Skocz do zawartości

drukowany An 2 1600 (1800/2000)mm rozpiętości


marek rokowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem od Mariusza próbny wydruk kawałka poszycia skrzydła i zawiasu klapy

 

wiecie może co zrobić żeby pozbyć się tych linii wokół nitów które się wygenerowały w Cura?

 

zastanawiam się nad rozmieszczeniem serw do klap i lotek... Nie bardzo widzi mi się robienie klapek w skrzydłach...

może jednak centralnie w kadłubie i napęd poprzez rury węglowe?

 

co myślicie?

20220130_214540.jpg

20220130_214608.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, trzymam kciuki za energie potrzebna do skończenia.

Co do znaczków na wydruku, przeglądałeś wydruk warstwa po warstwie? Slicer (Cura) zmienia jakoś warstwę bezpośrednio pod nitami? Może spróbuj innego slicera? Mogę spojrzeć na gcode tego pliku jak mi go podeślesz. W razie czego kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) spokojnie;) skrzydło na rozciąganie działa na dolnym poszyciu - no chyba ze ktoś będzie chciał kręcić Antkiem pełną odwróconą akrobację;) hehe co już z założenia jest... tego... kiepskim pomysłem... :)

 

myślę że robienie modeli w postaci czystej drukowanki to mało efektywna technika  dlatego pracuję nad małym "zhybrydowieniem" konstrukcji ;)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem mały eksperyment z wypełnieniem kawałka skrzydłą pianką niskoprężną

wooow! przybyło tylko 4 gramy a skrzydło twarde i sztywne jak balsowe!:)

 

zachęcony doświadczeniem psiknąłem piankę do próbek stateczników i... segmentu kadluba :)

 

jutro dam znać co z tego wyszło

 

planuję jeszcze eksperymenty z częściowym wypełnieniem kawałkami epp/depronu/styropainu

i potestowanie jak poprawi się wytrzymałość struktury przy wklejeniu od wewnątrz siatki szklanej :)

20220209_204623.jpg

20220209_204537.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.