Skocz do zawartości

Modelarze, lotnicy, automobiliści!


Granacik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

My nie gorsi. 

42396000704_cb0155db2c_b.jpg

 

Właścicielami i wykonawcami projektu jest małżeństwo z Polski mieszkające w UK. Miałem przyjemność ich poznać. Bardzo mocno udzielają się przy organizacji imprez upamiętniających polskich lotników walczących w obronie wyspy.  

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek jak to wykonane to te paski np. na tylnych drzwiach i błotniku to nie tylko sam nadruk ale i faktycznie czuć je pod ręką. Tak samo nity. Zdjęcia tego nie oddają. Poguglajcie sobie "303 jag squad". Ja ich poznałem na imprezie w Spitfire Visitor Centre Hangar 42 mieszczącego się na lotnisku w Blackpool. Zresztą ekipa z tego hangaru to też nieźle pozytywnie zakręcone ziomki. :) Jak ktoś jest w tamtych rejonach to polecam odwiedzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Granacik napisał:

My nie gorsi. 

42396000704_cb0155db2c_b.jpg

 

Właścicielami i wykonawcami projektu jest małżeństwo z Polski mieszkające w UK. Miałem przyjemność ich poznać. Bardzo mocno udzielają się przy organizacji imprez upamiętniających polskich lotników walczących w obronie wyspy.  

Ja myślę ze głownie walczyli z Niemcami a przy okazji bronili wyspy to tak na marginesie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden tam ojkofob, ale też nie ksenofob. Po co wartościowa kultury? Zawsze musi być nasze lepsze a zagraniczne gorsze lub na odwrót? Bo co, jakaś wyższość po naszej stronie? Proponuję nie rozwijać dalej tematu, ale też nie manifestować podobnych stwierdzeń, bo są bez sensu i opierają się na Błędnych założeniach.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2023 o 21:29, Granacik napisał:

 

Myślę, że u nas wyższa kultura niż w takim np.Paryżu. :)

Uważam, że u nas jest zacofanie straszne. Bo jakieś grille, ogniska pali się na swoim podwórku, polu, działce co oczywiście jest strasznie nieekologiczne - ubolewam nad tym niesamowicie 🙃.

Natomiast tam to jest postęp. Ogniska pali się w mieście na samochodach, w witrynach sklepów - i to jest kultura przez wielkie K - być może taka palona tapicerka jest ekologiczniejsza ? od samej kiełbasy do zjedzenia :

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarku i Adamie, rozwińcie proszę temat podłączania szerokiej sondy do Speeduino. Moduł Stag AFR wydaje się być przystępny cenowo ale nie mogę namierzyć łopatologicznej instrukcji jak jedno z drugim pożenić. Resztę czujników mam już rozkminionych i pomysł na nowe koło foniczne też. Wszystkie klamoty na zmontowanie dwóch Speeduino (płytki 0.4.3d i VR v3.1) już zjechały do domu, mam robótkę na zimę zapewnioną. :) Ten bosz L-jetronik tak mi zalazł za skórę, że sobie niewyobrażacie. To chyba taka cecha narodowa Niemców, że muszą coś przekombinować albo wsadzić jakiś gniot.

 

Na kanale https://www.youtube.com/@PolishDragon/videos  chłopak fajnie tłumaczy jak to ustrojstwo konfigurować. Czekam na kolejne odcinki.

 

A może by tak założyć oddzielny wątek na HP o Speeduino i innych ecu? Chyba było by więcej zainteresowanych niż nas trzech? ;)

 

BTW: szukam taniej sondy szerokopasmowej. Może być używka byle sprawna. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Granacik napisał:

To chyba taka cecha narodowa Niemców, że muszą coś przekombinować albo wsadzić jakiś gniot.

 

Jesli sie na czym nie znasz, to jeszcze dlugo nie oznacza, ze musi byc "be".

Blazej wstrzymaj sie z tego typu uwagami na tematy, w ktorych zdajesz sie nie do konca miec pojecie. Tym bardziej, ze sam jezdzisz, jak to okresliles, niemieckim "gniotem", ktorym nie tak dawno chwaliles sie w watku motocyklowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mr.jaro napisał:

Jesli sie na czym nie znasz, to jeszcze dlugo nie oznacza, ze musi byc "be".

Blazej wstrzymaj sie z tego typu uwagami na tematy, w ktorych zdajesz sie nie do konca miec pojecie.

 

Jak Tobie łatwo wydawać ocenę o innych co wiedzą a czego nie. I o kontekście w którym ktoś o czymś się wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Granacik napisał:

Jak Tobie łatwo wydawać ocenę o innych co wiedzą a czego nie. I o kontekście w którym ktoś o czymś się wypowiedział.

 

Ocene? Co najwyzej troche sarkastycznie napisalem, gdyz z zasady nie przyznaje sobie prawa do oceniania kogokolwiek. Gdzie piszesz sensowne rzeczy, tam to jak najbardziej doceniam. Ale tez czesto odnosze wrazenie, ze wlasnie Tobie zdarzaja sie niczym nie uzasadnione osady. A to Windows Defender "dupa zbita", a to w Paryzu niska kultura, a to cechy narodowe Niemcow sa przyczyna "wsadzania jakichs gniotow", a to "zwlaszcza w Niemczech" policja Tobie nie odpowiada... Wiecej tego daloby sie znalezc. Zebys chociaz tego typu slowne wrzutki jakos sensownie uzasadnil, ale uzasadnienia brak, nie mowiac juz o kontekscie. Robisz to ot tak, niewiadomo dlaczego. Jesli to maja byc zarty, sa one moim zdaniem malo zabawne. Po co wiec?

A jak ktos Tobie w podobny sposob odpowie, zaraz czujesz sie urazony (takie przynajmniej odnioslem tutaj wrazenie).

Teraz z mojej strony peace, bo osobiscie nic do Ciebie nie mam.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mr.jaro napisał:

A to Windows Defender "dupa zbita",

To nie moja opinia tylko znanych mi osób zajmujących się na poważnie cyberbezpieczeństwem. Nie mam powodów im nie wierzyć. Podobnie z produktami Apple. Pokładanie wiary w ich bezpieczeństwo to trochę dziecinada. Nie ma obecnie bezpiecznych systemów.  Trzeba się zabezpieczać dodatkowymi sposobami, być czujnym i zachować zdrowy rozsądek.

 

5 godzin temu, mr.jaro napisał:

a to w Paryzu niska kultura

Piotr pokazał o jaką kulturę mi chodzi. To się dzieje od dawna w wielu miastach Europy zachodniej ale w mediach o tym wiele nie ma. Zainteresowani znajdą informacje. Swoje już widziałem w Calais. Zgadzasz się na to?

BTW: gdzie podział się ten film?

 

5 godzin temu, mr.jaro napisał:

a to cechy narodowe Niemcow sa przyczyna "wsadzania jakichs gniotow"

Czyli nic nigdy nie przekombinowali? Pierwszy z brzegu:

timing-chain-replacement-plainfield-il___10111908254.webp

Przecież jak się na to patrzy to oczy krwawią. Nie wspominając o awaryjności tego rozwiązania. I to ich uwielbienie do łańcucha od roweru. 

Takich przykładów "niemieckiej myśli technicznej" jest cała masa. A "diesel gate"? Samo się zrobiło? 

 

Przecież napęd rozrządu można prosto zrobić:

maxthon_pic.jpg

Była też wersja na pasku ze zmiennymi fazami. Kto wie co to za silnik?

 

Nie mówię, że Niemcy wszystko robią źle ale niektóre wtopy są wręcz kuriozalne i nie można ukrywać, że wszystko jest cacy. Czasami w beczkę dobrego miodu wleją wiadro dziegciu. 

W obronie powiem, że najlepsze centrale telefoniczne z jakimi pracowałem to Siemens Hicom300 / Hipath 4000 i wyższe. Kładą na łopaty wszelkie Ericssony, Alcatele i co tam jeszcze było zanim wszedł VoIP. Każdy aspekt: gęstość upakowania, oprogramowanie, sposób konfigurowania, koszty, sieciowanie, zużycie energii, wytrzymałość.

 

5 godzin temu, mr.jaro napisał:

to "zwlaszcza w Niemczech" policja Tobie nie odpowiada...

Nie powiedziałem, że nie odpowiada. Skutecznie egzekwują swoje prawo (z drobnymi wyjątkami). Wyjedz na drogę samochodem czy motocyklem z zmianami nieautoryzowanymi przez TUV. Mandacik? Chyba nie tylko.

 

O Gruzzilli wypowiem się w odpowiednim miejscu i czasie. Nadal uważam, że to genialny motocykl jako koncept ale parę spraw poważnie spieprzyli co zresztą później odbiło się na popularności głównie trzycylindrówek. A szkoda bo tak uwielbiane boksery to smutne kloce przy serii K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.