Skocz do zawartości

Moje nowe hobby


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Granacik napisał:

Jak słońce tego nie wypali to możesz na modele później przerobić jak się hodowla pietruszki znudzi. :) 

 Słońce nie ma szans :) mam poliwęglanowy daszek nad tarasem 20 lat tylko 8 mm i nie ma na nim śladu starzenia :) 

A swoją drogą eksperymentowałem dawno temu z tym materiałem w modelach latających ( patrz : historia mojego modelarstwa) ale to jakieś niemodelarskie moim zdaniem było :) jeszcze dzisiejsze zdjęcia ,na daszku tarasowym jest ze 20 cm śniegu i daje radę :)

 

20210129_134011_HDR.jpg

20210129_134032_HDR.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, samolocik napisał:

Pożyteczne z desek... wędarnia, ławeczka do posiedzenia na słońcu lub ala kosz plażowy bo osłania od wiatru i deszczu ?

No tak, zapomniałem ławeczka i stół do ogrodu ?

Zapomniałem... ha ha

W tamtym roku zrobiłem grilla ale nie było gdzie posiedzieć !

Może ma ktoś jakiś ciekawy projekt ławeczek i stołu do ogrodu ( tani i prosty w wykonaniu ) co sam ktoś robił?

A grilla zrobiłem dlatego bo się nie mieściło na tym pierwszym ? i potrzebny był większy.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam w dziale hobby ?

 

Nowy projekt do wykonania :

 

obraz.thumb.png.5b45824f33c6a8817855592fddf64468.png

 

To zestaw do grilla ?

Wykończenie lakierobejca żywiczna palisander.

Tanio nie będzie ! Sam materiał to 500zł, i została tylko 1 deska w zapasie.

Farba i wkręty ok 130 zł, czyli razem około 650zł.

Szerokość ławeczki i stołu to 1800mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu kupuje lakierobejcę żywiczną Altaks kolor palisander, szybkoschnąca na zewnątrz, opis płoty, bramy, elewacje , altany itp.  10 lat ochrony.

Nie łuszczy się i nie pęka, zostawia ładny rysunek drewna. Do osiągnięcia żądanego efektu należy położyć dwie warstwy. Pędzelki wystarczy wypłukać w samej wodzie.

Nie stosowałem innych kolorów, ale raz kupiłem mała puszkę antracyt i leży i czeka nie wiem sam na co ?

Tania nie jest, w tamtym roku za puszkę 0,75l płaciłem 39,99zł, a w tym już 49,99zł, ale jak miałem więcej do malowania to zamawiałem na allegro 5l, więc wychodziło dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Z kilku desek sosnowych, które leżały w stodole zrobiłem przez weekend wieszak z ławeczką 😋

Wykończenie lakierobejca żywiczna palisander, szybkoschnąca.

 

Drzwi też robiłem sam 😛 do piwnicy i na strych do tego schodek ! Jeszcze zostało zamontować klamkę.

Ściany też robiłem nowe 😃 płyta kartonowo gipsowa.

No i płytki kleiłem też sam 😂

20220918_151654.jpg

20220918_151652.jpg

20220918_151619.jpg

20220918_151538.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak ja.

Sam robię to i owo (maluję, robię za glazurnika, instalacje wod/kan, etc). 

Zrobiłem też samodzielnie instalacje PV na dachu którą bez problemu odebrała elektrownia.

A ludzie sie dziwią że mam na modele :). 

Trzeba być pracowitym i chcieć 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.