Skocz do zawartości

Jak z tych fiolek przelać?


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Ipp-51m dokładnie mialem 7 całych pakietów zaplombowanych.Wziolem to co mnie interesowało Paweł a reszta utylizacja.Dokładnie od tego sprzedawcy.Ale cena lepsza bo wziolem więcej niż myslał.Czyli 2 ampułki na litr paliwa ,żeby nie było za ostre?

 

https://www.olx.pl/oferta/indywidualny-pakiet-przeciwchemiczny-ipp-51-demobil-wojsko-prl-lwp-wp-CID767-IDFz205.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzesiek napisał:

Witam stałem sie posiadaczem Azotynu izoamylu z ip-51.Jak to przelać do butelki aby dodać do paliwa samozapłonowego

20210114_210335.jpg

 

A naciąć szkło dookoła pilniczkiem  (od biedy do paznokci z nasypem albo diamentowym iglakiem)

spacer.pngspacer.png

 

i złamać jak kiedyś ampułki z lekiem do strzykawek...

 

spacer.png

 

Ciekawe źródło zaopatrzenia... spacer.png

https://www.vice.com/pl/article/3k5j3y/czy-od-poppersa-usmazy-ci-sie-mozg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RomanJ4 napisał:

 

A naciąć szkło dookoła pilniczkiem  (od biedy do paznokci z nasypem albo diamentowym iglakiem)

spacer.pngspacer.png

 

i złamać jak kiedyś ampułki z lekiem do strzykawek...

 

spacer.png

 

Ciekawe źródło zaopatrzenia... spacer.png

https://www.vice.com/pl/article/3k5j3y/czy-od-poppersa-usmazy-ci-sie-mozg

Romku problem polega na tym, że ze względu na dużą prężność par tego świństwa ampułka po prostu eksploduje po naruszeniu jej integralności.

Mój sposób jest sprawdzony w praktyce, a filtrowania paliwa nigdy za wiele...

8 godzin temu, Grzesiek napisał:

Czyli ile tego pobić na litr?

Grzegorz rachunek jest prosty, jeżeli 2 ampułki w litrze paliwa to 0,1% więc aby uzyskać 1% trzeba dać ich 20...

Tanio to nie będzie, a wystarczyło poczekać na dostawę ode mnie :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paweł Praus napisał:

Rozbić wewnątrz pojemnika z paliwem, paliwo przefiltrować.

Jedna ampułka zawiera ok 0,5ccm zalczajeru.

Jesteś pewien, że to były IP51?

Stare czasy się mi przypomniały , robiliśmy dokładnie jak Paweł pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to był efekt psychologiczny, ale już jedna fiolka wlana do litra paliwa powodowała, że zalatany na śmierć samozapłonowy Super Racer 2,5 cm ciągną równo od startu do lądowania, bez zająknięcia. Fiolkę można było czasem uprowadzić ze szkolnej pracowni PO. Trzymało się taki skarb do początku czerwca aby zabłysnąć na lokalnych zawodach Młodzi modelarze lotnicy na start.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paweł Praus napisał:

Ja nie mam takiej zamrażarki, która osiągałaby temperaturę poniżej minus 80 stopni Celsjusza, a Ty masz Romku?

 nie potrzebna  zamrażarka kaskadowa, wystarczy suchy lód lub gasnica sniegowa?....nie chlodziłes nigdy gorzały w ten sposób????

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, qpa napisał:

Napiszcie jak to wpływa na jakość paliwa, w sensie co to robi dobrego? 

Kuba to działa podobnie jak nitrometan w paliwie do silników żarowych.Tyle ze tu musi być azotyn lub azotan amylu.Powoduje wzrost mocy,obrotów,łatwość regulacji i latwiejszy zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qpa napisał:

Napiszcie jak to wpływa na jakość paliwa, w sensie co to robi dobrego? 

Kuba, to jest must have dla każdego modelarza użytkującego silniczki spalinowe...

https://allegro.pl/oferta/schier-paliwa-i-smary-w-technice-miniaturowych-9573053916

Tam jest sporo przydatnych informacji :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwijając odpowiedź na pytanie odnośnie dodatku:

image.thumb.png.ad272bb3b48e5a4d75eb1aa316ac794f.png

 

I wrzucam całość książki:
Gdyby ktoś chciał to ewentualnie jednak PRIV :), można też znaleźć w sieci.


Swoją drogą, chyba wkrótce będę musiał troszkę pomyśleć nad tym dodatkiem, lub bo do tej pory odpalałem bez i nie było tak źle, ale skoro można sobie nieco ułatwić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d9Jacek napisał:

 nie potrzebna  zamrażarka kaskadowa, wystarczy suchy lód lub gasnica sniegowa?....nie chlodziłes nigdy gorzały w ten sposób????

Mało, suchy lód ma temperaturę minus 78,5 a żeby zamrozić to świństwo potrzeba jeszcze niższej...

Poza tym po co kombinować, jeśli jest sprawdzona prosta, szybka i bezkosztowa metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.