Skocz do zawartości

PZL P1 Protoplasta wszystkich PZL-ek


Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj, że robisz P-1, a on miał krótki przód. Silnik elektryczny jest lżejszy od spalinowego, więc akumulatory będą musiały wyważyć model. Może się okazać, że ze względu na krótki przód i ciężki tył, będziesz musiał dać cięższe akumulatory. No, ale to okaże się jak już skończysz model. Buduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki za zwrócenie na to uwagi, na szczęście przód ma trochę dłuższy od PZL -ek z silnikiem gwiazdowym, wiec będzie łatwiej go wyważyć a akumulatorami oczywiście najlepiej. U mnie będą mocowane na samym przodzie po bokach skrzynki do której będzie mocowany silnik.

Jest już statecznik i ster kierunku

20210123_101843 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest akrylowo-poliuretanowy, robiłem próby i wyszło wg mnie całkiem dobrze ? Pokryłem próbę 3 warstwami i ładnie się szlifuje podobnie jak żywica.

16181327705118546497350729752864.jpg

cellonem zagruntowalem tylko aby lakier nie zmoczył balsy bo by się pofalowala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na napiętych powierzchniach się nie paczy ale na większych płaszczyznach jak skrzydła to mi balsa falowała i już nie wróciła do pierwotnego stanu dlatego wolę zagruntowac cellonem i wtedy nie ma tego problemu.

Po za tym to pewnie potrzebne jest doświadczenie, którego mi brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.