Skocz do zawartości

Wicherek 75? Sport v2


cyrax_ojz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, cyrax_ojz napisał:

Wicherki na pikniku w Cigacicach

Maćku czy obydwa modele są dokładnie tej samej wielkości?Bo twój jak pamiętam z wątku ma 30 stkę a SP-WSC 50 tkę?( silnik)

A pytam bo cały czas mam ochote zbudować podobny model .Wicherki 15 zbudowałem 3 szt. więc może pora na większego? Tylko ,że mam problem z miejscem do latania i to mnie hamuje przed rozpoczęciem budowy. No chyba ,że zrobić i latać okazyjnie . 

Obydwa modele bardzo ładne i oglądając takie relacje od razu chce się isć do modelarni.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ares napisał:

Maćku czy obydwa modele są dokładnie tej samej wielkości?

 

oba są z tej samej wycinanki Pawła przez wyższe podwozie które wymusiło większe śmigło 22" wydaje się większy

 

są też drobne różnice minimalny wznios, zastrzały nieco szerzej, ster wysokości węższy o 2cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy macie podobne skojarzenia do moich?

KADETT

 

Designer: Karl-Heinz Denzin (1956)

The most famous german motor-model of the50th.

Span: 1170 mm; length 800 mm.

Stbilizer and rudder prepared for R/C.

Good performance with an elektric motor instead of the planned 1ccm Diesel-engine.

Classical balsa-construction; to be build during one weekend!

 

KAD-001.jpg

KAD_3.jpg

KAD-002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że masz na myśli podobieństwo tych modeli. To samo można powiedzieć o innych projektach Denzin'a. Osobiście uważam, że wynika to z podobnych założeń konstrukcyjnych, które te modele miały spełniać.

image.png.f6ba394b55e0350ea0c33f986e69f09d.pngimage.png.34acbb311da71fb52b0713bc4c62cffd.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.