Skocz do zawartości

Kamera do nagrywania lotu z "głowy"


RobRoy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kolega Marcin który zrobił ten film miał przy dość leciwej kamerze przyklejoną papierową rurkę fi ok 15mm dlugości ok 150 mmi .

Filmując miał oba oczy otwarte.Całkiem dobrze nadążał a kombat jest wyjątkowo wredny do filmowania. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W poszukiwaniu złotego Grala ...

Sprawa rozwiązała się budżetowo ....

Zakupy na Allegro ... czapka z uchwytem - 40 zł...+ dodatkowy uchwyt na telefon , można pozyskać z uchwytu stosowanego w samochodach, lekka przejściówka z blaszki miedzianej i ....  filmujemy. Dla mnie to wystarczy:

 

20220516_080013.thumb.jpg.a80b503d791d6fd035aff201c89e9eab.jpg

20220516_080026.thumb.jpg.9b3bb1826bc53cb8e43ba687cb378455.jpg

20220514_230352.jpg

20220516_080052.thumb.jpg.ac6d5423f4ad2d1291de485cb07070ce.jpg

A efekty filmowania przy lekkim przybliżeniu elektronicznym na telefonie (Tel S8 staruszek) wygląda tak  (proszę wyciszyć komentarz) ....

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nagrywał z ręki - to tak. Zoom to zawężony obraz i brak kontroli co się nagrywa gdy się ma telefon na głowie. Do tego co potrzebuje wystarczy tylko zoom elektroniczny w telefonie. Przynajmniej na razie.

Obraz głownie potrzebny w razie kreta żeby ew. przemyśleć co się stało i dlaczego, bo nieraz to się dzieje tak szybko że trudno zapamiętać co się stało ... 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertus napisał:

Rety S8 staruszek. Ja mam jeszcze S7 🙂

Jak chcesz sie pobawić jeszcze to możesz poeksperymentować z podobnymi soczewkami do telefonów. Montowane na klamerkę. Dają zoom optyczny.

image.png.aca8f2943771f4e462e65a6264d666a3.png

 

Czegoś takiego w życiu nie widziałem, chociaż w latach 60 ubiegłego wieku parałem się fotografią.

RobRoy robi filmiki telefonem lepsze niż ja kamerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czapka się sprawdziła w nagrywaniu filmów. Telefon robi wystarczająco dobrej jakości filmy.

Jedyny minus - to ciężar tel. Ale coś za coś ....

Naciskam na głowę czapkę "na czuja",  zawsze tak samo ...  i 95 % filmu obiekt jest w kadrze.

Nagrywam najczęściej przy powiększeniu 1,4 ( Samsung S8) i w razie czego mogę wykadrować część ekranu przy obróbce filmu a jakość pozostaje znośna.

Polecam to rozwiązanie.

Dla mnie ten wariant był kosztowo najlepszy. Czapka zostaje  jeżeli kogoś nie zadowoli zawsze może dokupić do niej ...Go Pro... 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józek dobre to masz, w sumie telefon i ten uchwyt na czapce rozwiązuje temat w zupełności.
Ja natomiast praktycznie większość filmów na moim kanale YT kręciłem innym modelarzom z komórki S7 
Natomiast to co ja sobie latałem to używałem Mobiusa, na szybko przyklejonego do okularów

taśmą. Chociaż lepszy sposób ktoś pokazywał i instalował na daszku czapki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.