Skocz do zawartości

Silent z Art-hobby


dekooral
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.02.2024 o 19:37, Swift napisał:

Ponieważ w stosowaniu CA jestem początkujący, to pozwolę sobie zapytać - CA gęstym, średnim, czy rzadkim pus przyspieszacz ?

Tak jak pisze Patryk - każdy działa.

Ja używam gęstego bo nie spływa tak szybko.

Na to accelerator (bo nie muszę czekać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2024 o 20:37, Jerzy Markiton napisał:

Te 113 - faktycznie atrakcyjna cena ! I dobre !

Ostatnio polubiłem Blue Bird-y 126, bo 10mm... Ale droższe trochę ! Coś koło 500 KC u Horejsi-ego.

Pozdrawiam - Jurek

Ja ostatnio  miałem problemy z tymi 113MG, padły mi trzy po kolei... Poszedłem w Emaxy 08MA II i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full serwis, dziękuję za pomoc !

Pomysł Sławka z dodatkowym otworem też dobry. Przeglądałem na naszym forum i w necie relacje z budowy modeli Art Hobby.

Widzę na zdjęciach wnętrz kadłubów Oddysey i Silenta, że dźwignie serw wysokości i kierunku mają mocowanie popychacza na promieniu 12-14mm. Dlatego że wąsko i dlatego, że  orczyki na sterach też mają otwór na małym promieniu. Czy do wychyleń sterów w zalecanych przez producenta zakresach jest wykorzystany cały skok (60 stopni) na serwie?  

Jeśli farba Tamiya, to mat, pólmat czy błyszcząca? Patryk gdzieś chyba pisał, że powierzchnia płata powinna być ani błysk ani mat. Chyba farb też dotyczy. Chcę pomalować końcówki płata od góry na czerwono i od dołu czarne poprzeczne pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, bocian napisał:

Jeśli farba Tamiya, to mat, pólmat czy błyszcząca? Patryk gdzieś chyba pisał, że powierzchnia płata powinna być ani błysk ani mat. Chyba farb też dotyczy. Chcę pomalować końcówki płata od góry na czerwono i od dołu czarne poprzeczne pasy.

E nie. Patryk pisał, że nie chce mu się robić na połysk, bo szkoda mu życia :D 

 

Ogólnie - jak Ci się chce to połysk jest spoko, szczególnie na moich profilach. Ale to nie jest aż taka różnica, żeby mi sięchciało na to czas poświęcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Patryk.

Czytałem, że można po dwóch warstwach lakieru celulozowego, szlifować,  położyć kolor a potem położyć trzecią warstwę lakieru.

Pomalowałem końcówki skrzydeł i statecznika poziomego czerwona farbą z Casto, która miała napisane "na bazie z żywic syntetycznych"; niestety jak, na szczęście moje, sprawdziłem na próbce, przed malowaniem trzeci raz lakierem bezbarwnym, okazało się że rozcieńczony lakier rozpuszcza tę farbę. Miałem zamówione farby Tamiya, ale akurat byłem w Casto ... i tak to się człowiek uczy.

W instrukcji Art Hobby jest napisane, że wieżyczkę pod statecznik poziomy kleimy rzadkim klejem cyjanoakrylowym. Klejone są zamatowione elementy z włókna węglowego. Ale ten klej szybko schnie. Czy to wynika, żeby było lżejsze, czy inne powody są? Ba ja bym kleił żywicą 5-cio minutową albo średnim cyjano. 

Edytowane przez bocian
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytałem relację Marka z budowy Odyssey i problem z listwą pod Bowdeny tak rozwiązałem:

1. przymierzyłem listwę do kadłuba z belką tak, żeby na końcu, od ogona, listwa była ciasno i zaznaczyłem na listwie koniec kadłuba

2. położyłem Bowdeny na listwie i przywiązałem je załączoną nitką do listwy

3. włożyłem przez otwór pod silnik listwę z Bowdenami do kadłuba do zaznaczonego na listwie miejsca, Bowdeny wycofałem w stronę ogona i przeprowadziłem je przez otwory w ściance kadłuba przy serwach,

4. przykleiłem cyjanoakrylem Bowdeny do listwy: szeroko od strony serw i obok siebie od strony stateczników,

5. usunąłem nitkę, włożyłem belkę na kadłub   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem trzykrotnie skrzydła i nie zużyłem nawet jednej puszki lakieru od Art Hobby (250 ml). Chyba za bardzo rozcieńczałem. Czy ktoś też tak miał?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.03.2024 o 15:04, bocian napisał:

Pomalowałem trzykrotnie skrzydła i nie zużyłem nawet jednej puszki lakieru od Art Hobby (250 ml). Chyba za bardzo rozcieńczałem. Czy ktoś też tak miał?    

Wiem, że późna odpowiedź ale tak, miałem tak samo. Kupiłem 2 puszki a zużyłem mniej niż 1.

Druga bedzie do innych modeli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.