Skocz do zawartości

Silent z Art-hobby


dekooral
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś udało mi się zrobić kilka rzeczy przy silencie. Niestety prace idą bardzo mozolnie.

Przy pomocy poziomicy laserowej wkleiłem belkę z statecznikami do kadłuba. Pozostało jeszcze zainstalować serwa w skrzydło oraz rozmieścić resztę elektroniki. 11f7d40950e7c02ca6dee35822003866.jpgf535a87dbee166acfc9d4565b12dd282.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Troszkę od świerze temat.
Model ukończony i oblatany. Lata naprawdę świetnie w termice. Co prawda nigdy nie latałem, żadnym innym modelem klasy f5j, wiec ocena subiektywna, ale zdarzało się mi latac w towarzystwie Jantara sterowanego przez dużo lepszego pilota. Pomimo moich braków mój silent całkiem dobrze zachowywał się w kominach na tle Jantara. Z pewnością jest to bardzo dobry model termiczny i to nie tylko dla nowicjusza.
Czasy lotu na jednym wyciagnieciu od 8min do 30min, pewnie można i dłużej ale kark boli wiec nie ma co przeginać.

Niestety popełniłem błąd wkładając serwa jakie miałem, przez co model jest przeciążony i waży 1410g. Same serwa ważą 137g. Przez co musiałem doważyć ogon. Korzystając z zimy bede odchudzał motoszybowiec, zaczynając od wymiany serw na lżejsze. Wybór padł na 6 serw Corona ds939. Dzieki temu zejdę około 62g. Same serwa parametrami odpowiadają tym zalecanym przez producenta a są dużo tańsze.

Obecnie na wyposażeniu posiadam:
Silnik - ART 1900
Śmiglo- 14x8
Naped w tym układzie rwie model prawie pionowo do góry,  spełnia moje oczekiwania w zupełności.

Wrega aluminiowa
ESC - turnigy plus 40A
Serwa SK i SW hitec hs 82mg
Serwa klap Rotorstar 3870
Serwa lotki Corona ds 239mg
Pakiet - SLS Quantum 3s 1000mah
Odbiornik Graupner gr 16 + GPS graupner.
Złącza serw - zielone wtyki mpx.

Uważam że zakup silenta jako pierwszy model f5j to strzał w dziesiątkę.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Jestem również na etapie składania modelu. Dziś wycinałem klapy i wszystko ok, zgodnie z instrukcją. Jednak przy wycince lotek okazało się, że przeciąłem zawias o ile tam był, bo przy drugiej lotce byłem bardzo ostrożny a mimo to, lotka oderwała się od skrzydła.

 

Macie pomysł co z tym zrobić, montaż lotek na taśmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wcześniej jak AH nie wklejało zawiasów to zalecali zawiasy z taśmy np. tej:

 

https://hobbyking.com/en_us/1-x-4m-roll-3m-blenderm-tape-hinging-tape-twin-pack.html?queryID=d898c29914924ca2e92a1293bfad7f0a&objectID=46492&indexName=hbk_live_magento_en_us_products

 

są też inne czasem do kupienia w sklepach modelarskch.

Niektórzy robią zawiasy klejem silikonowym ELASTOSIL E43

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również miałem identyczny problem jednak model trochę inny bo Momentum DL. Tak samo postępowałem wg instrukcji a tu taki numer. Jednak można wykryć od której strony jest pasek aramidowy na zawias lotki czy klapy, ja wziąłem skrzydło pod mocne światło żeby przebijało płat skrzydła i widziałem po której stronie jest wklejony pasek. Ale było za późno niestety. Na przyszłość nie będę patrzył do instrukcji tylko na tzw. ,,macanta,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie można nacinać zawiasów ostrym spiczastym nożykiem. Na początku można a potem trzeba półokrągłym pod mniejszym kątem i z wyczuciem.

Wtedy jak się trafi na taśmę zawiasu to nożyk ślizga się po niej. Zawiasy lotek są bliżej górnej powierzchni a klap bliżej dolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,

 

mysle ze corony to nie jest najlepszy pomysł.  Uzywałem ich często  i byłem bardzo zadowolony , jednak ostatnio jakość ich strasznie spadła. Aktualnie praktycznie wszystkie sztuki zakupione przez okres 6mieiecy  maja spore luzy na zębatkach  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, elpazo napisał:

Z tego co wiem najnowsza produkcja jest robiona bez żadnej kontroli odkąd Krzysztof Jasiński odszedł z firmy nowa załoga robi co chce bo właściciel to typowy  handlowiec a nie modelarz.

 

Przecież ludzie którzy wykonują, testują, czy nawet pakują modele do wysyłki się nie zmienili...
I ja nie muszę dopisywać "Z tego co wiem", ja to po prostu wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.