Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Atomizer napisał:

Ty bierzesz dawki żeby wrócić do normalności, nie tędy droga

Właśnie ,że tędy droga .Obyś nie musiał doświadczyć tego na własnej skórze.U mnie w pracy jeden człowiek uważał ,że epidemii nie ma , spisek i manipulacja rządów i tego typu bzdury opowiadał.... dopiero jak ciężko przeszedł dwa razy covid zrozumiał. Teraz chce się szczepić i już głupot nie mówi. 

Boisz się pijanych kierowców ....ale epidemii się nie boisz?Dziwne rozumowanie ale ja już nic nie zamierzam w tej kwesti pisać.Szkoda czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ares napisał:

Właśnie ,że tędy droga .Obyś nie musiał doświadczyć tego na własnej skórze.U mnie w pracy jeden człowiek uważał ,że epidemii nie ma , spisek i manipulacja rządów i tego typu bzdury opowiadał.... dopiero jak ciężko przeszedł dwa razy covid zrozumiał. Teraz chce się szczepić i już głupot nie mówi. 

Boisz się pijanych kierowców ....ale epidemii się nie boisz?Dziwne rozumowanie ale ja już nic nie zamierzam w tej kwesti pisać.Szkoda czasu i nerwów.

nie jest to wytłumaczenie żadne, że na podstawie jednego człowieka w pracy już jest to epidemia

Żeby była u was w pracy epidemia to chyba z definicji epidemii powinno być dużo więcej zachorować niż przewidywano by ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kropka napisał:

  Można by zadać pytanie, dlaczego ci pierwsi milczą, no i spoglądając na lekarzy, którzy odważyli się zabrać odmienne od obowiązującej narracji zdanie (zawiesza się im praktykę, daje zakaz wykonywania zawodu) --
odpowiedź powinna szybko się pojawić.

No nie wiem, czy 2 godziny to szybko, ale...

Bo jest coś takiego, jak Kodeks Etyki Lekarskiej, a w nim art. 57:

"Lekarzowi nie wolno posługiwać się metodami uznanymi przez naukę za szkodliwe, bezwartościowe lub nie zweryfikowanymi naukowo."

I jeśli się go narusza - się ponosi odpowiedzialność.

 

Ogólnie ewidentnie masz blade pojęcie o co chodzi w tej całej "zabawie w naukę".

Tym bardziej, że promujesz jakieś "alternatywne podejście". A trzeba jasno powiedzieć - nie ma czegoś takiego, jak alternatywna nauka.

Alternatywą dla nauki jest zabobon.

 

Jeśli masz z tym problem, to jest to li i jedynie Twój problem wynikający z ignorancji i/lub braków w wykształceniu.

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam Jezusa i wszelakie inne bóstwa religii świata w tą epidemię nie mieszał..

Sami narobiliśmy sobie syfu niszcząc Ziemię zanieczyszczeniami , eksploatacją zasobów naturalnych do bólu , nadprodukcją zbędnych dóbr czy presją bogacenia się kosztem innych..

Sami więc płaćmy i rozwiązujmy co naważyliśmy ?

 

Przypominam że religia i polityka to nie to forum ?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Shock napisał:

Ja bym tam Jezusa i wszelakie inne bóstwa religii świata w tą epidemię nie mieszał..

???

 

5 minut temu, Shock napisał:

Sami narobiliśmy sobie syfu niszcząc Ziemię zanieczyszczeniami , eksploatacją zasobów naturalnych do bólu , nadprodukcją zbędnych dóbr czy presją bogacenia się kosztem innych..

???

 

6 minut temu, Shock napisał:

Sami więc płaćmy

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Shock napisał:

Sami narobiliśmy sobie syfu niszcząc Ziemię zanieczyszczeniami , eksploatacją zasobów naturalnych do bólu , nadprodukcją zbędnych dóbr czy presją bogacenia się kosztem innych..

 

 

Sami to znaczy kto? Ja? Ty Rafał? Jacek?  Pół biedy gdybyśmy my zasyfili wszystko i na tym zarobili to moralnym byłoby za to odpowiedzieć.

Ale niestety to nie my, nas wybrano za konsumentów i za tych, którzy mają po innych posprzątać płacąc i tak z niskich pensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, samolocik napisał:

....nas wybrano za konsumentów i za tych, którzy mają po innych posprzątać......

Piotrze,

temat z Covidowego zjeżdza w bardzo ciekawy wątek  nb poruszony  na Forum klubowym......może warto czasami zastanowić się  co/kto za tzw "ekologią " stoi 

1 minutę temu, grzegor napisał:

Najzdrowsze są....... szklane opakowania

ja bym tu dodał , że piwo wypite z plastiku niemiłosiernie odbija się plastyfikatorem... idą upały więc warto o tym pamiętać

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według źródeł agencji Bloomberg USA i Unia Europejską wspólnie poprą dalsze badania nad początkami pandemii, wzywając do oparcia ich na dowodach i większej przejrzystości. Jak w poniedziałek poinformował dziennik "The Wall Street Journal", opracowany w jednym z laboratoriów rządowych USA raport stwierdził, że hipoteza o wycieku SARS-CoV-2 z laboratorium jest wiarygodna i zasługuje na dalsze badanie. (PAP)

 

Chińscy naukowcy poinformowali, że zebrali od różnych gatunków nietoperzy 24 nowe genomy koronawirusów, z których cztery są pod względem genetycznym podobne do SARS-CoV-2, a jeden jest do niego bardzo zbliżony - informuje w piątek telewizja CNN.

 

WŁOCHY
W szpitalu w Genui na północy Włoch zmarła w czwartek 18-latka, która 25 maja została zaszczepiona przeciw Covid-19 preparatem AstraZeneca - podały służby medyczne. Przeszła operację w celu usunięcia zakrzepu i zatrzymania krwotoku mózgowego. 

Nastolatka o imieniu Camilla, pochodząca z Ligurii, została zaszczepiona podczas tzw. dnia otwartego dla wszystkich chętnych w wieku powyżej 18 lat. Mimo podwójnej operacji, jakiej została poddana, nie udało się jej uratować. Przypadek 18-latki, która trafiła do szpitala w ciężkim stanie, wywołał we Włoszech dyskusję na temat konieczności zmiany strategii szczepień preparatem AstraZeneca. Według części ekspertów nie powinien być on podawany osobom w wieku poniżej 30-40 lat. Oczekuje się nowych rekomendacji dotyczących stosowania szczepionki. Jest ona obecnie rekomendowana głównie osobom, które ukończyły 60 lat.

 

Ot takie ciekawostki z mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Elvis napisał:

jest wiarygodna i zasługuje na dalsze badanie.

fortuna kołem się toczy

https://historia.org.pl/2019/09/25/druga-wojna-opiumowa-swiatowe-mocarstwa-zmusily-chiny-do-gospodarczej-uleglosci/

a dla przypomnienia.

Stare chińskie przysłowie mówi o tym, że zemsty nie trzeba szukać. Wystarczy usiąść na brzegu rzeki i poczekać aż jej nurt przyniesie ze sobą trupy twoich wrogów. W czasach kryzysu na wierzch wychodzą wszystkie patologie, do których prowadzi logika nieregulowanego i niekontrolowanego, neoliberalnego kapitalizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kropka napisał:


ret1911, przyglądając się natchnionym ścieżkom jakimi Twój umysł podąża, od pewnego już czasu zastanawiam się, czy jestem Twoją młodszą siostrą w wierze : ]      
że nieco strawestuję tę sentencję

 

 

Pani Kropko nie mam pojecia. Prosze podazac za Jezusem. Tylko pelne zaufanie Jezusowi moze nas wyzwolic.

5 minut temu, d9Jacek napisał:

Dlatego tez min. z tego powodu gardze angolami z calego serca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Atomizer napisał:

nie jest to wytłumaczenie żadne, że na podstawie jednego człowieka w pracy już jest to epidemia

Żeby była u was w pracy epidemia to chyba z definicji epidemii powinno być dużo więcej zachorować niż przewidywano by ich.

Było dużo więcej. To był tylko przykład.Ale nie mam zamiaru Ciebie przekonywać.

I jeszcze prośba do osób które wstawiają posty na temat religii i to w sposób lekceważący szczególnie o Jezusie: Jako osoba wierząca nie życzę sobie tego typu stwierdzeń i kpin.

Proszę nie mieszać w tą bezsensowną dyskusję Boga i wiary: Nie jestem fanatykiem ale odrobina pokory niektórym by sie przydała bo przesadzacie.Można być ateistą ,rozumiem to, ale śmianie się z Jezusa to obrażanie uczuć religijnych innych ludzi.Proszę sobie to przemyśleć.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ares napisał:

Było dużo więcej. To był tylko przykład.Ale nie mam zamiaru Ciebie przekonywać.

I jeszcze prośba do osób które wstawiają posty na temat religii i to w sposób lekceważący szczególnie o Jezusie: Jako osoba wierząca nie życzę sobie tego typu stwierdzeń i kpin.

Proszę nie mieszać w tą bezsensowną dyskusję Boga i wiary: Nie jestem fanatykiem ale odrobina pokory niektórym by sie przydała bo przesadzacie.Można być ateistą ,rozumiem to, ale śmianie się z Jezusa to obrażanie uczuć religijnych innych ludzi.Proszę sobie to przemyśleć.

Nie jestem ateista bo chyba tu o mnie mowa i nie obrazam Pana Jezusa. widze, ze Twoja wiara i zaufanie do Pana Jezusa nie jest wystarczajaco silne. Jezeli obrazilem Twoje uczucia religinje to wcale nie jest mi przykro bo po prostu zle to odebrales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dariuszj napisał:

Ja to jestem ciekaw czemu wierzysz akurat tym kilku lekarzom, a nie dziesiątkom tysięcy pozostałych, którzy mówią co innego.

No cóż, miliony much nie mogą się mylić.

Edytowane przez micro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ret1911 napisał:

Prosze podazac za Jezusem. Tylko pelne zaufanie Jezusowi moze nas wyzwolic

 

Godzinę temu, ret1911 napisał:

gardze angolami z calego serca.

 

Nie mo szacun. Chrześcijanin na całego. Czy na pewno zaufałeś Temu Jezusowi??

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.