Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Patryk Sokol napisał:

jeśli okaże się, że wirus powstał w laboratorium, to pewnie, winnych trzeba dojechać do ostatniego grosza,

i nikt tego nie zrobi...idę o zakład

15 minut temu, Patryk Sokol napisał:

które opłaca koncern produkujący Amantadynę...

pojechałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
6 minut temu, d9Jacek napisał:

i nikt tego nie zrobi...idę o zakład

Ale na wojnę celną z Chinami to USA lecą radośnie, prawda?

Czemu więc nie użyją rzekomego pochodzenia COIVDa jako kolejnego argumentu tutaj?

Cytat

pojechałes?

Pojechałem, bo to bzdura wyssana z palca.

Mam dokładnie tyle samo dowodów na to, co Marek na to, że koncerny farmaceutyczne przekupują większość środowiska naukowego.

 

Byłem ciekaw jak zareaguje i zareagował tak samo jak na wszystko. Jak się zgadza z jego poglądem, to prawda objawiona, jak się nie zgadza to odrzuca od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Patryk Sokol napisał:

że koncerny farmaceutyczne przekupują większość środowiska naukowego.

na pewno  nie przekupuja większości...i ja bym nawet pokusił sie  o nie nazwanie tego przekupstwem, ...granty , i to duże, konferencje  , wyjazdy w rózne ciekawe miejsca...Patryk, wiem co mówię a nie mówię co wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, d9Jacek napisał:

na pewno  nie przekupuja większości...i ja bym nawet pokusił sie  o nie nazwanie tego przekupstwem, ...granty , i to duże, konferencje  , wyjazdy w rózne ciekawe miejsca...Patryk, wiem co mówię a nie mówię co wiem ?

Tak, tak...

 

Tak samo im to dobrze idzie jak koncernom paliwowym przekupywanie klimatologów?

Czy tak samo dobrze jak wcześniej branży tytoniowej przekupywanie środowiska medycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patryk Sokol napisał:

Serio uważasz,

serio uważam ,że odpowiedz brzmi ....WHO...

mam tylko taką nadzieję, ze może jednak czegos się dowiemy, mino ,że  stara zasada górali ze wzgórz G. mówi, jeżeli nie wiadomo o co chodzi  to na pewno chodzi o pieniądze.... a tu w grę wchodzą niewyobrażalnie duże kwoty. To o czym pisalismy, upublicznienie patentów w dużym stopniu  ułatwiło by dochodzenie

2 minuty temu, Patryk Sokol napisał:

Tak, tak.

Tak,tak Patryczku??....Patryk, do Qur.....y Nędzy , jestem zwiazany ze środowiskiem medycznym od 60 lat, jeszcze żes tego nie załapał ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, d9Jacek napisał:

serio uważam ,że odpowiedz brzmi ....WHO...

mam tylko taką nadzieję, ze może jednak czegos się dowiemy, mino ,że  stara zasada górali ze wzgórz G. mówi, jeżeli nie wiadomo o co chodzi  to na pewno chodzi o pieniądze.... a tu w grę wchodzą niewyobrażalnie duże kwoty. To o czym pisalismy, upublicznienie patentów w dużym stopniu  ułatwiło by dochodzenie

 

Wiesz jaki jest problem?

 

Że pracujesz tu z tezy.

Bo powiedz mi - co byłoby potrzebne, żebyś uznał, że COVID ma pochodzenie naturalne?

Bo ja wiem, co jest potrzebne, żebym przyznał, że ma pochodzenie sztuczne (a nawet więcej - żebym przyjął stanowisko, że ma sztuczne pochodzenie. Bo ja tylko uważam, że nie ma dowodów, że został stworzony w laboratorium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, d9Jacek napisał:

ma chińskie pochodzenie...1000% pewności

Ale co to znaczy?

Że powstał naturalnie w Chinach, czy że zmontowano go w laboratorium w Chinach?

 

Piszesz strasznie naokoło, tak, że ciężko w sumie zrozumieć jaki jest Twój faktyczny pogląd.

Ale dla zachęty ja wyłożę swój pogląd:
Uważam, że nie ma żadnych dowodów, na to, że COVID powstał sztucznie w laboratorium, a wszystko wskazuje na to, że powstał naturalnie i z niczyjej winy.

Uważam też, że Chiny, przez próbe zachowania wszystkiego w sekrecie przyczyniły się do tego,ze świat nie mógł odpowiednio wcześnie zareagować, a oni sami nie mogli odciąć ogniska epidemii.

Czyli uważam, że Chiny winne są fatalnej reakcji w pierwszej fazie i powinny za to jednak odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Czyli uważam, że Chiny winne są fatalnej reakcji w pierwszej fazie i powinny za to jednak odpowiedzieć

całkowicie sie z Toba zgadzam.... i rozwijając  tę myśl...na pewno nie odpowiedzą... a czemu  , napisałem pare postów wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Uważam, że nie ma żadnych dowodów, na to, że COVID powstał sztucznie w laboratorium, a wszystko wskazuje na to, że powstał naturalnie

cytując Ciebie...Uważam, że w tym momencie  nie ma żadnych dowodów 100 %, na to,  że COVID powstał sztucznie w laboratorium, pytanie jest tylko czy była taka mozliwośc ?

odpowiedz brzmi ...BYŁA ...czy mogli to zrobić  tak , mogli, bo mieli i srodki finansowei i mozliwości techniczne i tzw mentality...Czy zrobili ??NIE WIEM

poniżej masz link  do pewnego tragicznego wydarzenia z historii, takich wydarzeń było wiele ale to jest szczególnie wiele mówiące

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotnicza_w_Gibraltarze

stara zasada prawa rzymskiego mówi ist fecit , cui prodest...to tak w kontekscie obu spraw....zgadzasz się ze mna Patryku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest pozbawione podstaw.

 

Równie dobrze można kogokolwiek oskarżyć o cokolwiek. Tak jak Ty możesz powiedzieć, że wczoraj wracając z gór jechałem autostradą 200km/h narażajac wszystkich dookoła na niebezpieczeństwo.

Byłem na autostradzie, mam do tego środki (Passat w TDI podobno tyle ciągnie), mam historię startów w KJS, więc niby mam do tego nastawienie i dodatkowo byłem zmęczony, więc chciałem mieć korzyść bycia najszybciej w domu.

Ale jednak nie stawia się takich zarzutów bez dowodów!

 

To nie ja musiałbym się bronić, że tego nie zrobiłem, to Ty musisz pokazać dowody, żeby rzucać takie oskarżenia.

I tak, ja wiem, że teraz mi powiesz, że nie powiedziałeś nic takiego, ale:
Po 1. Ile musiałem Cię cisnąć, żebyś przyznał, że nie ma dowodów?

Po 2. Czy jakbyś w towarzystwie rozpowiadał, że mogę robić takie rzeczy, to wszyscy nie zaczęli by mnie uważać za pirata drogowego? Nikt by nie dopytywał tak mocno jak ja żeby doprosić się konkretu.

 

Dodatkowo - modyfikacja genetyczna wirusa zostawia ślady. Genom ma to cholerstwo zsekwencjonowany prawie tak długo jak istnieje, nikt się śladów modyfikacji nie dopatrzył.

Więc dodatkowo wymagana byłaby zupełnie nowa metoda modyfikacji genetycznej, nieznana szerzej w świecie naukowym.

 

I prawo rzymskie mnie mało, bo ja Ci mogę napisać 'in dubio pro reo', wiec argumenty mamy tak samo silne.

 

Dodatkowo znów dorzucę tutaj kontekst pragmatyczny:
Niepoparte oskarżenia o stworzenia wirusa są na rękę Chinom! Dzięki temu nie muszą się bronić przed oskarżeniami które podstawy mają, bo mogą się zająć obroną przed czymś czego łatwo się zbyć i kierować dyskurs w tę samą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Patryk Sokol napisał:

Równie dobrze można kogokolwiek oskarżyć o cokolwiek.

Oczywiście, że można. Można np powiedzieć, że któreś państwo produkuje broń chemiczną, najechać je dwa razy przy współpracy innych państw, rozbić zupełnie a potem powiedzieć ups sorry.

Wytłumaczyć? 

Wystarczy zapytać, kto u kogo ma gigantyczny dług w $$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.