edit 3 lutego 2021] - reklamacja została uznana, jestem w trakcie rozmów. Wiem, że wada mojego skrzydła była jedyną do tej pory zgłoszoną producentowi.

 

[edit 5 lutego 2021]  skrzydło zostanie wymienione przez producenta na nowe.

[edit 15 kwietnia] skrzydło zostało wymienione 2 tyg. temu. Polecam Pana Krzysztofa.

 

image3.thumb.jpeg.32aa4be4cb0b234e7acab1f67da3a406.jpeg

 

image2.thumb.jpeg.7eb8674ff8cf45ec7861ace3fa3e9106.jpeg

 

 

image8.thumb.jpeg.a1e0d55c57a69e4496f61465f327c930.jpeg

 

 

image7.thumb.jpeg.9460c7d4afe052cc11e666b8caf10035.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę reklamował. Dam znać co z tego wyjdzie. Jeżeli to nic nie da to model trafi na aukcję od złotówki bo ochota mi przeszła i lepsze zadowolenie do kosztów przy zachowaniu najwyższej jakości daje zakup pianki Multiplexa lub samodzielnie wykonany model.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam na forum. Powód? Chcialbym najpierw wiedzieć, czy jestem jedyny, który doświadczył tego problemu zanim zanim zacznę reklamować model.

 

To samo zrobiłem w przypadku MPX Funray, gdzie w fabrycznym zestawie były nieprawidłowe krawędzie natarcia - dostalem nowe wprost od producenta w parę dni i wszystko opisałem tak aby inni wiedzieli jak są rozwiązywane reklamacje.

 

To samo zrobiłem w przypadku modelu z Mavi, gdzie były źle wklejone kołki ustalające połówkę skrzydła w kadłubie.

 

Tak samo postąpiłem w przypadku MAXa p. Leszka Kwarcińskiego, w którym to nie dało się wychylić steru wysokości po zamontowaniu połówek statecznika V.

 

   Czy robię dobrze? Tak, bo każda rzecz ma 2 strony. Pisze się dobrze o danym modelu, ale czy nie wolno pisać jeżeli jest cokolwiek nie tak?

Rozwiązany problem i opisany podnosi wartość zarówno modelu jak i producenta. Ukrywane szczegóły tworzą iluzję że dostaniemy coś, co jest perfekcyjnie wykonane i ma pefekcyjne właściwości. Chcialbym zapobiec sytuacji, w której ktoś zakupi model i będzie zawiedziony bo wszędzie czytał tylko o zaletach.

   Ja takiego zawodu dostałem w przypadku modeli p. Leszka, Mavi, fm. z Niemiec (już nie istnieje a nazwy nie pamiętam ale poszukam), piankowe Robbe - we wszystkich przypadkach dostalem modele z wadami produkcyjnymi a czytałem na forach jak to są świetnie wykonane i jak wszystko w nich do siebie pasuje.

 

   Dla przeciwwagi modele firm, które kupowałem i zawsze były na wysokoim poziomie były producentów Multiplex, Prolot, art-hobby, cyber-fly, reichard, hacker, model Virgos kol. z W-wy. Oczywiście jest wiele firm, które produkują dobre modele a których nie miałem okazji posiadać.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, samolocik napisał:

To samo zrobiłem w przypadku MPX Funray, gdzie w fabrycznym zestawie były nieprawidłowe krawędzie natarcia

 

Dla przeciwwagi modele firm, które kupowałem i zawsze były na wysokoim poziomie były producentów Multiplex

 

To jak to w końcu jest z Multiplexem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, w ciągu ostatnich 12 lat miałem 3 Cularisy, 2 Easy Stary, Easy Glidera, Blizzarda, Soliusa, Herona, Movie Stara, Fun Caba, FunGlidera i FUNRAYa. Na te wszystkie modele tylko raz w FUNRAY zdarzyło im się zapakować złe krawędzie natarcia i zostały wymienione po paru dniach - dostałem przesyłkę wprost od producenta do moich drzwi. Wszystko pozostałe było super jakości, idelanie spasowane a właściowści lotne dobre.

 

Odsyłam oczko ;)

 

 

[edit 09.03.2021: dopisałem Fun Glidera bo o nim zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, samolocik napisał:

Będę reklamował. Dam znać co z tego wyjdzie. Jeżeli to nic nie da to model trafi na aukcję od złotówki bo ochota mi przeszła i lepsze zadowolenie do kosztów przy zachowaniu najwyższej jakości daje zakup pianki Multiplexa lub samodzielnie wykonany model.

Rozsądny producent powinien przyjąć reklamacje i wykonać nowe skrzydła. Modelu nie sprzedawaj :D. Coby nie narzekać to i tak będzie nowa jakość latania nieporównywalna z multiplexem. 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.