Skocz do zawartości

Wicherek 75? Sport v2


cyrax_ojz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje Maćkowi fajnego modelu z okresu mojej młodości. Mam pytanie do starszych kolegów mianowicie przypomniałem sobie że w mojej modelarni pod koniec lat 60 był w planach modelarskich  opublikowany model pięknego górnopłata chyba o nazwie RYŚ  o ile się nie mylę, czy koledzy pamiętacie taką maszynę. W klubie dwoje starszych kolegów wykonało te modele  który bardzo ładnie latały. A poziom wykonanie tych modeli był na bardzo wysokim poziomie czego dzisiaj by się nie musieli wstydzić. Proszę o informację w tym temacie.

 

                                                                                                                                             Pozdrawiam Władek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
39 minut temu, elpazo napisał:

Gratuluje Maćkowi fajnego modelu z okresu mojej młodości. Mam pytanie do starszych kolegów mianowicie przypomniałem sobie że w mojej modelarni pod koniec lat 60 był w planach modelarskich  opublikowany model pięknego górnopłata chyba o nazwie RYŚ  o ile się nie mylę, czy koledzy pamiętacie taką maszynę. W klubie dwoje starszych kolegów wykonało te modele  który bardzo ładnie latały. A poziom wykonanie tych modeli był na bardzo wysokim poziomie czego dzisiaj by się nie musieli wstydzić. Proszę o informację w tym temacie.

 

                                                                                                                                             Pozdrawiam Władek

 

 

Model "Rys" byl w Plany Modelarskie Nr11 z 1966r.  Nie wiem czy byl piekny ale moj instruktor z modelarni sp Feliks Marcinkowski zrobil go latach 70-tych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Andrzeju zacznę szukać tych planów z tego co pamiętam model był bardzo fajne i ładnie się prezentował. Sam miałem ochotę go zrobić ale w tym czasie  robiłem Pytona Wiesława Jakubowskiego.

No ale zaśmiecam wątek wicherka. przepraszam  Maciek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

Zbudowałem Wicherka 10 i Wicherka 25, popełniłem wiele błedów przy budowie, przymierzam się do budowy Wicherka 15 i wykorzystam zdjęcia poglądowe przy budowie kolejnego Wicherka.

Jestem fanem Wicherków ale takiego dużego Wicherka nie zbuduję bo nie mam warunków lokalowych.

A to mój Wicherek 25.

Jestem ciekawy jak taki duży Wicherek wzbije się w powietrze.

20200420_162316.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zuzia2013 napisał:

koło ogonowe będzie zasilane oddzielnym serwem, czyli oddzielny kanał - czy dobrze rozumiem ?

Gdzie można kupić takie koło ogonowe i kolejne pytanie, z jakiego materiału jest to mocowanie koła.

 

kółko jest na osobnym serwie widać je na drugim zdjęciu ostatniego posta

 

goleń jest węglowa dokładnie jest to ten zestaw : https://modelemax.pl/pl/ogonowe/17351-podwozie-ogonowe-weglowe-50-cc-t-max-03102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja jestem dumny że udany oblot odbył się u mnie na lotnisku ?

I chociaż pilot Maciej mówi że ten silnik ma za mało mocy to się Trochę myli. Przecież to nie jest akrobat.

Jak widać na filmie wszystkie założenia jakie Maciej postawił przed modelem , się sprawdziły.

Gratuluję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.