Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

uff.. w końcu się trochę ogarnąłem i drgnęło...

podejrzałęm parę relacji z montażu i zaniepokoiło mni eto że prety są tylko wsadzone i punktowo zakrapiane

wymyśliłem (?) więc swoją technikę; 

po dopasowaniu pręta wprowadzam go w gniazdo -ale cały czas nim kręcę prze co pokrywa się po obwodzie klejem CA :)

potem w oba zakończenia psikam przyspieszacz

 

oczywiście muszą być spełnione pewne założenia:

- SUCHE ręce! (bo to co mamy na nich działa jak przyspieszacz!)

- CZYSTE pręty

-zdecydowane i szybkie działanie - inaczej... skończy się w połowie i ciężko będzie coś z tym zrobić:)

 

20210702_162808.jpg

kadłub sklejony:) no i muszę teraz poczekać na pozostałe części aż Mariusz je druknie:)

 

20210702_164646.thumb.jpg.48fde2ab5e460ac9dedceda78e744aa2.jpg

 

 

20210702_165017.thumb.jpg.fb2ae755f7ca66d9d135ef0c48b12ea3.jpg

 

20210702_164708.thumb.jpg.d1a151ecfe05ec2cdbf64c6a347c1a2d.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym klejeniem prętów na całej długości to nie ma co demonizować. Kręcić możesz tylko w pierwszym segmencie - a póżniej co? Czy kręcisz przez caly sklejony kadlub/skrzydła?

Z dotychczasowego doświadczenia z kilkoma drukowanymi modelami wynika, że pręty dobrze dosztywniają i wzmacniają konstrukcję przy punktowym klejeniu (w sensie na końcach segmentów). Ryzyko utknięcia w połowie jest zbyt duże i szkoda marnować wydruk - bo nawet jak szanse powodzenia są 80% to nadal masz 20% szans że cały model pójdzie do kosza - albo zostaniesz z nie wklejonym prętem. Wg mnie nie warto tak ryzykować.

Pręty działają trochę jak konstrukcja z betonu sprężonego a nie zbrojonego. 

 

Czekamy na oblot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.