Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Market napisał:

 

Posadźcie mnie za gwałt - miałem możliwości, miałem środki i jeszcze miałem z tego korzyść ? Czyli jestem winny.

Jeśli tylko masz środki i możliwości to szczegół.

Ale jeśli kogoś zgwałcono w miejscu gdzie na pewno byłeś oraz widziano Cię z f**** na wierzchu -to dowodów nie ma ale poszlaki mocne....

 

Podobnie Patryk -masz szybki samochód jakąś rajdowa przeszłość i jechałeś autostradą -w niczym to nie świadczy o przekraczaniu prędkości. Ale jeśli dodatkowo  uczestniczyłeś w wypadku gdzie było dużo ofiar -to siła rzeczy pojawia się podejrzenie o przekroczeniu prędkości...

 

covid  faktem jest, że wirus wylazł z Wuhan -były środki, były możliwości, było w Wuhan laboratorium prowadzące badania nad podobnymi wirusami. I z Wuhan wyszedł wirus który zabił tysiące ofiar miliony poszkodowanych... Siła rzeczy pojawiają się pytania czy nie wylazł z laboratorium.

I mało istotne czy został genetycznie zmodyfikowany, czy uciekł z badań normalny czysty odzwierzęcy -czy został w sposób naturalny zmutowany...  wcale niekoniecznie musi być sztuczny... bierzemy stado chorych nietoperzy...   wybieramy te o interesujących nas objawach -i zarażamy kolejne...  nasz bardziej zjadliwy wirus namnaża się naturalnie... badamy co jeszcze może zarazić.... może przypadkiem zaraża badacza -a może zarażono więźnia celem testu ? za którymś razem może się udać.... wirus w sposób naturalny mutuje -i sadząc z ilości obecnych odmian mutuje dość szybko... wystarczyło stworzyć korzystne warunki do rozwoju jakiejś konkretnej mutacji... i nie będzie żadnych śladów manipulacji genetycznej.

 

Jak jest różnica pomiędzy zdaniem

"x celem zabicia y  spowodował zderzenie czołowe przy dużej prędkości w wyniku czego śmierć ponieśli... "   od zdania

"x kompletnie pijany i odurzony narkotykami jechał z nadmierną prędkością autostradą pod prąd w rezultacie czego doszło do groźnego karambolu w którym zginęli...."   według  ofiar i ich rodzin -żadna. wg mnie też żadna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jano napisał:

Nie bardzo wiem co tu rozwijać.

Obywatel robi to czego od niego oczekuje społeczeństwo i tyle.W tym przypadku się szczepi.

Po co wymyślać jakieś ZA.

Jestem już wystarczająco stary, żeby wiedzieć, że jak ktoś pisze podobne dyrdymały (sorry) to zaraz dowali jakimś podatkiem albo coś podrożeje 3 razy i w imię górnolotnych haseł będę po raz kolejny okradziony w imię dobra bliżej nie określonego ogółu.

 

Temat wątku jest za i przeciw, więc poruszenie też wątku nie medycznego w tym jest jak najbardziej na miejscu. Skoro nie wiesz, to ja napiszę co znalazłem w międzyczasie i nie napiszę żeby kogoś przekonywać do szczepienia ani tym bardziej od niego odwodzić.

osoba zaszczepiona nie będzie podlegała kwarantannie jeśli zetknę się z chora osobą. Co ciekawe również osoba która przechorowała w ciągu pół roku i ma na to potwierdzenie testem lub wizytą w szpitalu lub były w izolacji  też nie jest objęta.

Osób zaszczepionych nie wlicza się do limitów osób w kinach, teatrach i muzeach robiących przedstawienia na świeżym powietrzu, uroczystości religijnych i imprez na świeżym powietrzu, wesel wewnątrz i na zewnątrz, dyskotek i klubów nocnych, noclegów w hotelach, klubach sportowych, fittnes, siłowni. I chyba to wszystko na razie. Po szczepieniu dostajesz polski certyfikat, który działa tylko w Polsce i jak chcesz wyjechać za granicę to na razie i tak musisz się wylegitymować negatywnym testem. Niedługo będzie ten certyfikat europejski który ma być respektowany prze kraje wspólnoty o ile zdążą z opracowaniem przepisów wykonawczych i w ogóle zdecydują się na respektowanie takiego certyfikatu.

Tyle wyczytałem z oficjalnej strony govu, nie czytałem jeszcze rozporządzeń żeby to zweryfikować bo historia dowodzi, że często na gov jest napisane nie dokładnie to samo co w rozporządzeniu.

Na jakiej podstawie hotel miałby weryfikować czy ktoś jest zaszczepiony czy nie? Nie wiem. Czy mnie można zmusić do okazania jakiegokolwiek dowodu o szczepieni nie będąc funkcjonariuszem państwowym? Nie wiem.

Na wszystko są/powinny być odpowiednie rozporządzenia, akty wykonawcze, procedury, aby to się trzymało kupy, obawiam się jednak tego, że to nie jest ogarnięte. 

 

PS. A i jeszcze jest loteria dla zaszczepionych :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszporty covidowe , dobre...

Ja mogę się wylegiwać poprzednim paszportem, który to wyrobiłem, a ile zachodu i kasy, a się okazało w końcu że można jechać na dowód osobisty jechać za granicę, a co do w rzeczywistości nikt nawet dowodów nie sprawdzał jak się przekraczało granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Atomizer napisał:

Ja nie rozumiem tych ludzi którzy palą papierosy a się szczepią, bo chcą być zdrowi i nie chcą zachować.

Michał ,zastanów się i spójrz na to z innej strony. Można wszystko: jeśli chcesz możesz pić , palić brać narkotyki i Bóg wie co jeszcze ale tym co najwyżej zaszkodzisz sobie i nikomu więcej.

Każdy kto się nie szczepi naraża się na zachorowanie ( ma prawo to już każdego sprawa i pogląd) ale niestety naraża również innych ludzi co w konsekwencji prowadzi do dalszego rozprzestrzeniania się choroby.Ta epidemia nigdy nie wygaśnie (lub wygaśnie pociągając za sobą jeszcze wiele ofiar) jeśli większość społeczeństwa się nie zaszczepi.

Niestety bez względu na to czy ktoś jest za czy przeciw szczepieniom takie są fakty.

Tak się składa ,że mam w rodzinie biologa a i sam co nieco o tych sprawach się na studiach uczyłem więc zapewniam że fragment białka wirusa (bo tym jest w uproszczeniu szczepionka) jeszcze nikomu nie zaszkodził.Być może są przypadki silnych wstrząsów po przyjęciu ale to naprawdę ułamek procenta.Gdyby nie szczepionki ( ogólnie na różne choroby wirusowe) średnia długosć życia ludzi na świecie byłaby znacznie niższa. Nie ma się czego bać

Wystarczy spojrzeć na wykresy zakażeń i nie ma wątpliwości .Snucie jakiś teori spiskowych ( a wśród moich znajomych już nawet słyszałem ,że od szczepionki można umrzeć a covid "jest uleczalny" :) lub ,że wirusa nie ma i to wszystko jedna wielka ściema) jest w moim przekonaniu bezsensowne: epidemie były i będą , taka kolej losu .Za około 100 lat znowu pojawi się coś jeszcze innego i znów świat będzie musiał sobie z tym poradzić. Uważam ,że powinniśmy być odpowiedzialni i myśleć nie tylko o sobie ale też o innych.

Oczywiście nie narzucam ani tobie ani nikomu swojego zdania :poprostu przedstawiam mój pogląd i tyle w temacie. Dziś rano otrzymałem drugą dawkę. Myślę ,że w końcu powoli wrócę do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ares napisał:

Michał ,zastanów się i spójrz na to z innej strony. Można wszystko: jeśli chcesz możesz pić , palić brać narkotyki i Bóg wie co jeszcze ale tym co najwyżej zaszkodzisz sobie i nikomu więcej.

Każdy kto się nie szczepi naraża się na zachorowanie ( ma prawo to już każdego sprawa i pogląd) ale niestety naraża również innych ludzi co w konsekwencji prowadzi do dalszego rozprzestrzeniania się choroby.Ta epidemia nigdy nie wygaśnie (lub wygaśnie pociągając za sobą jeszcze wiele ofiar) jeśli większość społeczeństwa się nie zaszczepi.

Niestety bez względu na to czy ktoś jest za czy przeciw szczepieniom takie są fakty.

Tak się składa ,że mam w rodzinie biologa a i sam co nieco o tych sprawach się na studiach uczyłem więc zapewniam że fragment białka wirusa (bo tym jest w uproszczeniu szczepionka) jeszcze nikomu nie zaszkodził.Być może są przypadki silnych wstrząsów po przyjęciu ale to naprawdę ułamek procenta.Gdyby nie szczepionki ( ogólnie na różne choroby wirusowe) średnia długosć życia ludzi na świecie byłaby znacznie niższa. Nie ma się czego bać

Wystarczy spojrzeć na wykresy zakażeń i nie ma wątpliwości .Snucie jakiś teori spiskowych ( a wśród moich znajomych już nawet słyszałem ,że od szczepionki można umrzeć a covid "jest uleczalny" :) lub ,że wirusa nie ma i to wszystko jedna wielka ściema) jest w moim przekonaniu bezsensowne: epidemie były i będą , taka kolej losu .Za około 100 lat znowu pojawi się coś jeszcze innego i znów świat będzie musiał sobie z tym poradzić. Uważam ,że powinniśmy być odpowiedzialni i myśleć nie tylko o sobie ale też o innych.

Oczywiście nie narzucam ani tobie ani nikomu swojego zdania :poprostu przedstawiam mój pogląd i tyle w temacie. Dziś rano otrzymałem drugą dawkę. Myślę ,że w końcu powoli wrócę do normalności.

Nie, właśnie że źle myślisz. Ci co palą, piją a już nie powiem o nartorykach szkodzą też innym. Weźmy choćby pod uwagę pijanego kierowcę.

Ty bierzesz dawki żeby wrócić do normalności, nie tędy droga.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

no dobrze , nie tędy. A którędy według Ciebie ??

tak na spokojnie wyjasnij

Tędy, aby nie wpaść w wir i nie uzależnić się od szczepionek , tak samo jak są miliony uzależnionych palaczy! Początkowo paczka fajek kosztowała 3zł, teraz 14,99 ziko , gdzie wyprodukowanie 1 paczki to 0,50gr. albo i mniej. Tu masz wszystko wyjaśnione i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Atomizer napisał:

Tędy, aby nie wpaść w wir i nie uzależnić się od szczepionek ,............. Tu masz wszystko wyjaśnione i to bardzo

no chłopie , poleciałeś i to bardzo?, prosiłem , na spokojnie ...którędy ?....a teraz to masz jedno wyjście -.kierunek " The Lancet" , bo cóz innego moge napisać a za 4 lata Nobel murowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, d9Jacek napisał:

no chłopie , poleciałeś i to bardzo?, prosiłem , na spokojnie ...którędy ?....a teraz to masz jedno wyjście -.kierunek " The Lancet" , bo cóz innego moge napisać a za 4 lata Nobel murowany?

szczep się szczep, nikomu nie zabraniam szczepić się, ani nie namawiam ani nie zakazuję, tym bardziej, że w mediach straszą już o nowych wirusach o wiele groźniejszych niż ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Atomizer napisał:

że w mediach straszą już o nowych wirusach o wiele groźniejszych niż ten.

wyrzuć Tv przez okno., będzie Ci łatwiej...Michał , jeszcze raz poproszę Cie  o wyjasnienie tej Twojej nowej teorii o uzależnieniu się  od szczepionek,  które to uzaleznienie porównałes  do uzależnienia od narkotyków czy tytoniu ??? Alkoholu  czy seksu już nie ???

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, d9Jacek napisał:

wyrzuć Tv przez okno., będzie Ci łatwiej...Michał , jeszcze raz poproszę Cie  o wyjasnienie tej Twojej nowej teorii o uzależnieniu się  od szczepionek,  które to uzaleznienie porównałes  do uzależnienia od narkotyków czy tytoniu ??? Alkoholu  czy seksu już nie ???

?

 

ale ja nie oglądam TV, tylko na chwile wszedłem w internet i w media i co jest na tapecie ? Sam zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.