Skocz do zawartości

Trwałość paliw do silników żarowych?


mac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
19 minut temu, mac napisał:

Może ktoś się orientuje  jaki jest okres  przydatności paliw do silników żarowych? Np.model technics?

 

 

 

Latam na tych paliwach , z tego co pamiętam to najdłużej miałem bańkę przechowywaną  około  dwóch lat. Wszystko było w porządku ,oczywiście paliwo było przechowywane szczelnie zakręcone w suchym miejscu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , jest banieczka ;)

 

Kurczę to może i ja swoje tornado ze stalowej bańki 20tki z 1% nitro jeszcze odpalę. Pobiłbym rekord ;)Jeszcze z 10 litrów paliwa w niej zostało.

Pamięta ktoś Szmajsnera sklep?. Które to były lata 2002, 2004?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo jak wino, im starsze tym lepsze?

Mój Cox 0,8 pracuje na paliwie zakupionym jeszcze w ubiegłym wieku, nie pamiętam dokładnie, prawdopodobnie gdzieś około 1995 roku.

Plastikowa bańka 2,5 L. Etykieta odpadła, paliwo leżakuje w zimnej ciemnej piwnicy.

 

20220404_2026001.jpg.b9b988325efc815b41ff957c7dcd484f.jpg

 

Silnik odpala na czystym, ale dodaję do niego 1/3 tornada z 10% nitrometanu, które też ma co najmniej 10 lat.

Silnik lata w mikro-uwięziówce nie częściej niż raz w roku. Ponieważ to jedyny żarowy silnik jakiego teraz używam to zapas starczy jeszcze na 20 lat.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

Faktycznie , jest banieczka ;)

 

Kurczę to może i ja swoje tornado ze stalowej bańki 20tki z 1% nitro jeszcze odpalę. Pobiłbym rekord ;)Jeszcze z 10 litrów paliwa w niej zostało.

Pamięta ktoś Szmajsnera sklep?. Które to były lata 2002, 2004?

Pamiętam , co to były za czasy sklep działał w  Rzeszowie od 1996 - 2015

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mac napisał:

:) nie no informacja o 13 latach  składowania paliwa na potwierdzenie jego trwałości... Tego już chyba nikt nie przebije ;)

 

 

Ile to paliwa kupiliśmy w tym sklepie . Były momenty że Szmajsner sam przywoził do nas paliwo po 150 l ! Najwięcej szło Tornado 1% i w kilku wylatywaliśmy to. Christian często do nas wpadał i latał z nami. Mam jeszcze jedną bańkę tego tornada nie tykaną. Odpaliłem Cox-a na Byronie 4T z 2015 r. Dolałem troszkę rycyny i chodzi :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha! Zachęcony opiniami kolegów odkurzyłem i ja  bańkę z tornadem 1%. Jest w niej ponad 10 l paliwa. Zlałem trochę na próbę. Jest słomkowe i klarowne. Na bańce numer serii i na końcu liczba /95 czyli to pewnie rok produkcji. Kupowałem również paliwo śmigłowcowe i ono miało kolor wpadający w niebieski ,podobny do obecnych paliw kavana. Jak się zrobi cieplej to przetestuję na jakimś małym motorku. Pamiętam też ,że  była dyskusja o tym , że to paliwo zawiera za mało oleju. Tak było?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odmienne doświadczenia z paliwkiem Model Technics bez nitro. Po kilku latach silnik nie chciał palić, zmieniłem paliwo i zaczął chodzić. Paliwo jeszcze mam, minęło kilka kolejnych lat, ale może sporóbuje odpalić na wyregulowanym silniku. Może trochę straciło wogoru, ale dalej da radę? Przechowywane w piwnicy ca. 14-17 °C.

Czy da się jakoś zmierzyć zawartość metanolu / oleju w próbce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nalac sete , wypic na raz . Jak trzeba przekasic i popic , to znaczy ze jest OK. Jak bez przekaski i popitki , to znaczy ze "zwietrzale" 

W tym przypadku tylko paliwo na oleju rycynowym zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.