Skocz do zawartości

Pytanie od rekonstruktorów


samun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po powitaniu jest to mój drugi wpis na forum. Zamieszczam to pytanie w Hyde Parku, nie chcąc rozrabiać administracji w wątkach.

Jesteśmy grupą rekonstrukcji historycznej, zajmującą się artylerią przeciwlotniczą.

W celu ćwiczenia prowadzenia ognia rozważam pomysł wprowadzenia modelu samolotu RC.

Ze względu na proporcje nie może być to maszyna uzyskująca dużą prędkość.

 

Zwracam się więc z zapytaniem do kolegów modelarzy. Co byście polecili z modeli dostępnych na rynku do takiego przeznaczenia jakie opisałem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy będzie pierwsza wojna czy druga. Pierwsza będzie łatwiejsza do odtworzenia w skali slow flayerami.

18 godzin temu, samun napisał:

Witam,

Po powitaniu jest to mój drugi wpis na forum. Zamieszczam to pytanie w Hyde Parku, nie chcąc rozrabiać administracji w wątkach.

Jesteśmy grupą rekonstrukcji historycznej, zajmującą się artylerią przeciwlotniczą.

W celu ćwiczenia prowadzenia ognia rozważam pomysł wprowadzenia modelu samolotu RC.

Ze względu na proporcje nie może być to maszyna uzyskująca dużą prędkość.

 

Zwracam się więc z zapytaniem do kolegów modelarzy. Co byście polecili z modeli dostępnych na rynku do takiego przeznaczenia jakie opisałem?

 

Dajcie jakiś pogląd ( film ) jak odtwarzacie historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie zna jeszcze tematu z którym chce się zmierzyć to trzeba się wypytać o szczegóły aby móc dobrze odpowiedzieć a nie tylko "na odwal się".

W sumie najważniejsze czy jest pilot tego samolotu? Samolot to nie dron i nie będzie latał sam. Osobiście proponowałbym spiknąć się z modelarzami z Poznania, żeby wspólnie zrobić jakiś pokaz, jaki widziałem w Raciborzu.

No chyba, że to miałoby być coś w stylu 

 

 

to wtedy może być ciężko znaleźć wspólnika :) 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, samun napisał:

Jesteśmy grupą rekonstrukcji historycznej, zajmującą się artylerią przeciwlotniczą.

W celu ćwiczenia prowadzenia ognia rozważam pomysł wprowadzenia modelu samolotu RC

hmmmm................a czy to nie jest ta sama grupa z PP która chciała  budować odrzutowego Wicherka ??

bo coś mi się tak wydaje:)

13 godzin temu, grzegor napisał:

W celu ćwiczenia prowadzenia ognia rozważam pomysł

jak na razie to rożważają...więc nie wymagaj filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@samun  polecam jakiś górnopłat (1,4 m rozpiętości o napędzie elektrycznym) z pianki, przykładowo FunCub. Model może latać z prędkościami zapewniającymi imitację lotu prawdziwej maszyny (prędkość makietowa). Powinien się nadać do opisanego przez Ciebie zadania. Pozdrawiam

Zresztą najłatwiej na czymś takim nauczyć się latać ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 11:05, samun napisał:

Co byście polecili z modeli dostępnych na rynku do takiego przeznaczenia jakie opisałem?

 

 

Dla mnie kluczowe pytanie to, czy "pociski" są realne i maszyna może zostać strącona. Jeżeli tak, to pierwsza sprawa to chyba nie to forum a druga to szkoda modelu RC. Jeżeli model ma być proporcjonalnie duży do armat i wolny to takiego nie ma na rynku.

 

No chyba, że rozpiętość 1,8m odpowida założeniom https://store.flitetest.com/flite-test-kraken-speed-build-electric-airplane-kit-1790mm-flt-1021/p673685

lub 1,5m https://store.flitetest.com/flite-test-simple-storch-speed-build-electric-airplane-kit-1460mm-flt-1016/p673680

https://store.flitetest.com/flite-test-p38-lightning-master-series-electric-airplane-kit-1460mm-flt-1069/p1059733

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że grupy rekonstrucyjne raczej nie używają amunicji ostrej wiec model powinien przeżyć . 

Najlepsza propozycja to przykład Raciborza jak napisał Robert , rekonstrukcja  polega na symulowaniu działań wojennych i wywołania odpowiedniego efektu.

Sprawa druga używanie amunicji ostrej bez jakichkolwiek zezwoleń to problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dariuszj kolega jednoznacznie określił do czego mu to potrzebne - mianowicie do nauki śledzenia celu w celowniku przy udziale modelu symulującego prawdziwy  samolot. Z tego co rozumiem samolot ma tylko posłużyć do ćwiczeń więc nie musi to być makieta / półmakieta. Coś pokroju FunCuba się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 11:05, samun napisał:

Jesteśmy grupą rekonstrukcji historycznej, zajmującą się artylerią przeciwlotniczą.

W celu ćwiczenia prowadzenia ognia.....

.....mianowicie do nauki śledzenia celu w celowniku....

 

W dniu 23.02.2021 o 11:05, samun napisał:
6 minut temu, AKocjan napisał:

@dariuszj kolega jednoznacznie określił do czego mu to potrzebne - mianowicie do nauki śledzenia celu w celowniku przy udziale modelu symulującego prawdziwy  samolot. Z tego co rozumiem samolot ma tylko posłużyć do ćwiczeń więc nie musi to być makieta / półmakieta. Coś pokroju FunCuba się nada.

 

czy to  znaczy to samo ???  bo dla mnie nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.